TOP 5 akcesoriów dla psów na lato

TOP 5 akcesoriów dla psów na lato

Wakacje to idealny czas na długie spacery i wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Wysokie temperatury mogą jednak przeszkadzać naszym milusińskim. Dowiedz się, jakie akcesoria dla psów ochronią pupila przed upałem, deszczem i ugryzieniem insektów. Przeczytaj, które psie akcesoria nie pozwolą nudzić się twojemu zwierzakowi podczas zabawy na dworze.

1. Ochrona przed insektami – preparaty, obroże

Lato to czas, gdy spędzamy mnóstwo czasu z naszym pupilem poza domem. By letnie spacery na łąkę i do lasu były bezpieczne, konieczne zadbaj o ochronę psa przed wszelkiego rodzaju insektami. Ugryzienie kleszcza może być groźne zarówno dla czworonoga, jak i właściciela. Z kolei ugryzienie komara wiąże się z dyskomfortem, jaki wywołuje swędzenie i pieczenie. By zapobiec ugryzieniom, w sklepach znajdziesz specjalistyczne preparaty, które rozprowadza się po sierści. Skuteczne są także specjalne obroże, które są wodoodporne, a ich działanie utrzymuje się nawet do 6 tygodni.

2. Ulga w upalne dni – baseny, maty chłodzące

Letnie akcesoria dla psa to nie tylko te zapewniające bezpieczeństwo, ale także gadżety wpływające na lepsze samopoczucie zwierzaka. Upały mogą dać się czworonogom we znaki, dlatego z pomocą przychodzą baseny dla psów, które wyposażone są w antypoślizgową podłogę. Takie specjalne baseny wykonane są z solidnych materiałów, więc nawet duże psy mogą hasać w nich do woli. W schłodzeniu ciała zwierzęcia pomoże specjalna mata chłodząca, która może posłużyć jako wkładka do legowiska.

3. Odpowiednie nawodnienie – poidełka, miski

Upał sprzyja odwodnieniu, więc weterynarze przypominają, by nie doprowadzić do groźnej dla zdrowia sytuacji. Koniecznie zapewnij stały dostęp do świeżej wody swojemu pupilowi. Na rynku dostępne są psie akcesoria w postaci poidełek, a także klasycznych misek. Obok pojemnika z wodą powinna znaleźć się druga miska wypełnioną zbilansowaną karmą. W sklepach znajdziesz nawet specjalne pojemniki wyposażone w akumulator gwarantujący chłodzenie. Oczywiście podczas wielkogodzinnych spacerów na świeżym powietrzu nie zapomnij o chwili odpoczynku, a także nawadnianiu nie tylko psa, ale także siebie.

4. Ochrona przed deszczem – płaszcze, kamizelki

Lato to nie tylko uciążliwy skwar, ale także gwałtowne burze. Jeśli podczas spaceru złapie was nieoczekiwane oberwanie chmury, miej zawsze pod ręką specjalny płaszcz. Tego typu płaszczyki dla psów są wodoodporne, a w dodatku chronią przed wiatrem i zimnem dzięki przyjemnej podszewce wykonanej z miękkiego materiału. Podobną funkcję spełniają kamizelki, które dodatkowo wyposażone są w odblaski gwarantujące bezpieczeństwo nawet po zapadnięciu zmroku. Świetnym dodatkiem dla psa są wodoodporne buty, które przeznaczone są na długie wycieczki. Chronią łapki psa na trudnym, kamienistym terenie.

5. Kreatywna zabawa – piłki, frisbee

A na koniec przyjemności, czyli zabawki, które sprawdzą się podczas spaceru i z pewnością sprawią, że pies nie będzie się nigdy nudził. Wakacje to najlepszy czas, by spędzić czas aktywnie z naszym czworonogiem i nauczyć go różnego rodzaju sztuczek. Szczególnie godne polecenia są wszystkie akcesoria do szkolenia psów przeznaczone do zabawy w wodzie – piłki z piszczałkami idealne do aportowania, a także specjalne gryzaki wykonane z mocnego kauczuku, które unoszą się na wodzie. Do środka gryzaka możesz schować ulubiony smakołyk, który sprawi wiele frajdy pupilowi. W czasie zabawy w wodzie czy na plaży przyda się także niezawodne frisbee, które psy wprost uwielbiają. 

Kategorie
Warto przeczytać
Jak uspokoić psa w Sylwestra?
Już niedługo Sylwester. Niestety ostatnia noc w roku to nie tylko świetna zabawa i podziwianie pokazu kolorowych fajerwerków. Dla wielu zwierząt to wyjątkowo stresujący czas. Jesteś właścicielem czworonoga, u którego...
Rodzaje powikłań porodowych u klaczy
Okres źrebienia się klaczy to ekscytujący, a zarazem nerwowy czas dla hodowcy. Oczekiwanie na poród oznacza stałą kontrolę nad zwierzęciem i nieprzespane noce. Choć większość klaczy radzi sobie doskonale samodzielnie,...
Obroża antyszczekowa. Jak to działa?
Szczekanie u psa jest jednym z podstawowych sposobów komunikowania emocji. Psy mogą szczekać w różnych sytuacjach: w obliczu niebezpieczeństwa, ze smutku, ale także z radości. Przygarniając czworonoga, trzeba pamiętać o...
Znajdź weterynarzy