Materiał Partnera
Obsługa geodezyjna budownictwa w ofercie firmy Arcus-Zw z Jastrzębia-Zdroju.

Obsługa geodezyjna budownictwa w ofercie firmy Arcus-Zw z Jastrzębia-Zdroju.

Niezależnie od tego, czy planujemy budowę domu, czy jakąś znacznie większą inwestycję budowlaną, to na pewno potrzebna nam będzie pomoc dobrej firmy geodezyjnej, która zajmie się obsługą geodezyjną budownictwa. Jest to usługa, która składa się z trzech etapów takich jak: prace przygotowawcze, zorganizowanie procesu inwestycyjnego i nadzór na budowie oraz odbiór inwestycji. Takie usługi oferuje renomowana firma Arcus-Zw z Jastrzębia-Zdroju.

Jakie prace wchodzą w zakres obsługi geodezyjnej budownictwa?

Arcus-Zw to firma geodezyjna z długoletnim doświadczeniem, która znajduje się na terenie województwa śląskiego. W jej ofercie znajdziemy wiele usług. Wśród nich możemy znaleźć obsługę geodezyjną budownictwa, na którą warto się zdecydować w wielu sytuacjach – np. budowa domu, rozbiórka starego budynku, postawienie dobudówki na działce, wykonanie uzbrojenia podziemnego, czy budowa nowego obiektu. To zaledwie kilka przypadków, w których warto zdecydować się na tę usługę.

Właściwie rzecz biorąc, można ją podzielić na trzy etapy. Pierwszy z nich polega na przeprowadzeniu prac przygotowawczych przez ekspertów z firmy Arcus-Zw z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Na tym etapie należy wytyczyć działki pod zabudowę, a także zaktualizować tereny, które są przeznaczone na prace budowlane. W zakres obsługi geodezyjnej budownictwa wchodzi także pomoc w załatwieniu wszystkich formalności – takich jak m.in. przygotowanie dokumentów do uzyskania WZZiT i pozwolenia na budowę.

Na drugi etap natomiast składa się organizacja procesu inwestycyjnego, jak i kontrola prac wykonywanych podczas budowy. Na samym początku specjaliści zajmą się przygotowaniem dokumentacji, a następnie pomogą w znalezieniu wszystkich wykonawców, a także załatwienie niezbędnych sprzętów i materiałów. Oczywiście do zadań geodetów z firmy Arcus-Wz należy także dokładna kontrola. Ostatnim już etapem jest odbiór inwestycji. Na tym etapie również możemy liczyć na kompleksową pomoc m.in. w uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowo zbudowanego budynku.

Pozostałe usługi w ofercie firmy Arcus-Zw.

Mimo że obsługa geodezyjna budownictwa to najlepszy wybór, jeśli planujemy budowę, czy też innego rodzaju prace budowlane, ponieważ jest to usługa, z której wynika sporo korzyści takich jak m.in. pewność, że każdy etap przebiega zgodnie z planem i prawem, to jednak warto wiedzieć, że eksperci z firmy Arcus-Zw oferują także wiele innych usług, do których zaliczamy m.in.:

  • podziały nieruchomości,
  • mapy do celów projektowych w formie analogowej i cyfrowej,
  • sporządzanie dokumentów geodezyjnych do celów prawnych,
  • wznowienia granic nieruchomości,
  • pomiary realizacyjne,
  • jak i wiele innych usług!
Podsumowując, budowa domu, biurowca, czy innej nieruchomości, to inwestycja, która pochłania wiele pieniędzy, dlatego warto zadbać o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. W tym celu na pewno trzeba m.in. dokonać właściwego wyboru firmy geodezyjnej – idealnym przykładem jest tutaj Arcus-Zw z Jastrzębia-Zdroju, która zajmie się wykonaniem wszelkich niezbędnych prac na placu budowy, jak i będzie nadzorować prace innych fachowców na budowie.
Opracowanie:
Jastrzębie-Zdrój, Czecha 6
tel. 32 471 68 99
Kategorie
Warto przeczytać
Szukasz niezawodnego geodety? Poznaj GEO-PROJEKT
Dobry geodeta to podstawa. Niezależnie od tego, czy planujesz budowę domu, chcesz podzielić działkę albo scalić dwie nieruchomości w jedną, przyda Ci się pomoc prawdziwego specjalisty. Osobą, której doświadczeniu...
Projekt zagospodarowania działki budowlanej z Glob-K&Z
Projekt zagospodarowania terenu to podstawowy dokument stanowiący część projektu budowlanego. Wykonany przez uprawnionego architekta pozwala zdefiniować możliwości przestrzenne działki, określić przebieg przełączy i...
Jak układać kostkę brukową krok po kroku?
Zastanawiasz się, jak ułożyć kostkę brukową i odpowiednio przygotować podłoże? Przeczytaj praktyczne porady i dowiedz się, jak położyć kostkę brukową krok po kroku. Poznaj niezbędne prace ziemne, które koniecznie trzeba...
Znajdź geodetów