Materiał Partnera
Biuro rachunkowe online, czyli jak dbać o swoją firmę

Biuro rachunkowe online, czyli jak dbać o swoją firmę

Prowadzisz własną działalność gospodarczą? Chcesz zlecić komuś prowadzenie księgowości? Dowiedz się więcej o zaletach biur rachunkowych online.

Biuro rachunkowe online – dla kogo?

Biuro rachunkowe online oferuje swoje usługi na odległość. To doskonała propozycja dla osób posiadających zarówno małe jak i duże firmy. Bowiem każdy przedsiębiorca posiadający własną działalność gospodarczą jest zobligowany do rzetelnego prowadzenia księgowości. Jednym z obowiązków jest prowadzenie KPiR, czyli Księgi Przychodów i Rozchodów, w której należy umieszczać szczegółowe informacje dotyczące każdej firmowej transakcji. Biuro rachunkowe online pozwala na prowadzenie tego typu dokumentacji w formie elektronicznej, co znacznie ułatwia prowadzenie księgowości.

Biuro rachunkowe online – jak działa?

Korzystając z usług biura internetowego przede wszystkim oszczędzasz swój czas. Z uwagi na to, że usługi świadczone są na odległość, nie musisz tracić czasu na dojazdy i spotkania z Twoją księgową. Nawet podpisanie umowy odbywa się na odległość. Obecnie, bardzo wiele dokumentów przesyłanych jest przedsiębiorcom e formie e-faktur. Dzięki temu, nie ma żadnego problemu z przesłaniem ich dalej – do Twojego biura rachunkowego. Jeżeli jednak zdarzy się, że otrzymasz dokument w formie papierowej, bez problemu możesz przesłać jego skan.

Pełna kontrola nad fakturami

Biuro rachunkowe online to Twoje źródło informacji. Przekazuje cenne dla Ciebie wiadomości dotyczące składek ZUS i podatków za pomocą maila bądź SMS-a. Jeżeli jednak wolisz mieć pełną kontrolę nad swoimi finansami, możesz samodzielnie monitorować wyniki. Masz dostęp do swojego konta, w którym znajdują się wszystkie niezbędne dla Ciebie informacje.

Usługi biura rachunkowego

Biura interaktywne oferują usługi w zakresie prowadzenia księgowości uproszczonej bądź pełnej dla klientów indywidualnych, a także księgowość fundacji i stowarzyszeń. Dodatkowo może także:

  • obsługiwać sprawy pracownicze,
  • obsługiwać inne formy zatrudnienia i wynagradzania.

Oznacza to, że oprócz opieki nad sprawami finansowymi i podatkowymi, biuro rachunkowe online pomoże Ci także rozliczać czas pracy Twoich pracowników, a także przygotowywać odpowiednie dokumenty takie jak umowa o pracę, umowa o dzieło czy umowa zlecenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Powierzając swoją księgowość obcym ludziom możesz mieć wiele wątpliwości. Szukając biura rachunkowego warto zwrócić uwagę na jego wiarygodność, a także jakość świadczonych usług. Nie podejmuj pochopnych decyzji – szczegółowo zapoznaj się z ofertą poszczególnych biur, a przed podpisaniem umowy dokładnie prześledź jej treść. Najlepiej byłoby dowiedzieć się więcej na temat jakości świadczonych usług od osób, które korzystają z pomocy konkretnego biura. Jeżeli jest to niemożliwe – możesz przeczytać opinie w Internecie. Ważne, aby biuro rachunkowe, któremu powierzysz swoją księgowość właściwie zabezpieczyło Twoje dane i zaszyfrowało połączenie internetowe. Wzmożona ostrożność i czujność pomoże uchronić Twoją firmę przed nieprzyjemnościami.

Kategorie
Warto przeczytać
Kilka powodów, dla których warto korzystać z usług biur księgowych
Outsourcingiem nazywa się długoterminową współpracę przynajmniej dwóch podmiotów, które budują pomiędzy sobą pewną stałą relację na linii zleceniodawca i usługobiorca. Przykładem tego typu modelu biznesowego jest...
Biuro rachunkowe Contabilita – ponad 20 lat doświadczenia księgowego
Powierzenie kwestii rachunkowych naszej firmy profesjonalistom to w przeważającej większości przypadków bardzo dobry pomysł. Zakres owego powiernictwa może być różny – wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb....
W jaki sposób biuro rachunkowe może pomóc w działalności firmy
Do obowiązków każdego przedsiębiorcy należy prowadzenie ksiąg rachunkowych. Wiele firm rezygnuje jednak z prowadzenia samodzielnej księgowości na rzecz korzystania z usług partnera zewnętrznego. Jaki jest zakres usług...
Znajdź biura rachunkowe