Materiał Partnera
Wieńce jako element oprawy pogrzebowej

Wieńce jako element oprawy pogrzebowej

Rodzina zmarłego nie musi martwić się organizacją jego pochówku. Nawet wieńce dostarcza dziś zakład pogrzebowy. Tym lepiej dla żałobników, którym w tak trudnym czasie trudno skoncentrować się na tego rodzaju sprawach. Jako bliscy zmarłego powinni jednak podjąć kluczowe decyzje dotyczące ceremonii. Wybór odpowiedniej kompozycji kwiatowej, choć wydaje się błahostką, jest bardzo ważny. Kwiatami można podkreślić miłość, pamięć, tęsknotę czy oddanie.

Wieniec pogrzebowy czy wiązanka pogrzebowa?

Osoby, które żegnają bliskiego lub po prostu znajomego często zastanawiają się, co powinny zabrać ze sobą na ceremonię. Oczywistym wyborem są kwiaty. Ewentualny problem dotyczy jednak wielkości i formy kompozycji.

Porównując wieniec do wiązanki, można szybko zauważyć, że pierwsza kompozycja jest znacznie większa i bardziej okazała. Chociaż nie ma sztywnych zasad dotyczących tego, kto powinien ją kupić, przyjęło się, że zazwyczaj zamawia ją najbliższa rodzina albo współpracownicy. Z kolei mniejsze, składające się z kilkunastu kwiatów wiązanki zamawia dalsza rodzina, sąsiedzi albo bliscy przyjaciele. Dalsi znajomi na ogół decydują się na mniejsze bukiety, a nawet pojedyncze kwiaty.

Wieńce przygotowują nie tylko kwiaciarnie i domy florystyczne. Okazała kompozycja pogrzebowa może być stworzona przez florystów współpracujących z konkretnym zakładem pogrzebowym. – Organizujemy pogrzeby i zajmujemy się oprawą ceremonii pogrzebowej. Ponadto klientom oferujemy szeroki wybór wieńców. Do tworzenia własnych kompozycji wykorzystujemy kwiaty w różnych kształtach, formach i kolorach. Na życzenie w całość wplatamy żywe lub sztuczne gałązki. Wieńce pogrzebowe, które przygotowujemy, przeznaczone są dla rodziców, dziadków, dzieci, a nawet osób publicznych. Mamy duże doświadczenie zarówno w organizacji całej ceremonii, jak i we florystyce pogrzebowej. Jesteśmy specjalistami i dbamy o to, by kompozycje przez nas tworzone były w każdym calu dopracowane – mówi właściciel Zakładu Pogrzebowego Maślakiewicz.

Jak powinien prezentować się wieniec pogrzebowy?

Decydując się na kompleksowe zlecenie, w tym przygotowanie kompozycji, klient oszczędza czas i pieniądze. Kwiaciarnia, która nie współpracuje z konkretnym zakładem pogrzebowym, stanowi przecież kolejne miejsce do odwiedzenia.

Róże, goździki, chryzantemy, mieczyki, gerbery, lilie oraz kalie – oto najpopularniejsze pogrzebowe kwiaty. Aby wieniec był jednak kompletny, konieczna jest szarfa żałobna mocowana za pomocą cienkiego drucika. Osoby pracujące w branży pogrzebowej zalecają, by ewentualny napis na niej był krótki i treściwy – na przykład: z wyrazami głębokiego smutku lub spoczywaj w pokoju. Profesjonalne zakłady, które przygotowują wieńce pogrzebowe, zapewniają kompleksowe doradztwo przy wyborze kwiatów, napisów i dekoracji, w tym szarf stanowiących istotny element kompozycji.

Kategorie
Warto przeczytać
Profesjonalna pomoc przy organizacji uroczystości pogrzebowych
Śmierć bliskich jest zawsze traumatycznym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Każdy z nas chciałby być zapamiętany jako osoba uśmiechnięta, szczęśliwa i wesoła, dlatego uczestnicząc w...
Kryteria wyboru domu pogrzebowego. Na co zwrócić uwagę?
Śmierć bliskiego to jedna z najtrudniejszych sytuacji, które mogą spotkać każdego z nas. Z tego względu dobrze, jeśli wszelkie obowiązki z tym związane, nie będą nam dostarczać dodatkowego stresu i poczucia...
Morfon z Krakowa oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe
Po śmierci bliskiej osoby, przytłoczeni smutkiem i żałobą, stajemy wobec konieczności zorganizowania pogrzebu. Często owa konieczność jest ogromnym wyzwaniem i trudno jest nam nawet zacząć. To naturalne, myślenie w...
Znajdź zakłady pogrzebowe