Materiał Partnera
Kilka powodów, dla których warto korzystać z usług biur księgowych

Kilka powodów, dla których warto korzystać z usług biur księgowych

Outsourcingiem nazywa się długoterminową współpracę przynajmniej dwóch podmiotów, które budują pomiędzy sobą pewną stałą relację na linii zleceniodawca i usługobiorca. Przykładem tego typu modelu biznesowego jest outsourcing usług księgowych, który dzisiaj wykorzystywany jest zarówno przez małe firmy, jak i średnie oraz duże przedsiębiorstwa z różnych branż. Większość z nich podejmuje współpracę z takimi biurami rachunkowymi, jak to prowadzone przez Mariolę Skórzyńską-Ostatek.

Brak konieczności zakładania działu księgowego i kadrowego

Korzystanie z usług biur rachunkowych przez podmioty gospodarcze, a także organizacje pozarządowe jest bardzo komfortowe. Firmy nie muszą dzięki temu przeznaczać zasobów kadrowych i finansowych na budowę działów księgowo-rachunkowych oraz kadrowo-płacowych. Wiąże się to z brakiem konieczności wynajmu większych powierzchni użytkowych i zatrudniania większej liczby pracowników, a także z oszczędnością przy zakupie sprzętów biurowych oraz specjalistycznego oprogramowania księgowego. Takie biura rachunkowe jak to prowadzone przez Mariolę Skórzyńską-Ostatek wyróżniają się również na tle zwykłych pracowników działów księgowych i kadrowych wyższymi kompetencjami. Szeregowi pracownicy nie mają bowiem wiele czasu na aktualizowanie wiedzy rachunkowej, a także podatkowej. To między innymi dlatego outsourcing usług księgowych jest tak chętnie wykorzystywany przez firmy z różnych branż – Mariola Skórzyńska-Ostatek dzięki współpracy z różnymi ośrodkami przemysłowymi i usługowymi posiada szeroką wiedzę biznesową.

Pełna obsługa księgowo-rachunkowa i kadrowo-płacowa

Zaletą outsourcingowych usług najlepszych biur – do takich zalicza się biuro rachunkowe Marioli Skórzyńskiej-Ostatek z Piły – jest przeprowadzanie działań księgowo-rachunkowych, kadrowo-płacowych, a także tych zaliczanych do doradztwa podatkowego. Przedsiębiorcy podejmują zatem współpracę z podmiotami, które są w stanie zaoferować prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzanie ksiąg przychodów i rozchodów, prowadzenie ewidencji środków trwałych, sporządzenie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT), a także tych oferujących szerokie działania związane z obsługą kadr i płac. Olbrzymią zaletą takich biur jak to działające w Pile jest również wykonywanie sprawozdań dla Głównego Urzędu Statystycznego. 

Raport finansowy – długoterminowa strategia finansowa

Raporty finansowe, a także księgowe, które wykonuje Mariola Skórzyńska-Ostatek i inne biura o tak szerokim zakresie obsługi podmiotów gospodarczych, stanowią bardzo istotne narzędzie prognostyczne dla zarządów firm. Dzięki raportom księgowym można planować i kontrolować wszystkie wydatki i przychody firmy. Biura rachunkowe o wysokim poziomie kompetencji bez problemu przygotowują zarówno raporty całościowe sytuacji firmy, jak i raporty cząstkowe. Takie działania mogą być potrzebne między innymi do celów negocjacyjnych z kontrahentami, do ustalania jednolitego ustroju podatkowego przedsiębiorstwa – w tym uszczelnienia systemu podatkowego – a także przy uzyskiwaniu kredytów. Mariola Skórzyńska-Ostatek pomaga je uzyskać również klientom indywidualnym.

Pomoc w zakładaniu firmy

Biura księgowe takie jak to prowadzone przez Mariolę Skórzyńską-Ostatek pomagają również przy zakładaniu zarówno firm z wytyczonym dużym budżetem oraz liczną kadrą, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych. Sporządzają dokumentację księgową i ustalają politykę podatkową. Mariola Skórzyńska-Ostatek współpracuje również z firmami BHP, co ułatwia przejście przez procedury otwarcia firmy.

Kategorie
Warto przeczytać
Skuteczna windykacja należności. Jak odzyskać dług?
Odzyskiwanie należności bywa skomplikowane i wymaga przejścia przez wieloetapowy proces windykacyjny. Niestety, postępowanie może być trudne, ponieważ dłużnicy stosują wiele możliwości unikania płacenia swoich...
Biuro rachunkowe Pimag – dlaczego warto?
Każdy przedsiębiorca musi zadbać o prawidłowe funkcjonowanie firmy, ale również szczególnie o to, aby zarabiane pieniądze były odpowiednio rozdysponowane. Dobrze prowadzona księgowość, to klucz do sukcesu. Biura...
Pożyczka krótkoterminowa lub ratalna na nagłe problemy finansowe
Rynek pożyczek pozabankowych przeszedł w ostatnich czasach ewolucję. Trzeba przyznać, że wiele firm może poszczycić się elastycznym podejściem do klienta, nowoczesnością i ekspresową obsługą. Wiele z nich "przeniosło"...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe