Materiał Partnera
Rankingi kredytów - czemu warto z nich korzystać

Rankingi kredytów - czemu warto z nich korzystać

Kiedy czekają nas spore wydatki, a nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki, najlepszym rozwiązaniem wydaje się kredyt. Znaleźć najlepszą ofertę wśród setek dostępnych na rynku to trudny orzech do zgryzienia. Na szczęście nie jesteśmy w tych poszukiwaniach sami – pomogą nam internetowe rankingi kredytów.

Jak znaleźć dobry kredyt? Oto jest pytanie

Czym charakteryzuje się dobry kredyt? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale tak prosta, jak się wydaje. Każdy z nas odpowie – dobry kredyt powinien nas jak najmniej kosztować. W porządku, ale czym jest w takim razie koszt kredytu? Czy chodzi tylko o oprocentowanie? I czy w grę mogą wchodzić też inne czynniki, niż odsetki? Czy ważna jest wysokość kredytu, czas jego spłaty i forma raty?

Oprocentowanie to jeszcze nie wszystko

Wszystkie wymienione elementy składające się na kredyt są bardzo ważne. Rzeczywisty koszt kredytu to nie jest tylko oprocentowanie. Kredytowi towarzyszy też cały szereg różnych innych opłat dodatkowych, o których milczą banki, gdy reklamują swoje oferty. Nie wszystkie wspominają w spotach o takich wydatkach czekających na kredytobiorców, jak prowizja, marża, ubezpieczenia, dodatkowe opłaty, jak np. pomostowa przy niektórych kredytach hipotecznych. O rzeczywistym koszcie kredytu mówi nam wskaźnik zwany Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania, która uwzględnia wszelkie te opłaty. W przypadku kredytów hipotecznych bardzo istotny jest też wkład własny, czyli pieniądze, które musi z własnej kieszeni wyłożyć klient, by pożyczyć pieniądze na kupno nieruchomości – obecnie w wysokości 20% jej wartości.

Przemyśl wysokość miesięcznej raty

Okres kredytowania również jest kwestią kluczową. Teoretycznie lepiej jest oddać pieniądze jak najpóźniej, ale to złudne myślenie, nie mające oparcia w rzeczywistości. Pamiętajmy, że im później skończy się okres kredytowania, tym dłużej będziemy związani umową z bankiem i tym więcej odsetek zapłacimy – z każdym kolejnym miesiącem nasz kredyt staje się droższy. Z drugiej strony, nie będzie też korzystna zbyt wczesna konieczność spłaty kredytu. Im wcześniej będziemy musieli spłacić należności, tym większa będzie miesięczna rata. Ratę powinniśmy określić sobie w takiej wysokości, by nie kolidowała z codziennymi wydatkami i byśmy mogli sobie pozwolić na wygospodarowanie takiej kwoty co miesiąc.

Po co się męczyć, jest ranking kredytów

Jak widać, warunki kredytu to dużo więcej, niż tylko oprocentowanie. Aby znaleźć dobry i odpowiadający naszym potrzebom kredyt, trzeba wziąć pod uwagę tak wiele zmiennych, że może przerosnąć to przeciętnego Kowalskiego. Samo obliczanie RRSO jest bardzo żmudne i wymaga wykorzystania skomplikowanego wzoru. Wartości pozostałych opłat trzeba szukać w ofertach, napisanych małymi literkami albo w długich i skomplikowanych umowach. Ale czy na pewno? Istnieje narzędzie, które pozwoli nam w kilka sekund porównać oferty kredytów na polskim rynku pod względem wszystkich istotnych warunków i znaleźć najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. To internetowy ranking kredytów.

Ranking kredytów gotówkowych – i wszystko masz jak na dłoni

W dobie wszechobecnych kredytów i kredytów zawieranych przez internet, rankingi kredytowe biją rekordy popularności w sieci. Trudno się dziwić – to proste i zarazem złożone narzędzie, które pozwala nam błyskawicznie odkryć wszystkie zawiłości ofert kredytowych i dotrzeć do sedna. Rankingi analizują poszczególne oferty pod kątem takich wskaźników, jak m.in. całkowita kwota do zapłaty, miesięczna rata, oprocentowanie i prowizja. W ten sposób możemy nie tylko dowiedzieć się, jak dużo zapłacimy za kredyt, ale też ile wyniesie nas to zobowiązanie co miesiąc. W ten sposób możemy dopasować kredyt do naszych codziennych wydatków, aby nie utrudnił nam zanadto życia. Rankingi kredytów biorą pod uwagę oferty czołowych polskich banków, oceniają je i szeregują pod kątem atrakcyjności. Polecamy ranking kredytów na gotowkowe.net.

Znajdź kredyt na dom z rankingiem kredytów hipotecznych

Nieco więcej czynników istotnych w ofercie kredytowej analizują rankingi kredytów hipotecznych, czyli na kupno nieruchomości. Tutaj rankingi przeliczają całkowity koszt kredytu oraz miesięczną ratę na podstawie wybranych przez nas wartości nieruchomości, kwoty kredytu, wkładu własnego i okresu kredytowania. Rankingi zwykle prezentują nam szczegółowe opłaty – prowizję, marżę, oprocentowanie i RRSO. Dla bardziej dociekliwych przygotowano też szereg innych parametrów kredytu, m.in. minimalny i maksymalny okres kredytowania i wysokość kredytu, opłata za wcześniejszą spłatę, WIBOR, ubezpieczenie pomostowe itd. Godny polecenia ranking kredytów hipotecznych znajdziemy na hipoteki.net.

Rankingi kredytów – zaufaj specjalistom

Decyzja o powzięciu kredytu to poważna sprawa. Podejmujemy zobowiązanie, które towarzyszyć nam odtąd będzie przez kilka lub nawet kilkadziesiąt lat. Nie powinniśmy więc wybierać kredytu pochopnie, łapiąc się na lep zgrabnych haseł reklamowych z telewizji. Musimy wziąć pod uwagę jak najwięcej parametrów kredytu, ale jest ich tyle, że nie jest trudno się w tym wszystkim pogubić. Ale na szczęście możemy zaufać specjalistom, którzy przygotowują internetowe rankingi kredytów – w nich znajdziemy taki, który najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom.

Podziel się

Kategorie
Warto przeczytać
Dorota Bartkowska – twoje finanse w dobrych rękach
Jeśli potrzebujesz fachowej, rzetelnej i uczciwej księgowej – właśnie ją znalazłeś! Dorota Bartkowska, która swoje biuro prowadzi w Gryficach, to osoba, której możesz powierzyć opiekę nad swoimi pieniędzmi....
Zasady prowadzenia księgi przychodów i rozchodów
Księga przychodów i rozchodów (KPiR) to narzędzie służące do tego, aby notować pieniądze firmy – zarówno te, które do niej wpływają, jak i te, które są wydawane. Z uwagi na dużą prostotę i przejrzystość KPiR to...
Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości zewnętrznemu partnerowi
Na każdej firmie spoczywa obowiązek prowadzenia księgowości. Formalności i procedury z tym związane są niezwykle czasochłonne, wymagają specjalistycznej wiedzy oraz odpowiedzialnego, rzetelnego podejścia. Co zrobić,...
Znajdź biura rachunkowe