W jakie dodatki do wnętrz warto zainwestować?

W jakie dodatki do wnętrz warto zainwestować?

Urządzasz mieszkanie? Chcesz, by twoje cztery kąty wyglądały przytulnie, a jednocześnie niebanalnie? Rozwiązaniem są dodatki do wnętrz, dzięki którym puste pomieszczenie nabierze nowego charakteru. Niektóre akcesoria mogą jednak kosztować prawie tyle samo, co meble. W jakie produkty warto więc zainwestować, a które z nich na początku urządzania mieszkania można pominąć? Sprawdź nasze porady.

Lampy

Jeśli na coś warto wydać więcej, to z pewnością są to rzeczy, których używamy najczęściej i które mają duży wpływ na wygląd mieszkania, np. lampy. Oświetlenie w pomieszczeniu powinno być dobrze dopasowane do jego stylu i je uzupełniać. Jeśli planujemy zawiesić lampę nad wyspą kuchenną, stołem w jadalni czy salonie, nie możemy wybrać byle czego. Właśnie dlatego warto w nią zainwestować. W końcu to właśnie lampa może grać w danym pomieszczeniu główną rolę. A przecież jeśli raz ją powiesimy, nieprędko ją zdejmiemy, czyż nie?

Rolety, żaluzje i zasłony

Rolety, żaluzje i zasłony często przesądzają o aranżacji okna, które jest jednym z głównych punktów w pomieszczeniu. Aby ładnie komponowało się ono z resztą pomieszczenia, warto zadbać, by było dobrze dopasowane do mebli i dodatków. Rolety i żaluzje to również produkty, których nie wymieniamy zbyt często, a których używamy niemal codziennie – podnosząc je i opuszczając. Decydując się na kupno konkretnego produktu, wybierzmy ten, co do którego jakości nie mamy wątpliwości i który będzie łatwy w czyszczeniu.

Photogenica-PHX202684762

Dywan

Dywany ocieplają wnętrze i podkreślają jego styl. Bez nich pomieszczenie wydaje się chłodne i mało przyjazne, chociaż coraz częściej niektórzy całkowicie rezygnują z ich kupna. Jeśli masz w planach zakup dywanu, zwróć uwagę na to, by był on dobrze wykonany, gdyż ten produkt jest szczególnie narażony na zniszczenia. Dywan nie powinien się odkształcić, ani stracić koloru pod wpływem słońca czy czyszczenia. Jeśli kupimy produkt dobrej jakości, z pewnością posłuży nam lata, dodatkowo podniesie rangę pomieszczenia i zredukuje codzienny hałas.

Pościel, koce i poduszki

Chociaż pościel, koce i poduszki to dodatki, które zmieniamy w zależności od pory roku (a nawet aktualnego humoru), warto zainwestować w produkty dobrej jakości. Dlaczego? Pozornie ładny koc może bowiem po pierwszym praniu znacznie stracić na atrakcyjności, a my będziemy zmuszeni do kupienia nowego. Podobnie sprawa ma się z pościelą i poduszkami – w końcu używamy ich codziennie, dlatego najlepiej, by były wykonane z materiału przyjaznego dla skóry i hipoalergicznego. Dzięki temu nie tylko z pewnością się wyśpimy, ale i nasza sypialnia będzie wyglądać dobrze.

Rośliny

Rośliny nie tylko poprawiają estetykę wnętrza, ale również mogą oczyszczać powietrze z toksyn i metali ciężkich. Jeśli więc chcesz oczyścić atmosferę w twoim mieszkaniu, zainwestuj w rośliny. Które z nich warto kupić? Na przykład paprotkę, która oczyszcza powietrze z toksyn, pochłania formaldehyd i neutralizuje szkodliwe promienie emitowane przez sprzęty RTV. W oczyszczaniu powietrza świetnie sprawdzi się również bluszcz, który pomaga oczyścić je z benzenu, formaldehydu, ksylenu i trójchloroetylenu a także dracena, daktylowiec czy fikus. Nie wiesz, jak je zaaranżować? Skorzystaj z pomocy biura projektowego.

Photogenica-PHX182018024

Kategorie
Warto przeczytać
Najlepsza lokalizacja na biuro w dużym mieście
Wprawny obserwator w mgnieniu oka zauważy, że międzynarodowe korporacje oraz firmy działające na szczeblu krajowym najczęściej swoje biura lokują w dużych miastach. Jest to zjawisko w pełni zrozumiałe – duża aglomeracja...
Kiedy warto podjąć współpracę z agencją nieruchomości?
Współpraca z pośrednikiem w branży nieruchomości może przynieść wiele korzyści zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Agencje nieruchomości posiadają wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą podczas wszystkich...
Jak urządzić piękny i funkcjonalny salon?
Salon jest wizytówką każdego domu. Przyjmujemy w nim gości i spędzamy najwięcej czasu. I to właśnie do jego urządzenia przykładamy największą wagę. W jaki sposób urządzić to pomieszczenie, aby było ładne i funkcjonalne?...
Znajdź biura projektowe