Materiał Partnera
Szkolenia w zakresie rozliczania zagranicznego VAT-u prowadzone przez Vat Service

Szkolenia w zakresie rozliczania zagranicznego VAT-u prowadzone przez Vat Service

Firma Vat Service proponuje polskim firmom swoje kompleksowe usługi w zakresie rozliczania i uzyskiwania zwrotu zagranicznego podatku VAT. Ciekawym elementem oferty jest możliwość realizacji szkoleń związanych z tą tematyką. To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które przeprowadzają sporo transakcji poza granicami kraju. Zyskują one dzięki szkoleniom samodzielność m.in. w kwestiach związanych ze złożeniem VAT-REF.

Czego dotyczą szkolenia z zakresu rozliczania zagranicznego VAT-u?

Głównym elementem rozliczania zagranicznego podatku VAT jest składanie stosownego wniosku umożliwiającego uzyskanie zwrotu nadpłaconej kwoty. W tym celu najczęściej korzysta się z elektronicznego systemu, w którym należy wypełnić wniosek VAT-REF. Jego poprawne przygotowanie potrafi być dla wielu przedsiębiorców dość skomplikowane i czasochłonne. Odzyskiwanie zagranicznego podatku VAT staje się w takiej sytuacji czynnością przysparzającą wiele problemów, czego można jednak uniknąć dzięki szkoleniom.

Przeprowadza je firma Vat Service, która w tym zakresie oferuje kompleksowe usługi zarówno dla grup, jak i uczestników indywidualnych. Dużym udogodnieniem ze strony Vat Service jest możliwość dojazdu do siedziby przedsiębiorstwa klienta. Dzięki temu nie musimy ponosić sporych kosztów związanych z organizacją wyjazdu kadry na szkolenie z zakresu rozliczania zagranicznego VAT-u. Takie kursy dotyczą zatem składania wniosków VAT-REF, ale też gromadzenia i wypełniania wszelkiej dokumentacji związanej z zapłatą podatku od wartości dodanej poza granicami Polski.

Zalety organizacji szkolenia przez Vat Service

Duże doświadczenie w rozliczaniu zagranicznego podatku od towarów i usług, jakie posiadają pracownicy firmy Vat Service, pozwala im na przekazywanie kompletnej wiedzy w tym zakresie. W trakcie organizowanych przez specjalistów szkoleń nasi pracownicy w krótkim czasie pozyskują umiejętność wnioskowania o zwrot podatku VAT z krajów UE. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności korzystania z firm zewnętrznych rozliczających taki podatek za każdym razem, gdy zrealizujemy zagraniczną transakcję.

Przedsiębiorca oszczędza zatem czas i pieniądze. Szkolenia z zakresu rozliczania VAT prowadzone przez Vat Service są też dopasowywane do potrzeb danej firmy. Oznacza to również wsparcie po ukończonym kursie. Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane przez specjalistów z Vat Service, którzy będą do dyspozycji klienta. Takie szkolenia prowadzone są w systemie dwuetapowym: składają się z części teoretycznej i praktycznej. To kolejna ich spora zaleta, która pozwala nie tylko na nabycie stosownej wiedzy w zakresie rozliczania zagranicznego VAT-u, ale również zastosowania nowych umiejętności przy realnym składaniu wniosku.

Opracowanie:
Ostrów Wielkopolski, Stefana Batorego 35
tel. 665 695 160
Kategorie
Warto przeczytać
Jak długo przechowywać firmowe dokumenty?
Termin przechowywania dokumentacji firmowej budzi wiele wątpliwości. Fakt rozliczenia z urzędem skarbowym czy ZUS nie zwalnia przedsiębiorcy z obowiązku przechowywania dokumentów. Oznacza to, że faktur czy składanych...
Pełna księgowość z pomocą profesjonalistów z biura rachunkowego mgr inż. Jolanty Krzyształowskiej
Operacje gospodarcze prowadzone przez firmę muszą być właściwie dokumentowane. Jednak w zależności od formy prawnej prowadzonej działalności przedsiębiorcy mogą prowadzić ewidencję finansową w postaci uproszczonej...
Usługi księgowe świadczone przez biuro Progress Holding Sp. z o.o.
Niełatwe zadanie, jakim bez wątpienia jest prowadzenie własnej firmy, może być znacznie prostsze dzięki usługom księgowym świadczonym przez profesjonalistów. Do ich grona zalicza się niewątpliwie biuro Progress Holding...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe