Materiał Partnera
Wizualizacje 3D jako pomoc przy projektowaniu wnętrz

Wizualizacje 3D jako pomoc przy projektowaniu wnętrz

Przykładamy coraz większą wagę do wyglądu swoich wnętrz, a by urządzić je w sposób wygodny i piękny, często decydujemy się na pomoc projektantów wnętrz. Ci natomiast korzystają z nowoczesnych narzędzi takich jak wizualizacje 3D, które mają na celu zaprezentować klientowi docelowy wygląd pomieszczenia. Jakie są inne, praktyczne atuty zastosowania tego typu rozwiązań?

Realistyczne projekty wnętrz

Nowoczesne programy służące do tworzenia trójwymiarowych wizualizacji prezentują bardzo realistyczny i naturalny efekt końcowy. Dzięki temu klient może niemalże przenieść się do swojego docelowego wnętrza i uzmysłowić sobie, jak finalnie będzie ono wyglądać. Taka precyzja jest kluczowa, eliminuje bowiem możliwość niespełnienia wizji klienta, a tym samym niezadowolenia z realizacji i współpracy z danym projektantem.

Poprawki… aż do skutku

Wizualizacje 3D to również możliwość szybkiego i łatwego nanoszenia zmian na projekt zgodnie z oczekiwaniami i sugestiami zleceniodawcy. Mogą to być zarówno kosmetyczne poprawki, jak i metamorfoza dużych powierzchni, przy jednoczesnej możliwości powrotu do poprzednich ustawień. Eliminujemy tym samym ryzyko ewentualnych kosztów przeróbek, które mogłyby wynikać z chęci późniejszej zmiany koncepcji. Inny materiał wykończeniowy blatów kuchennych? Ciemniejszy odcień obić krzeseł w salonie? Sprawdzenie wszystkich tych elementów jest możliwe właśnie przy wizualizacji 3D, która daje unikalną możliwość eksperymentowania z projektem wnętrza.

Precyzyjna realizacja projektu

Dobre narzędzie wizualizacyjne pozwoli projektantowi określić także docelową ilość materiałów potrzebnych do realizacji projektu. Narzędzie to stanowi więc ważny element także dla ekipy wykonawczej, która takich precyzyjnych wskazań będzie potrzebować do dokładnego przeniesienia wizji widocznej w programie graficznym do rzeczywistości.

Jak mówi ekspert z firmy Kuchnie & Wnętrza z Lubania: Wizualizacja 3D to również ważne narzędzie pracy w mojej pracowni architektonicznej, w której zajmuję się m.in. projektowaniem mebli na zamówienie, w tym kuchni na wymiar, a także wyposażenia do pomieszczeń takich jak salony, poddasza, gabinety, czy garderoby.

Podsumowując, dzięki wizualizacjom 3D jesteśmy w stanie dopracować aranżację wnętrza w najdrobniejszym szczególe. Oszczędzamy czas, a nierzadko również pieniądze, które poświęcilibyśmy na wielokrotne poprawki i dopracowywanie aranżacji. Zdecydowanie warto więc korzystać z ofert projektantów wnętrz wykorzystujących w swojej pracy to narzędzie.

Kategorie
Warto przeczytać
Glass Vision, czyli projektowanie okien w wirtualnej rzeczywistości.
Szkło to materiał, który chętnie stosowany jest w aranżacjach wnętrz. Do tej pory wykorzystywane było jedynie do tworzenia okien czy witryn, jednak postęp technologiczny sprawił, że może być stosowane również w celach...
Jak zaprojektować i urządzić mieszkanie do wynajęcia?
Masz mieszkanie i chcesz je wynająć, ale nie masz pomysłu na jego urządzenie? A może planujesz zakup kawalerki pod wynajem? Taki interes bardzo się opłaca. Dowiedz się, jak dobrze zaprojektować przestrzeń dla...
Kominek –  najlepszy sposób na przytulne wnętrze
Kominek może być nie tylko efektowną ozdobą pomieszczenia, ale również dodatkowym źródłem ciepła, szczególnie podczas chłodniejszych pór roku. W zależności od upodobania możemy wybierać spośród wielu modeli i sposobów...
Znajdź biura projektowe