Materiał Partnera
Kryteria wyboru biura rachunkowego

Kryteria wyboru biura rachunkowego

Nieważne, czy dopiero planujesz założenie własnej działalności gospodarczej, czy twoja firma działa już na rynku od kilku lat – zawsze warto sięgnąć po pomoc profesjonalnych księgowych. W pierwszym przypadku specjalista doradzi ci m.in. w kwestii wyboru najkorzystniejszej formy działalności i sposobu rozliczania się z fiskusem; w drugim – pomoże rozwiązać ewentualne problemy i zoptymalizować niezbędne wydatki.

Coraz więcej przedsiębiorstw, bez względu na wielkość czy branżę, w której działają, decyduje się na outsourcing usług księgowych. Przekazanie odpowiedzialności za prowadzenie ksiąg i ewidencji fachowcom pozwala uniknąć wielu przykrych w skutkach problemów z urzędem skarbowym, a często również ograniczyć koszty prowadzenia działalności. Jednak współpraca była rzeczywiście owocna, trzeba wybierać z rozwagą.


Bezpieczeństwo finansów twojej firmy

Wybór biura rachunkowego to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego absolutnie nie można kierować się przy nim wyłącznie kryterium ceny. Najważniejsze jest bezpieczeństwo spraw twojej firmy, toteż zanim w ogóle weźmiesz pod uwagę współpracę z konkretnym biurem rachunkowym, upewnij się, że jego pracownicy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i wciąż podnoszą swoje kwalifikacje. Kolejną bardzo ważną kwestią jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.  Sprawdź, czy biuro rachunkowe je posiada. Nie bój się pytać o jego wysokość – im wyższe, tym lepiej. Jeśli obok prowadzenia księgowości, będziesz chciał skorzystać również z obsługi kadrowo-płacowej, zapytaj, czy biuro posiada ubezpieczenie również w tym zakresie.


Zakres świadczonych usług księgowych

Obecnie na rynku działa wiele biur rachunkowych, które różnią się między sobą zakresem świadczonych usług. Zanim zaczniesz poszukiwania, zastanów się, jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz. Niektóre biura zajmują się wyłącznie prowadzeniem księgowości uproszczonej dla małych firm. Jeśli prowadzisz pełną księgowość, zapewne nie chcesz być dla nich poligonem doświadczalnym. Szukając specjalisty, zapoznaj się z jego ofertą i dowiedz się, czy ma doświadczenie w obsłudze księgowości różnych typów działalności, a jeżeli zatrudniasz pracowników, wybierz biuro zajmujące się obsługą kadr i płac. Warto też szukać biura, które otwarcie mówi o specjalizacji w konkretnej branży. Jeżeli prowadzisz sklep lub restaurację, wybierz biuro z doświadczeniem w handlu i usługach.

Nasze biuro w Łodzi działa od 2009 roku. Na przestrzeni ponad dekady mieliśmy okazję współpracować z różnymi firmami, jednak największą grupę naszych klientów stanowią przedsiębiorcy z branży handlowej, produkcyjnej i usługowej – przyznaje specjalista z Biura Rachunkowego WIEBRO. Chociaż z punktu widzenia marketingu może nie jest to dla nas najlepsze rozwiązanie, nie posiadamy stałego cennika. Koszty obsługi każdego klienta obliczamy indywidualnie, biorąc pod uwagę złożoność powierzonych nam zadań. Jak dotąd klienci są zadowoleni. A ponieważ chcemy, aby tak zostało, staramy się ciągle podnosić kwalifikacje naszych kadr. Dzięki temu, obok świadczenia standardowych usług księgowych, zajmujemy się też doradztwem i optymalizacją podatkową.


Oprócz doświadczenia, kompetencji, specjalizacji i ubezpieczenia trzeba brać pod uwagę renomę biura
. Takie informacje najłatwiej sprawdzić w Internecie – dostępne są zarówno na forach, jak i w rankingach tworzonych przez użytkowników w serwisach branżowych.

Kategorie
Warto przeczytać
Profesjonalne i kompleksowe usługi księgowe biura rachunkowego Anna Pisarek
Niezależnie czy prowadzisz duże przedsiębiorstwo czy jednoosobową działalność gospodarczą musisz mieć świadomość dużej odpowiedzialności finansowej. Pamiętaj, że przyszłość twojej firmy zależy przede wszystkim od...
Ranking Kryptowalut Lipiec - Czas na inwestycje w Bitcoin!
Z całą pewnością słyszałeś o kryptowalutach. Być może nawet osobiście znasz ludzi, którzy utrzymują się z samego inwestowania. Podróżują po świecie i prowadzą wymarzony styl życia, a do pracy potrzebują jedynie...
Podatek dochodowy z Niemiec. Jak go odzyskać?
Polacy bardzo często podejmują się różnego rodzaju pracy u naszego zachodniego sąsiada. Jeżeli osoba zatrudniona jest tam legalnie, pracodawca ma obowiązek odprowadzania odpowiednio wysokich zaliczek na podatek...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe