Materiał Partnera
Szkolenia w zakresie rozliczania zagranicznego VAT-u prowadzone przez Vat Service

Szkolenia w zakresie rozliczania zagranicznego VAT-u prowadzone przez Vat Service

Firma Vat Service proponuje polskim firmom swoje kompleksowe usługi w zakresie rozliczania i uzyskiwania zwrotu zagranicznego podatku VAT. Ciekawym elementem oferty jest możliwość realizacji szkoleń związanych z tą tematyką. To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które przeprowadzają sporo transakcji poza granicami kraju. Zyskują one dzięki szkoleniom samodzielność m.in. w kwestiach związanych ze złożeniem VAT-REF.

Czego dotyczą szkolenia z zakresu rozliczania zagranicznego VAT-u?

Głównym elementem rozliczania zagranicznego podatku VAT jest składanie stosownego wniosku umożliwiającego uzyskanie zwrotu nadpłaconej kwoty. W tym celu najczęściej korzysta się z elektronicznego systemu, w którym należy wypełnić wniosek VAT-REF. Jego poprawne przygotowanie potrafi być dla wielu przedsiębiorców dość skomplikowane i czasochłonne. Odzyskiwanie zagranicznego podatku VAT staje się w takiej sytuacji czynnością przysparzającą wiele problemów, czego można jednak uniknąć dzięki szkoleniom.

Przeprowadza je firma Vat Service, która w tym zakresie oferuje kompleksowe usługi zarówno dla grup, jak i uczestników indywidualnych. Dużym udogodnieniem ze strony Vat Service jest możliwość dojazdu do siedziby przedsiębiorstwa klienta. Dzięki temu nie musimy ponosić sporych kosztów związanych z organizacją wyjazdu kadry na szkolenie z zakresu rozliczania zagranicznego VAT-u. Takie kursy dotyczą zatem składania wniosków VAT-REF, ale też gromadzenia i wypełniania wszelkiej dokumentacji związanej z zapłatą podatku od wartości dodanej poza granicami Polski.

Zalety organizacji szkolenia przez Vat Service

Duże doświadczenie w rozliczaniu zagranicznego podatku od towarów i usług, jakie posiadają pracownicy firmy Vat Service, pozwala im na przekazywanie kompletnej wiedzy w tym zakresie. W trakcie organizowanych przez specjalistów szkoleń nasi pracownicy w krótkim czasie pozyskują umiejętność wnioskowania o zwrot podatku VAT z krajów UE. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności korzystania z firm zewnętrznych rozliczających taki podatek za każdym razem, gdy zrealizujemy zagraniczną transakcję.

Przedsiębiorca oszczędza zatem czas i pieniądze. Szkolenia z zakresu rozliczania VAT prowadzone przez Vat Service są też dopasowywane do potrzeb danej firmy. Oznacza to również wsparcie po ukończonym kursie. Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane przez specjalistów z Vat Service, którzy będą do dyspozycji klienta. Takie szkolenia prowadzone są w systemie dwuetapowym: składają się z części teoretycznej i praktycznej. To kolejna ich spora zaleta, która pozwala nie tylko na nabycie stosownej wiedzy w zakresie rozliczania zagranicznego VAT-u, ale również zastosowania nowych umiejętności przy realnym składaniu wniosku.

Opracowanie:
Ostrów Wielkopolski, Stefana Batorego 35
tel. 665 695 160
Kategorie
Warto przeczytać
Kilka powodów, dla których warto korzystać z usług biur księgowych
Outsourcingiem nazywa się długoterminową współpracę przynajmniej dwóch podmiotów, które budują pomiędzy sobą pewną stałą relację na linii zleceniodawca i usługobiorca. Przykładem tego typu modelu biznesowego jest...
Doradztwo w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
Nieustannie zachodzące zmiany w przepisach prawa pracy, niejasne i niejednoznaczne formułowanie i interpretowanie organów podatkowych i ich rozbieżne stanowiska sprawiają, że pojawiają się liczne wątpliwości. Działając...
Zmiany w podatku VAT w 2020 roku
W 2020 roku dwa razy, w styczniu oraz w lipcu, w życie weszły nowe, istotne rozwiązania dotyczące podatników, w tym płatników VAT-u. Celem dodanych przepisów ma być usprawnienie działania systemu przy jednoczesnym jego...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe