Materiał Partnera
Jak wybrać odpowiednią klepsydrę i tablicę nagrobną?

Jak wybrać odpowiednią klepsydrę i tablicę nagrobną?

Odejście bliskiej osoby to bardzo trudny moment w życiu każdego człowieka. Chociaż śmierć jest sprawą naturalną, to rzadko kiedy jest się na nią przygotowanym. Każdy potrzebuje czasu na żałobę, ale niestety sprawami pogrzebowymi trzeba zająć się niemal od razu po smutnym zdarzeniu. Dlatego większość osób korzysta wtedy z usług firm pogrzebowych, które pomagają przygotować uroczystość. Elementy, którymi trzeba się zająć, to m.in. klepsydra i tablica nagrobna.

Klepsydra, czyli informacja o śmierci

Klepsydra to ogłoszenie, które ma informować o śmierci danej osoby, a także o miejscu i terminie pogrzebu. Można umieścić na niej również dodatkowe informacje o zmarłym lub wyrazy żalu związane z jego śmiercią. Klepsydry rozwiesza się w miejscach publicznych, takich jak tablice ogłoszeń w miejscowości. Często umieszcza się je również przy kościele. Czasem na klepsydrach znajdują się też rysunki lub cytaty. Wzory ogłoszeń można znaleźć w internecie albo w ofercie niektórych firm pogrzebowych.

Tablica nagrobna – wspomnienie zmarłej osoby

Tablica nagrobna również ma funkcję głównie informacyjną. Umieszcza się na niej imię i nazwisko zmarłej osoby, datę urodzenia i śmierci, wiek w chwili śmierci, a często również epitafium. Tablice mocuje się na trumnach, krzyżach ustawionych przy grobie lub nagrobkach. Można je zamówić w zakładach pogrzebowych, korzystając z gotowego wzoru, nanosząc na niego zmiany lub po prostu zaprojektować je samemu. Jak wyjaśnia pracownik Zakładu Usług Pogrzebowych Anubis:

Tabliczki wykonywane są zazwyczaj z mosiądzu, dzięki czemu charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wcale nie są one gorszą opcją od powszechniejszego niegdyś umieszczania informacji o zmarłym bezpośrednio na nagrobku.

Jak wybrać firmę pogrzebową?

Smutek spowodowany śmiercią bliskiej osoby często utrudnia przygotowywanie pogrzebu. Dlatego warto skorzystać z usług firmy, która może zająć się wszystkimi niezbędnymi sprawami. Najlepiej wybrać taki zakład pogrzebowy, który ma najszerszą ofertę i będzie mógł przejąć kontrolę nad większością kwestii. Warto zdecydować się też na taką firmę, której pracownicy są wyrozumiali i na pewno pomogą przetrwać ten trudny czas. Najlepiej szukać zakładów znajdujących się w okolicy albo oferujących usługi transportowe, jeśli śmierć nastąpiła w pewnej odległości od miejsca zamieszkania. Wybór firmy oferującej nie tylko przygotowanie klepsydry i tablicy nagrobnej, ale również inne usługi pogrzebowe sprawi, że rodzina zmarłego będzie odciążona od większości obowiązków. Pozwoli to skupić się na spędzaniu tego trudnego czasu w gronie najbliższych.

Kategorie
Warto przeczytać
Morfon z Krakowa oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe
Po śmierci bliskiej osoby, przytłoczeni smutkiem i żałobą, stajemy wobec konieczności zorganizowania pogrzebu. Często owa konieczność jest ogromnym wyzwaniem i trudno jest nam nawet zacząć. To naturalne, myślenie w...
Ile kosztuje pogrzeb?
Pogrzeb to smutne wydarzenie w naszym życiu. W czasie żałoby nie mamy siły, by myśleć o wydatkach, podczas gdy te nie są małe. Jeśli zmarły był ubezpieczony, część kosztów pokryje zasiłek pogrzebowy z ZUS. Resztę...
Jak przygotować i przystroić grób?
Zastanawiasz się, jak przygotować grób? Jeśli nie masz czasu na dokładne porządki, możesz skorzystać z usług firm oferujących sprzątanie nagrobków. Chcesz samodzielnie zająć się porządkowaniem i dekoracją grobu?...
Znajdź zakłady pogrzebowe