Materiał Partnera
Małe biurko – jak zarządzać przestrzenią?

Małe biurko – jak zarządzać przestrzenią?

Co zrobić, kiedy nie masz miejsca na duże biurko? Wstawienie mniejszego mebla wiąże się z mnóstwem kompromisów. Co ważne – nie równa się z mniejszą funkcjonalnością powierzchni roboczej. Jak dobrze zarządzać przestrzenią i zmieścić wszystko czego potrzebujesz? Czytaj dalej!

Głośniki

Komputer często służy nam do słuchania muzyki. Kupując zestaw głośników musimy wziąć pod uwagę ich rozmiar. Dziś da się już kupić przyzwoite modele, opakowane w kompaktowe rozmiary.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw posiadający dwie kolumny, czyli tzw. zestaw 2.0. Urządzenia od sprawdzonych producentów charakteryzują się doskonałą jakością dźwięku, niewielkimi rozmiarami oraz stylowym designem. Wszystkie te cechy, w połączeniu z powierzchnią jaką możemy dysponować, dają nam idealne rozwiązanie dla szukających głośników mieszczących się na małej powierzchni.

Kiedy masz do dyspozycji mikroskopijną ilość miejsca, pomyśl o głośniczku bluetooth. Podłączony do komputera bezprzewodowo uwalnia od kabli i pozwala słuchać muzyki na przyzwoitym poziomie.

malebiurko-jakzarzadzacprzestrzenia2

Monitor na ścianie

Ekran naszego komputera potrafi zajmować dużo miejsca. W zależności od przekątnej, monitor może zajmować ponad połowę długości biurka. Kiedy nie masz pomysłu na jego umiejscowienie, zastanów się nad montażem go na ścianie. Do zamontowania monitora będziesz potrzebował odpowiedniego stelaża i narzędzi.

Sprawdź najpierw, czy ściana do której zamierzasz przymocować telewizor jest wystarczająco solidna. Takie urządzenie może ważyć nawet kilka kilogramów, dlatego ściana musi być stabilna – w innym wypadku ryzykujesz zerwanie się konstrukcji i uszkodzenie sprzętu. Kiedy masz pewność, że ściana wytrzyma obciążenie, zamontuj uchwyt. Pamiętaj o odpowiednim wypoziomowaniu konstrukcji. Błąd na tym etapie może skutkować krzywiznami, które nie pozwolą komfortowo grać lub pracować, a ściana będzie wyglądać brzydko z dodatkowymi dziurami. Żeby uniknąć ponownego wiercenia, sprawdź wszystko dokładnie.

Monitor montuj na wysokości oczu. Dobrze dobrana wysokość pozwoli uniknąć nieprzyjemności związanych z bólem szyi. Nie będziesz musiał się garbić czy wyciągać głowy, żeby zobaczyć wszystko wyraźnie.

Warto wspomnieć, że nie ma uniwersalnych uchwytów. Musisz wybrać taki, który będzie miał odpowiedni rozstaw otworów montażowych. Najpopularniejszy jest standard VESA (Video Electronics Standards Association).

malebiurko-jakzarzadzacprzestrzenia3

Klawiatura i mysz

Współczesna technologia stawia na funkcjonalność i minimalizm. Łatwo dzisiaj o sprzęt kompaktowych rozmiarów, nie odbiegający stopniem zaawansowania od większych odpowiedników. To samo spotkało klawiaturę i mysz.

Szukając małych klawiszy wybierz takie, w których obudowa nie jest przesadnie obszerna. Klawiatura powinna posiadać jedynie istotne do pracy i zabawy funkcje. Eleganckie oraz zamknięte w małej obudowie klawiatury bezprzewodowe sprawdzą się idealnie. Zazwyczaj da się kupić zestaw, który obejmuje również myszkę, ale w przypadku kursora sprawa jest bardziej skomplikowana.

Mysz powinna być dostosowana do wielkości dłoni. Zbyt mała lub za duża może skutecznie zepsuć komfort korzystania.

Kategorie
Warto przeczytać
Cechy dobrego biura projektowego
Cechy dobrego biura projektowego   Wykonanie projektu budowlanego, jak i sama inwestycja budowlana to zawsze duże wydatki. Dlatego warto wybrać specjalistów, którzy zajmą się tą kwestią z uwzględnieniem wszelkich,...
Czarne baterie natryskowe - do jakich łazienek pasują?
Czerń kojarzy się z luksusem i elegancją, jednak w nadmiarze może przytłaczać. Z tego powodu czarne baterie prysznicowe wydają się być doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie zdominują wystroju łazienki, a jedynie...
Jak urządzić mieszkanie w stylu loft?
Pierwsze lofty pojawiły się w latach 70. XX wieku. Były to pofabryczne przestrzenie przekształcone na mieszkania i pracownie artystyczne. Obecnie takie wnętrza ponownie stają się popularne. Marzy ci się własny kąt...
Znajdź biura projektowe