Wybielanie zębów węglem – domowy sposób na piękny uśmiech

Wybielanie zębów węglem – domowy sposób na piękny uśmiech

Marzysz o białych zębach, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie zabiegi u stomatologa? Jest na to rozwiązanie! Węgiel aktywny doskonale poradzi sobie z usunięciem przebarwień i sprawi, że twoje zęby będą widocznie bielsze. To skuteczna i bezpieczna metoda wybielania, którą możesz wykonać we własnej łazience. Jak używać węgla? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, na czym polega wybielanie zębów węglem.

Jak działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywny to substancja wiążąca liczne związki chemiczne i zanieczyszczenia powstające na zębach – kwasy, toksyny roślinne, związki zapachowe czy garbniki. Doskonale radzi sobie z usunięciem powierzchownych przebarwień, które powstają na skutek picia kawy, wina czy barwiących pokarmów.

Jest to jedna z bezpieczniejszych metod wybielania, szczególnie, jeśli zamiast szczotkowania jedynie nałożymy warstwę węgla na zęby. W ten sposób nie powinno dojść do uszkodzenia szkliwa.Węgiel na wybielanie zębów jest bardzo delikatny, dlatego mogą go stosować nawet osoby cierpiące na nadwrażliwość. Jest on o wiele bardziej bezpieczny, niż użycie soli czy sody oczyszczonej, które mogą zniszczyć szkliwo. Nic się też nie stanie, jeśli przez przypadek połkniemy go w małej ilości.

Papkę z węgla możemy przechowywać w suchym miejscu przez długi czas, dlatego nie musimy się martwić o codzienne rozdrabnianie tabletek czy kapsułek.

Jak wybielać zęby węglem?

Aby wybielanie zębów węglem było bezpieczne, postawmy raczej na suplementy apteczne, takie jak proszek, tabletki czy kapsułki, a nie na samodzielne tworzenie pasty do wybielania, która może uszkodzić szkliwo lub dziąsła. Węgiel możemy również kupić w sklepach internetowych – to obecnie bardzo popularny środek, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z jego zakupem.

Proszek do wybielania zębów na bazie węgla jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy, że nałożymy go na pastę i przez około 3 minuty będziemy szczotkować nim zęby. Możemy do niego dodać również odrobinę oleju kokosowego lub sezamowego. Dzięki temu konsystencja papki będzie dużo lepsza. Osoby cierpiące na choroby dziąseł mogą z kolei dodać do mieszanki olejku goździkowego. Następnie papkę należy zostawić na zębach przez kilka minut, a potem dokładnie wypłukać usta wodą.

Wybielanie zębów węglem warto powtarzać dwa razy dziennie przez około 1-2 tygodnie, a następnie mieszankę stosować co kilka tygodni, aby podtrzymać uzyskany efekt. Wybielanie zębów w ten sposób jest metodą nieinwazyjną, dlatego nie powinniśmy obawiać się bólu czy innych nieprzyjemnych dolegliwości. Nie musimy się również bać, że nasze zęby pozostaną czarne – węgiel bowiem bardzo łatwo się wypłukuje.

Czy wybielanie zębów węglem jest skuteczne?

Wybielanie zębów węglem aktywnym może rozjaśnić ich barwę nawet o 2-4 tony! To dobry sposób dla osób, które cenią sobie naturalne metody wybielania lub tych z nas, którzy boją się wizyty u dentysty. To również świetne rozwiązanie dla palaczy – węgiel nie dość, że usunie przebarwienia, to jeszcze zniweluje nieprzyjemny zapach z ust. 

W przypadku głębokich przebarwień po lekach czy martwych zębów wybielanie węglem będzie jednak nieskuteczne. Wówczas pomocna może okazać się wizyta u dobrego stomatologa. Pamiętajmy również, że węgiel nie zmieni naturalnego koloru naszych zębów i nie usunie kamienia nazębnego.

Ta metoda wybielania ma również inne zalety. Przede wszystkim jest tania – za zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym zapłacimy około 100-500 zł za 1 zabieg. Z kolei cena węgla aktywnego w tabletkach lub kapsułkach nie przekracza 10 zł za opakowanie.

Kategorie
Warto przeczytać
Leczenie bez bólu. Jakie są rodzaje znieczulenia u dentysty?
Wizyta u stomatologa kojarzy ci się z bólem? Zanim usiądziesz na fotel dentystyczny, godzinami rozmyślasz nad zabiegiem, któremu musisz się poddać, a który może być nieprzyjemny? Pamiętaj, że zabiegi dentystyczne nie...
Zakres zabiegów przeprowadzanych w ramach stomatologii zachowawczej
W ramach stomatologii zachowawczej, inaczej zwanej także stomatologią ogólną, lekarz dentysta dokładnie sprawdza uzębienie pacjenta oraz wykonuje zabiegi mające na celu wyleczenie i zapobieganie powstawaniu chorób...
Protetyka stomatologiczna. Rodzaje protez zębowych
Protetyka stomatologiczna. Rodzaje protez zębowychProtetyka stomatologiczna jest działem stomatologii, zajmującym się protezami zębowymi. Stosowane są jeśli w żuchwie brakuje części uzębienia lub jeśli pacjent jest jego...
Znajdź gabinety stomatologiczne