Artykuł sponsorowany
Jak wymienić lampy w aucie?

Jak wymienić lampy w aucie?

Motoryzacja tak się rozwinęła w ciągu ostatnich lat, że budowa samochodu jest coraz bardziej skomplikowana. Dziś już niewiele można samodzielnie zrobić w aucie i prawie z każda drobną naprawą lub wymianą należy udać się do mechanika. Co prawda, niektóre drobne czynności może wykonać sam kierowca, gdy dysponuje odpowiednim kompletem narzędzi. Czy trudno jest wymienić lampy i żarówki w samochodzie?

Wymiana lamp w samochodzie

Jeżeli już dłuższy czas użytkuje się auto, to czasem zachodzi konieczność wymiany lampy przedniej lub tylnej. Lampy lepiej wymieniać parami, bo w przeciwnym razie może być pewna równica w przejrzystości szkła. Inaczej sprawa się ma, gdy pęknie obudowa lub podczas kolizji uszkodzi się szkło. Jazda z pękniętym szkłem lampy jest niedopuszczalna.

Nowe lampy i żarówki najlepiej kupić w takich miejscach, jak AUTO-ALEX. Jeśli ktoś czuje się na siłach, to nie powinno być trudności w dostaniu się do śrub mocujących lampy samochodowe. W przypadku tylnych świateł trzeba otworzyć klapę bagażnika i zrobić ogląd, czy śruby mocujące lampę są na wierzchu. Czasem trzeba odsunąć fragment wykładziny bagażnika. Należy zdjąć uszczelkę i odpiąć spinki, które ją mocują. Jeżeli pokażą się śruby lampy, trzeba je odkręcić, odpiąć kostkę i wyjąć lampę.

Wymiana przednich lamp odbywa się analogicznie, tylko trzeba unieść klapę silnika. Śruby powinny być widoczne. Niestety w pewnych typach aut dostęp bywa utrudniony i demontaż wymaga pewnej zręczności. W małych autach śruby mogą być zasłonięte innymi podzespołami. Wtedy niestety zachodzi konieczność wypięcia części, która jest utrudnieniem.

Wymiana żarówek to nic trudnego

O ile wymiana lamp może sprawić trudność osobie, która nigdy przedtem nie miała okazji tego robić, o tyle wymiana żarówek jest sprawą z założenia prostą. Trzeba tylko dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi producenta, bo w różnych typach aut mogą być nieznaczne różnice w budowie lampy. Niemniej jednak trzeba dostać się do tylnej części reflektora. Niestety w niektórych modelach aut niezbędny jest demontaż podzespoły, a czasem nawet całego zderzaka.

Do wymiany żarówki najlepiej odłączyć zasilanie. Żarówki we współczesnych autach mocowane są na specjalnych zatrzaskach, rzadziej wkręcane na gwint. Należy wyciągnąć przepaloną żarówkę i wsadzić lub wkręcić nową. Podczas tych czynności nie można się śpieszyć, tylko z wyczuciem postępować zgodnie z instrukcjami. Należy pamiętać, by trzymając nową żarówkę, nie dotykać palcami szklanych powierzchni.

Kategorie
Warto przeczytać
Na czym polega komputerowa diagnostyka pojazdu?
Większość nowoczesnych pojazdów jest obecnie bardziej skomputeryzowana niż kiedykolwiek wcześniej. Umożliwia to dokładne sprawdzenie samochodów za pomocą diagnostyki komputerowej. Dzięki temu część usterek można wykryć,...
 TPBUS Komunikacja Gminy Tarnowo Podgórne - bezpieczny przewoźnik
Planujesz podróż z Tarnowa Podgórnego do Poznania? Wybierz przewoźnika, który dba o flotę swoich pojazdów w sposób kompleksowy! TPBUS Komunikacja Gminy Tarnowo Podgórne posiada własne warsztaty mechaniki pojazdowej, w...
Czy z pomocy drogowej można korzystać całodobowo?
Wypadki lub awarie na drodze to bardzo stresujące sytuacje. Nawet, jeśli nikt nie został ranny, niesprawne auto może przysporzyć wiele kłopotów. Głównym problemem jest to, że nie można przemieścić się z miejsca...
Znajdź warsztaty samochodowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas