Materiał Partnera
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Dobrze dobrane okulary dodadzą charakteru Twojemu spojrzeniu oraz pewności siebie. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model oprawek, zwróć uwagę na kształt swojej twarzy. Nie wszystkie oprawki pasują do każdego, dlatego pierwszym krokiem przy wyborze okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych powinno być określenie, czy masz twarz okrągłą, kwadratową, trójkątną, a może owalną. Sprawdź, jakie okulary dobrać do kształtu swojej twarzy!

Okulary do twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa wyróżnia się podobną szerokością na górze i na dole, ostrymi rysami, mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi oraz linią szczęki. Jeśli jesteś właścicielką twarzy kwadratowej, wybierz dla siebie okulary, które optycznie wydłużą, wysmuklą i zaokrąglą ostre rysy twarzy. Najlepsze będą oprawki lekko zaokrąglone - mogą to być okulary kocie, lenonki, czy okulary pilotki. Jeśli już zdecydujesz się na okulary kwadratowe lub prostokątne, pamiętaj, aby wybrać te, których krawędzie są miękkie i zaokrąglone. Unikaj małych oprawek oraz tych bardzo kanciastych! Dobrze, aby górna ich część układała się na linii brwi, co optycznie wydłuży linię szczęki. Natomiast oprawki lekko zaokrąglone u dołu sprawią, że odwrócisz uwagę od żuchwy. Właścicielki twarzy o kwadratowych rysach mogą pozwolić sobie również na zakup okularów bez oprawek.

Okulary do okrągłej twarzy

Okrągła twarz cechuje się miękkimi rysami, zbliżonymi proporcjami pomiędzy szerokością i długością, dość niskim czołem, zaokrąglonym podbródkiem oraz pełnymi policzkami. Tutaj najszerszą częścią twarzy będą kości policzkowe. Jeżeli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, wybierz okulary, które optycznie wydłużą i wyszczuplą Twoją twarz. Mogą to być okulary z kwadratowymi lub prostokątnymi oprawkami o grubszej wyrazistej linii, albo okulary kanciaste, jednak niezbyt wysokie. Zapomnij o okularach z okrągłymi oprawami, gdyż jeszcze bardziej uwydatnisz owal swojej twarzy. Unikaj również wąskich i małych modeli, a także ozdobników na zewnętrznych krawędziach oprawek. Warte polecenia są wyraziste oprawki, których dolna część jest delikatnie zarysowana.

Okulary do twarzy owalnej

Twarz owalna charakteryzuje się delikatnie zaokrąglonymi rysami twarzy i bardzo dobrymi proporcjami. Jest to najbardziej uniwersalny kształt twarzy, a osoby, które są jej posiadaczami to prawdziwi szczęściarze, gdyż mogą pozwolić sobie praktycznie na każdy rodzaj oprawek dostępnych na rynku – zauważa nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy MONITA STILE, który ma w swoim asortymencie modną odzież damską, galanterię i dodatki.

Jeżeli jesteś posiadaczką owalnej twarzy, musisz pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Oznacza to, że oprawki powinny mieć zbliżoną szerokość do Twojej twarzy – nie mogą być zbyt masywne i szerokie, gdyż zaburzą całą symetrię i naturalny balans. Doskonałym wyborem będą okulary kwadratowe lub prostokątne, które dodadzą kontrastu owalnej twarzy.

Okulary do trójkątnej twarzy

Twarz trójkątna zwana jest również twarzą w kształcie serca, gdyż zwęża się w kierunku wąskiego podbródka. Wyróżnia się ona szerokim czołem, wydatnymi i mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi oraz małym, lekko zaostrzonym podbródkiem. Jeżeli posiadasz trójkątne kształty, wówczas Twoim zadaniem jest odwrócenie uwagi od górnej części twarzy i zbalansowanie dużych różnic w jej szerokości.

No więc, jakie okulary dobrać do trójkątnej twarzy? Najlepszym wyborem będą okulary pilotki, aviatory, koty o delikatnych oprawkach, czy modele bez ramek. Staraj się unikać okularów ostrych, dużych i tych o mocnych kształtach. Znalezienie idealnych okularów może być dla Ciebie sporym wyzwaniem, jednak dzięki naszym poradom w tym artykule szybko znajdziesz oprawy współgrające z Twoją urodą.

Kategorie
Warto przeczytać
Jakie okulary do komputera wybrać?
Odczuwasz dokuczliwe pieczenie oczu i masz problemy z widzeniem? Masz wrażenie, że twój wzrok męczy się w czasie wielogodzinnej pracy przed monitorem? Koniecznie pomyśl o wizycie u okulisty i optyka i dobierz idealne...
Zalety powłok antyrefleksyjnych
Powłoki antyrefleksyjne to dodatek, w który najczęściej są wyposażone okulary korekcyjne. Pozwalają one wyeliminować problem pojawiania się refleksów świetlnych po obu stronach soczewek. Zjawisko to jest niezwykle...
Kiedy wybrać się do okulisty?
Wiele osób nie wie, do kogo należy się udać, jeśli dostrzega się u siebie problemy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządu wzroku. Kiedy wybrać się na badanie okulistyczne, a kiedy wystarczy wizyta w salonie...
Znajdź optyków