Materiał Partnera
Usługi geotechniki i geologii inżynierskiej w województwie łódzkim

Usługi geotechniki i geologii inżynierskiej w województwie łódzkim

Każda inwestycja prywatna czy publiczna związana między innymi z budową domów, hal produkcyjno-magazynowych, wieżowców korporacyjnych, stacji benzynowych, mostów, dróg, czy obiektów użytku publicznego, związana jest z koniecznością wykonania szeregu prac badawczych z dziedziny geotechniki. Zajmuje się tym w Polsce niewiele pracowni. Jedną z nich jest firma Geo-Bud, która szczególnie znana jest w województwie łódzkim.

Usługi geotechniczne

Nie każda pracownia geotechniczna jest tak obszernie wyspecjalizowana, jak firma Geo-Bud. Oferuje ona bowiem geologiczne badania gruntu – również laboratoryjne – odwierty geotechniczne, opracowywanie opinii geotechnicznych i dokumentacji badań podłoża gruntowego, dokumentacji geologiczno-inżynierskich, czy też ekspertyz środowiskowych. Praktycznie każda inwestycja budowlana na terenie Łodzi i Polsce musi być wcześniej konsultowana z tego typu podmiotami – firma Geo-Bud w regionie uznawana jest za branżowego lidera!

Współpraca z różnymi podmiotami

Przewagę konkurencyjną firma Geo-Bud osiąga przede wszystkim dzięki oferowaniu swoich usług różnemu rodzaju podmiotom. Wśród klientów łódzkiej pracowni geotechnicznej Geo-Bud są zatem zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Na szczególną uwagę należą jednak zamówienia publiczne obsługiwane przez Geo-Bud, jako jednego z podwykonawców. Firma posiada wyspecjalizowanie w badaniach terenowych pod budowę hal magazynowych, hal produkcyjnych, linii przesyłowych mediów, kolejowych linii transportowych, budynków instytucji, czy też innych obiektów wchodzących w skład przestrzeni urbanistycznej.

Szeroko wyspecjalizowana kadra

Swoją renomę i politykę firmy pracownia geotechniczna Geo-Bud opiera przede wszystkim na kadrze wyspecjalizowanych inżynierów z wiedzą z zakresu geologii inżynierskiej, geotechniki, geomorfologii, czy szeroko pojętego budownictwa. Specjaliści firmy Geo-Bud dzięki wieloletniemu doświadczeniu oprócz działań w terenie i laboratorium, są również w stanie wykonywać nadzory geotechniczne inwestycji budowlanych. Jest to wynik między innymi wdrożenia w struktury pracowni norm branżowych obowiązujących w krajach Europy Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych (BS i ASTM).

Wybrane realizacje potwierdzeniem zaufania wśród klientów

Wysokie kompetencje pracowników firmy Geo-Bud spowodowały, że to biuro ma za sobą realizacje geotechniczne związane z wieloma obiektami publicznymi oraz przemysłowymi na terenie Łodzi i nie tylko. Wybranymi inwestycjami, które zostały pomyślnie oraz terminowo zakończone między innymi dzięki zaangażowaniu Geo-Bud są: Manufaktura w Łodzi, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, modernizacje łódzkich linii tramwajowych, budynek Phillips, sortowania odpadów, zakład produkcyjny Indesit w Łodzi i Radomsku, zakład produkcyjny BSH Polska, zakład produkcyjny JTI Polska.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak zamontować ogrodzenie betonowe?
Ogrodzenia betonowe są nie tylko tanie, ale i łatwe w budowie. Przy ich montażu należy jednak przestrzegać kilku zasad. Dobrze wykonane ogrodzenie będzie nie tylko trwałe, ale zapewni ci również bezpieczeństwo i ochronę...
Jakie usługi świadczy firma geodezyjna?
Geodeta powszechnie kojarzy nam się z mierniczym spacerującym po polach i dokonującym pomiarów działek, wyznaczając ich granice. Zakres pracy nowoczesnych firm geodezyjnych jest jednak znacznie szerszy, a usługi...
Na czym polegają pomiary geodezyjne podczas budowy domu
Kiedy już znajdziecie działkę pod budowę swojego wymarzonego domu, to musicie pamiętać, że przed kupnem materiałów budowlanych konieczne jest poczynienie kilku ważnych kroków, w realizacji których konieczne jest...
Znajdź geodetów