Materiał Partnera
Zadbaj o swoje VOLVO wraz z warsztatem samochodowym MOTOMAR

Zadbaj o swoje VOLVO wraz z warsztatem samochodowym MOTOMAR

Volvo to marka samochodów osobowych, która łączy funkcjonalność, wyposażanie i jakość aut segmentu premium z atrakcyjniejszymi cenami pojazdów klasy ekonomicznej. Szwedzki koncern od lat podbija rynek dzięki swojemu wizerunkowi. Samochody Volvo są piękne, bezpieczne i niebywale proekologiczne. Słyną one również z niskiego poziomu usterkowości. Jest to związane m.in. z szeroką opieką, którą otaczają kierowców autoryzowane stacje obsługi Volvo. Co jednak, jeśli umowa na darmowe przeglądy i serwisy przestała obowiązywać lub co w przypadku kupna auta marki Volvo z rynku wtórnego? Wtedy nie warto wybierać byle jakiego warsztatu samochodowego. Postawić należy na zakłady takie jak MOTOMAR. Warsztat ten specjalizuje się w opiece pogwarancyjnej aut Volvo.

Przeglądy okresowe pogwarancyjne

Każdy właściciel samochodu marki Volvo powinien pamiętać o przeglądach okresowych. Te w ramach opieki pogwarancyjnej oferuje zakład mechaniki pojazdów MOTOMAR. Zakres oferowanej diagnostyki, którą warto wykonywać przynajmniej raz na rok, jest bardzo szeroki. Specjaliści MOTOMAR działający w Krakowie sprawdzają każdy podzespół auta, od lamp począwszy, przez stan płynów eksploatacyjnych i filtrów, na elementach układu wydechowego, kierowniczego i napędowego kończąc.

Szczególnie ważne jest sprawdzenie tego, czy karoseria i podwozie nie uległy korozji. Zawsze powinno się też weryfikować sprawność hamulców oraz amortyzatorów. Lista zadań jest długa, co nie powoduje tego, iż klient musi czekać na swój pojazd długo. Diagnostyka w warsztacie samochodowym MOTOMAR przebiega sprawnie i opiera się również na teście komputerowym. Dzięki temu nawet najmniejsze usterki wykrywane są jeszcze przed przekształceniem się w poważniejsze awarie.

Prócz diagnostyki warto też zadbać o swój komputer pokładowy. Specjaliści MOTOMAR aktualizują system oraz mapy Volvo.

Pogwarancyjne naprawy i wulkanizacja

Opieka pogwarancyjna, którą otaczają właścicieli aut Volvo mechanicy MOTOMAR, jest bardzo szeroka. W ramach wulkanizacji klienci liczyć mogą na sprzedaż opon, ich wymianę, a także na ustawienie geometrii kół. Prócz tego nie można zapominać o wymianie klocków i tarcz hamulcowych. Ważna jest również okresowa konserwacja układu klimatyzacyjnego, czyli jego czyszczenie, odgrzybianie i nabijanie.

Podobnie szeroką ofertą MOTOMAR wyróżnia się, jeśli chodzi o naprawy aut szwedzkiego koncernu motoryzacyjnego. Liczyć można między innymi na kompleksowe naprawy układów jezdnych i zawieszeń, a także na naprawy układów hamulcowych. Właściciele modeli z silnikiem Diesel pamiętać powinni o serwisie filtrów cząstek stałych DPF, a kierowcy jeżdżący autami z automatycznymi skrzyniami biegów nie mogą znaleźć w Krakowie i okolicach solidniejszego serwisanta. MOTOMAR od lat ceniony jest wśród setek zadowolonych klientów.

Dlaczego warto wybierać warsztaty specjalizowane Volvo?

Kierowcy samochodów marek Volvo powinni wybierać warsztaty specjalizowane Volvo takie jak MOTOMAR z kilku względów. Przede wszystkim świadczona przez nie opieka pogwarancyjna jest identyczna, jak ta, którą oferują autoryzowane stacje obsługi. W przypadku napraw kierowcy liczyć mogą na wykorzystanie wysokiej klasy części oryginalnych, a także na serwisowanie według zaleceń producenckich. Warsztat samochodowy MOTOMAR wykorzystuje tę samą metodologię naprawczą co wspomniane ASO należące do koncernu Volvo. Ceny serwisu są zaś bardzo atrakcyjne.

Kolejną zaletą warsztatów specjalizowanych Volvo, które zajmują się opieką pogwarancyjną, jest to, że są w stanie zaoferować naprawy powypadkowe bezgotówkowe wraz z zaoferowaniem samochodu zastępczego. Liczyć można też na pomoc w kupnie nowego czy używanego samochodu szwedzkiego producenta. Eksperci z warsztatu MOTOMAR podkreślają, że korzystając z ich usług, wartość pojazdu każdego roku będzie spadała znacznie wolniej, niż w przypadku serwisu w zwykłych zakładach. Dzisiaj pojazdy serwisowane w specjalizowanych warsztatach cieszą się dużą popularnością, a ich właściciele mogą uzyskać lepsze ceny przy sprzedaży.

 

Opracowanie:
Kategorie
Warto przeczytać
Serwis układów chłodniczych i klimatyzacji
Odpowiednie chłodzenie silnika jest jednym z najważniejszych jego elementów. Bez komponentów wchodzących w skład układu chłodzącego, jednostka napędowa uległaby szybkiemu przegrzaniu i tym samym zniszczeniu. Ważne jest...
Kiedy należy wezwać autolawetę?
Konieczność wezwania lawety to niezbyt przyjemna sytuacja dla każdego kierowcy. Jednocześnie każdy kierowca – niezależnie od swoich umiejętności i stażu za kółkiem - powinien być w pełni świadom tego, że może przed tą...
Serwis i czynności sezonowe przy wynajmie aut
Każde auto, nawet takie, które zostało wynajęte długoterminowo, wymaga oczywiście okresowych przeglądów technicznych oraz działań, które mają związek z eksploatacją pojazdu na co dzień. Działaniami tymi zajmuje się...
Znajdź warsztaty samochodowe