Materiał Partnera
Private banking – czy inwestowanie bez ryzyka jest możliwe?

Private banking – czy inwestowanie bez ryzyka jest możliwe?

Klienci zamożni mają spore możliwości, gdy mowa o inwestowaniu zgromadzonych środków. Korzystając z bankowości prywatnej, mogą podpisywać z bankami umowy o prowadzenie dobrze oprocentowanych lokat bankowych.

Lokata bankowa – zysk bez ryzyka?

Zarówno klienci zamożni, jak i pozostali, którzy korzystają z usług banków, mają możliwość założyć lokatę bankową. Posiadanie takiego produktu w portfelu inwestycyjnym jest bardzo korzystne. Dlaczego? Depozyty lokat bankowych są objęte Gwarancją Funduszu Bankowego, a to oznacza, że pieniądze są bezpieczne.

Gdy mowa o lokatach, to nie sposób nie zauważyć, że na rynku działają banki gwarantujące stałe oprocentowanie przez cały okres trwania umowy. Tak jest choćby w przypadku Lokaty Perle, która jest dostępna w ofercie Lion’s Banku. Decydując się na założenie tej lokaty, klienci mogą liczyć również na:

  • oprocentowanie w wysokości od 1,60% do 1,70% w skali roku (wysokość oprocentowania zależy od długości trwania umowy podpisanej z bankiem),
  • zdeponowanie na lokacie kwoty od 100 000 do 1 000 000 zł na okres 1, 3 lub 6 miesięcy,
  • brak konieczności skorzystania z dodatkowych produktów widniejących w ofercie Lion’s Banku.

Lokata Perle jest dostępna zarówno dla nowych, jak i stałych klientów Lion’s Banku. O jej założenie można zawnioskować na trzy sposoby: przez internet, telefonicznie lub w oddziale banku.

Jeżeli zaciekawiła cię Lokata Perle ze stałym oprocentowaniem, to więcej szczegółów o niej znajdziesz na tej stronie: https://www.lionsbank.pl/lokata-perle.

Zróżnicuj portfel inwestycyjny

Jako klient zamożny, decyzje dotyczące inwestowania środków z pewnością nie podejmujesz samodzielnie – korzystasz z pomocy specjalistów. Private banking ma to do siebie, że klientom spełniającym warunki banku, zostaje przyznany osobisty doradca. Niezależnie od tego, dla jakiego banku taki doradca pracuje, każdy podkreśla, że sposobem na zminimalizowanie ryzyka wiążącego się z inwestowaniem środków, jest zdywersyfikowanie portfela inwestycyjnego.

Nawet, jeżeli jesteś w stanie ponieść spore ryzyko, bo liczysz na zysk, to mimo wszystko powinieneś zdecydować się na posiadanie w swoim portfelu inwestycyjnym również:

  • nieruchomości – to inwestycja długoterminowa,
  • wartościowych ruchomości, np. obrazów czy biżuterii,
  • obligacji skarbowych,
  • wspomnianych lokat bankowych.

Musisz też wiedzieć, że – jako nowy klient choćby Lion’ Banku – masz możliwość podpisać umowę o lokatę z wyższym oprocentowaniem niż stali klienci tego banku. Jak to możliwe?

W ofertach banków, w tym również Lion’s Banku, znajdują się produkty dostępne wyłącznie dla nowych klientów. Przykładem jest Lokata Welcome . W jej ramach bank oferuje:

  • oprocentowanie w wysokości do 3,00% w skali roku,
  • możliwość zdeponowania środków w wysokości od 100 000 do 600 000 zł,
  • brak konieczności korzystania z dodatkowych produktów znajdujących się w ofercie banku.

Lokatę można założyć wyłącznie w oddziale banku na okres 40 dni.

Jesteś zainteresowany lokatami bankowymi? Chcesz sprawdzić, jakie jeszcze znajdują się w ofercie Lion’s Banku? Zatem koniecznie zajrzyj na tę stronę internetową: https://www.lionsbank.pl/lokaty.


Kategorie
Warto przeczytać
Prowadzenie pełnej księgowości
Na terenie Polski działa coraz więcej biur rachunkowych, które swoje usługi kierują zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Pierwsi z nich bardzo często wymagają w swoich firmach prowadzenia pełnej...
Wzorcowy plan kont w przedsiębiorstwie
Im większe przedsiębiorstwo, tym więcej kont bankowych potrzebuje do zachowania porządku w przeprowadzanych operacjach finansowych. Nie każdy wie, że układ taki, nazywany planem kont, powinien być zgodny nie tylko z...
Zalety korzystania z usług biura rachunkowego
Umiejętność prowadzenia księgowości we własnej firmie jest bardzo przydatna, ale nie każdy ją posiada. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług biura rachunkowego, które świadczy profesjonalne usługi w tym zakresie....
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe