Materiał Partnera
Najlepsza lokalizacja na biuro w dużym mieście

Najlepsza lokalizacja na biuro w dużym mieście

Wprawny obserwator w mgnieniu oka zauważy, że międzynarodowe korporacje oraz firmy działające na szczeblu krajowym najczęściej swoje biura lokują w dużych miastach. Jest to zjawisko w pełni zrozumiałe – duża aglomeracja to bowiem ogromna ilość ludzi, z których choć odsetek stanowić może potencjalnych klientów takiego przedsiębiorstwa.

Okazuje się jednakże, że wybór odpowiedniej lokalizacji takiego biura nie jest zadaniem łatwym – dlatego też w ramach niniejszego artykułu podzielimy się z naszymi czytelnikami poradami, które z całą pewnością ułatwią podjęcie decyzji.

Przedstawiciel krakowskiego dewelopera MIX BIURA radzi o czym należy pamiętać przy wyborze biura. Pamiętać musimy przede wszystkim, że aby możliwe było zainteresowanie prowadzoną działalnością gospodarczą możliwie największej liczby klientów, konieczne jest usytuowanie siedziby w ruchliwym, powszechnie dostępnym i dobrze znanym miejscu.Oznacza to, że wyborem wręcz idealnym będzie jedna z głównych ulic dużego miasta, najlepiej otoczona także sklepami czy znajdująca się w pobliżu znacznych rozmiarów centrum handlowego. W rzeczonej sytuacji możemy być bowiem niemalże pewni, że każdego dnia w okolicy naszego biura przechodzić będzie co najmniej kilkaset, jeżeli nie kilka tysięcy osób. Przy odpowiedniej reklamie oraz podjęciu właściwych kroków mających na celu wykreowanie naszego wizerunku, nawet do 50 % z nich może stać się naszymi okazjonalnymi lub też regularnymi klientami. Początkowo wysokie ceny za wynajem lokalu mogą więc przy odrobinie kreatywności oraz determinacji szybko się zwrócić – jeżeli wiemy, że nasz produkt lub usługa może cieszyć się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta oraz turystów, nie czekajmy ani chwili dłużej i zacznijmy przeglądać lokalne gazety w poszukiwaniu ogłoszeń dotyczących wynajmu przestrzeni biurowej w centrum miasta.

Jeżeli jednak prowadzimy firmę, która to zorientowana jest przede wszystkim na klienta indywidualnego, natomiast świadczenie usług wymaga od nas oraz naszego zespołu skupienia (sytuacja taka ma miejsce między innymi w pracy tłumaczy, architektów, czy prawników), zdecydować się możemy na wynajem lub kupno lokalu oddalonego nieco od serca aglomeracji. Sprawi to, że znacznie wzrośnie komfort naszej pracy i zauważalnemu obniżeniu ulegną opłaty ponoszone z tytułu prowadzonej działalności. Niemniej jednak, konieczne będzie równocześnie zwiększenie nakładów na promocję, szczególnie w lokalnych mediach społecznościowych, jako że wielu potencjalnych interesantów może mieć niemały problem ze zlokalizowaniem naszej siedziby.

Jak więc widać – trudno o złoty środek w przypadku wyboru biura naszej firmy. Każda z podjętych decyzji charakteryzuje się zarówno istotnymi korzyściami jak i kwestiami problematycznymi, które należy wziąć pod uwagę już na etapie wstępnego planowania. Jeżeli pragniemy ograniczyć nasze koszty do minimum i jednocześnie cieszyć się relatywnie wysokim poziomem komfortu, strzałem w dziesiątkę będą przedmieścia. Jeżeli jednak dysponujemy znacznymi zapasami finansowymi oraz pragniemy szybko dotrzeć do dużej ilości klientów, zdecydujmy się raczej na lokal usytuowany w ścisłym centrum miasta.

Kategorie
Warto przeczytać
Kilka pomysłów na estetyczną kostkę na posesji
Kostka brukowa od lat cieszy się bardzo dużą popularnością – powszechnie używa się jej zarówno w aranżacji przestrzeni na prywatnych posesjach, jak również do wykańczania nawierzchni w miejscach publicznego użytku....
5 praktycznych porad, jak urządzić balkon marzeń?
Balkon to idealne miejsce na letni relaks. Rano możesz delektować się kubkiem aromatycznej kawy, a wieczorem posiedzieć i poczytać książkę w hamaku lub spędzić czas ze znajomymi i zjeść pyszną kolację. Dowiedz się, jak...
Jak urządzić wnętrze latem?
Latem warto pozmieniać coś w swoim mieszkaniu. Jest to bowiem pora roku, która daje nam dużo energii i siły do działania – dlaczego tego nie wykorzystać? Wnętrze wymaga odświeżenia, a ty nie masz pomysłu? Przeczytaj, na...
Znajdź biura projektowe