Materiał Partnera
Kryteria wyboru domu pogrzebowego. Na co zwrócić uwagę?

Kryteria wyboru domu pogrzebowego. Na co zwrócić uwagę?

Śmierć bliskiego to jedna z najtrudniejszych sytuacji, które mogą spotkać każdego z nas. Z tego względu dobrze, jeśli wszelkie obowiązki z tym związane, nie będą nam dostarczać dodatkowego stresu i poczucia przemęczenia. Realizacja czekających na nas zadań będzie o wiele łatwiejsza, jeśli uda nam się znaleźć odpowiedni dom pogrzebowy. Dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę, kiedy poszukujemy profesjonalnej pomocy w tym trudnym dla nas czasie.

Jakie usługi są ważne?

Kiedy stoi przed nami wyzwanie znalezienia właściwego domu pogrzebowego, nierzadko czujemy się w tym bardzo zagubieni. Już sama sytuacja, która spowodowała tę powinność, czyli śmierć bliskiej nam osoby, przysparza nam wiele smutku, bólu, stresu i poczucia ogólnego roztargnienia. O wiele trudniej jest, jeśli podczas załatwiania wszystkich obowiązków związanych z pogrzebem, spotkają nas dodatkowe problemy. Z tego powodu zwracajmy uwagę na to, z jakim domem pogrzebowym podejmujemy współpracę – mówi ekspert z Zakładu Pogrzebowego Chabinowscy w Wieluniu.

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem domu pogrzebowego, powinnyśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Dobry zakład pogrzebowy to taki, który oferuje swoim klientom szeroki zakres usług. Od wybranej przez nas firmy możemy oczekiwać kompleksowej organizacji pogrzebu, czyli zajęcia się ceremonią pogrzebową w najmniejszym jej szczególe. Poza tym wybierzmy taki dom pogrzebowy, którego pracownicy pomogą nam w załatwieniu wszystkich formalności. Co ważne, w dzisiejszych czasach istnieje możliwość uregulowania wszystkiego przez telefon lub email. W związku z tym miejmy na uwadze, czy firma, z którą chcemy współpracować, oferuje także taki rodzaj usługi, przydatny w sytuacji kiedy mieszkamy w znacznej odległości od miejsca, w którym odbywać się będzie ceremonia pogrzebowa. Dobrze też, jeśli dany zakład pogrzebowy oferuje pomoc w doborze kwiatów i wieńców pogrzebowych.

Z innych istotnych czynności, które powinny wykonywać domy pogrzebowe, wymienić można kompleksowe przygotowanie ciała zmarłego oraz jego przechowywanie do czasu odbycia się ceremonii pogrzebowej. Jeśli ciało zmarłego ma zostać skremowane, wybierzmy taki zakład pogrzebowy, który oferuje profesjonalne usługi z tym związane.

Co jest jeszcze istotne?

Wszystkie te usługi są ważne, ale nie można zapominać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Czas żałoby nie należy do łatwych okresów. Zazwyczaj charakteryzuje się tym, że odczuwamy wiele negatywnych emocji, takich jak między innymi żal, smutek, cierpienie, rozczarowanie, nostalgię i wiele innych, które nie najlepiej wpływają na nasze samopoczucie. Kiedy więc przystępujemy do poszukiwania odpowiedniego domu pogrzebowego, zwracajmy uwagę na to, by profesjonaliści, których znajdziemy, wykazywali się stosowną do sytuacji empatią i zrozumieniem. W ten sposób łatwiej nam będzie zorganizować uroczystość pogrzebową.

Kategorie
Warto przeczytać
Jakie usługi oferuje zakład pogrzebowy?
Śmierć bliskiej osoby jest trudnym przeżyciem. Często odbiera nam ona wszystkie siły, także te, potrzebne, aby zorganizować pogrzeb. Obecnie zakłady pogrzebowe oferują kompleksowe usługi, takie jak transport zmarłego,...
Czym się kierować przy wyborze trumny na pogrzeb?
Pogrzeb to trudny czas dla wszystkich bliskich zmarłego, lecz należy zorganizować go jak najlepiej. Jedną z decyzji, którą musimy podjąć przed pochówkiem, jest wybór trumny. Na rynku dostępne są różne rodzaje sarkofagów...
Sala przedpogrzebowa. Jak wygląda ostatnie pożegnanie zmarłego?
Choć wiele z dawnych tradycji pogrzebowych odeszło w zapomnienie, niektóre z nich od setek lat wciąż są kultywowane. Należy do nich m.in. obrzęd czuwania, choć jego forma i znaczenie wyraźnie różnią się od oryginalnych....
Znajdź zakłady pogrzebowe