Materiał Partnera
Projekt aranżacyjny z wykonaniem - zaufaj profesjonalistom

Projekt aranżacyjny z wykonaniem - zaufaj profesjonalistom

Odpowiednie zaaranżowanie swojej przestrzeni do życia bądź pracy jest niezwykle ważnym zadaniem – zdaje sobie z tego sprawę coraz więcej osób. Na szczęście wiele dzisiaj potrafi inspirować. Niemniej nie każdy potrafi tak zaprojektować wnętrze, by każdy jego element był ze sobą spójny. Poza tym nie każdy ma na to czas. Z tego powodu popularne jest kupowanie projektów aranżacyjnych z wykonaniem. Zaufanie profesjonalistom przynosi szereg korzyści.

Co może zawierać gotowy projekt aranżacyjny?

W projekcie aranżacyjnym znaleźć można wiele szczegółowych informacji na temat tego, jak będzie wyglądała nasza przyszła przestrzeń. Jest to szczegółowy dokument, który stanowi bazę dla wszystkich osób, które będą się zajmować urządzaniem naszego wnętrza – mówi ekspert z firmy projektowej archdesign ze Szczecina.


Gotowe projekty mogą wyglądać w różny sposób. Wszystko zależy od specyfiki pracy wybranego biura projektowego. Istotne jest też to, na jaką dokładnie usługę się zdecydujemy, tj. jaki będzie zakres planowanych prac w naszym wnętrzu. W niektórych biurach, na przykład w firmie projektowej ArchDesign możemy liczyć na wykonanie dwóch projektów: koncepcyjnego i szczegółowego. W pierwszym z nich znaleźć można ogólne, wstępnie ustalone informacje na temat tego, jak będzie wyglądała nasza nowa przestrzeń. Z projektu koncepcyjnego dowiemy się na przykład, jakie są możliwości aranżacyjne w naszym lokum. Podawane są różne warianty układu pomieszczeń, rozmieszczenia mebli oraz innych elementów standardowego wyposażenia. Natomiast szczegółowy projekt planowanej aranżacji wnętrz jest znacznie bardziej rozszerzony. Znaleźć w nim można kilka kluczowych elementów, a należeć może do nich między innymi:

 • rzut aranżacyjny w wersji ogólnej;
 • rzut i przekrój aranżacyjny w wersji szczegółowej;
 • rzut sufitów podwieszanych, a także sufitów do zabudowy;
 • dobór posadzek;
 • plan umiejscowienia przyłączy instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych;
 • dobór stolarki drzwiowej;
 • dobór ceramiki;
 • dobór armatury sanitarnej;
 • dobór umeblowania;
 • projekt kominka;
 • podsumowanie potrzebnych materiałów do realizacji projektu.

Po ustaleniu szczegółów dotyczących wyglądu planowej przestrzeni możliwe jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów w realizacji przygotowanego planu. W ten sposób dzięki jednej firmie wykonamy dwa różne zadania, które i tak będą na nas czekały. Niewątpliwe będzie to dla nas szczególnie korzystne rozwiązanie.  

Zalety korzystania z biur projektowych

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto skorzystać z oferty biura projektowego. Pamiętajmy – zaufanie profesjonalistom każdorazowo jest dla nas opłacalne. Wynajmując specjalistów od aranżacji wnętrz, możemy mieć pewność, że nasza przestrzeń zostanie urządzana w taki sposób, by była piękna i komfortowa podczas użytkowania. Poza tym wynajęcie biura projektowego pozwala oszczędzić nasz cenny czas i stres, które zawsze pojawia się w trakcie przeprowadzania mniej lub bardziej zaawansowanych remontów.

Kategorie
Warto przeczytać
Stwórz nastrój oświetleniem, czyli jaką lampę stojącą wybrać
Odpowiednio dobrane oświetlenie może stworzyć przytulny klimat w każdym pomieszczeniu. Szczególnie jesienią i zimą, gdy za oknem panuje mrok, musimy zadbać o dobre źródło światła w naszych mieszkaniach. Lampy stojące...
Idealny zlewozmywak. Jaki zlew kuchenny wybrać?
Planując remont kuchni, czasami zapominamy o detalach. Tymczasem każdy szczegół w dobrze zaprojektowanym wnętrzu jest ważny. Dowiedz się, jaki zlew kuchenny kupić. Sprawdź, które materiały są odporne na wysokie...
Jakie urządzenia AGD mogą być umieszczone w zabudowie?
W ostatnich latach osoby urządzające swoją kuchnię w nowym domu lub mieszkaniu coraz częściej decydują się na zastosowanie w niej zamiast oddzielnych mebli kuchennych, wybudowanej na wymiar zabudowy kuchennej. Tak samo...
Znajdź biura projektowe