Materiał Partnera
W jaki sposób dokonać wyboru biura księgowego

W jaki sposób dokonać wyboru biura księgowego

Prowadzenie firmy daje mnóstwo satysfakcji, mimo że bardzo często oznacza to pracę po kilkanaście godzin dziennie. Wie to każdy, kto choć raz spróbował tego rodzaju aktywności zawodowej. Niestety jest coś, co niektórym czasami psuje radość „bycia na swoim”. Tym czymś są sprawy księgowe. Na co zwrócić uwagę, zanim dokonamy wyboru biura?

Licencja i certyfikaty

Współpraca z biurem księgowym nie posiadającym licencji i/albo zatrudniającym księgowych bez wymaganych prawem certyfikatów – to igranie z ogniem. A właściwie z urzędem skarbowym. Oszczędności pozyskane w ten sposób mogą nie pokryć ewentualnych strat spowodowanych przez niekompetentnych pracowników biura.

Rozliczenie podatków

Urzędu Skarbowego nie interesuje, kto zajmuje się sprawami podatkowymi w twojej firmie. Jeśli popełnisz błąd i zostanie ci wymierzona kara pieniężna – będziesz musiał opłacić ją z własnej kieszeni. Jeżeli biuro księgowe, z którym współpracujesz, będzie w pełni ubezpieczone od tego rodzaju wypadków – otrzymasz od niego zwrot pieniędzy wydanych na poczet kary.

Opinie o biurach księgowych

Najlepiej będzie zasięgnąć opinii znajomych przedsiębiorców. Ewentualnie zadać pytanie w social mediach (np. w grupie facebookowej skupiającej osoby prowadzące działalność gospodarczą). Co zrozumiałe, warto poświęcić nieco więcej czasu na zdobycie tego rodzaju informacji o danym biurze księgowym, by móc w spokoju zająć się prowadzeniem firmy.

Ceny

Na pewno naszą czujność powinny wzbudzić zaskakująco niskie (czy wręcz dumpingowe) ceny usług oferowanych przez biuro księgowe. Warto mieć na uwadze fakt, że powierzamy takiej placówce najbardziej „wrażliwą” część danych o naszej firmie. I od umiejętności pracowników oraz rzetelności biura może zależeć nasz biznesowy sukces (lub porażka).

Codzienny kontakt / podejście do klienta

Sprawy księgowe to wyjątkowo ważna część biznesu. Dlatego bezproblemowy kontakt z biurem, możliwość zadania pytania o niemal każdej porze, skonsultowania się w jakiejś sprawie – to drobiazgi, które jednak sprawiają, że jedne biura nie mogą opędzić się od nowych klientów, a inne… Powiedzmy, że liczą na cud

Jeśli więc działasz na terenie województwa śląskiego i szukasz sprawdzonego, profesjonalnego biura księgowego, koniecznie sprawdź ofertę kancelarii finansowo-księgowej Saldo z Dąbrowy Górniczej. Wejdź na http://www.biurorachunkowe-saldo.pl i zapomnij o księgowości. Zajmij się tym, na czym znasz się najlepiej.

Kategorie
Warto przeczytać
Na czym polega windykacja należności?
Prowadzenie działalności gospodarczej to zajęcie, które może przynieść dużo satysfakcji. Ale nie tylko – wielu przedsiębiorców boryka się z problemem niezapłaconych należności. Musisz ściągnąć długi od kontrahenta?...
Jak wygląda zdalna współpraca z biurem rachunkowym?
Kompleksowa obsługa księgowa jest idealnym rozwiązaniem dla dużych, jak i rozwijających się przedsiębiorstw. Dzięki usługom biura rachunkowego można zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy oraz zbędnego stresu. Wiele firm...
Kadry i płace - jak zewnętrzne biuro księgowe może wspierać firmę?
Z możliwości outsourcingu wybranych usług, czyli zlecenia ich realizacji wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, korzysta dziś coraz więcej przedsiębiorstw i instytucji. Za jego wyborem przemawia przede wszystkim...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe