Czy warto korzystać z hotelu dla zwierząt?

Czy warto korzystać z hotelu dla zwierząt?

Czasami zdarzają się sytuacje, w których musimy zostawić pod czyjąś opieką nasze zwierzę. Wakacje czy wyjazd służbowy – nie zawsze możemy wziąć naszego pupila ze sobą. Zwierzęciu należy zapewnić najlepsze warunki. Sprawdź, czy warto korzystać z hotelu dla zwierząt. Dowiedz się, jakie są wady takiego rozwiązania. Przeczytaj, czym się kierować w wyborze hotelu.

Jakie są zalety oddania zwierzaka do hotelu?

W okolicach dużych miejscowości nie ma problemu ze znalezieniem hotelu dla zwierząt. Jest ich sporo. Warto się zastanowić nad tym pomysłem. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy nikogo prosić o pomoc przy opiece nad naszym zwierzakiem.

Pupil otrzyma profesjonalną opiekę, a my będziemy mogli spokojnie jechać w naszą podróż. Dodatkowo nasz pies czy kot będzie mógł pobawić się z innymi zwierzakami i miło spędzi czas. Pupil będzie miał wiele zorganizowanych zabaw. Personel dopilnuje, aby czuł się on dobrze i swobodnie.

Jakie są wady korzystania z hotelu dla zwierząt?

Hotel dla zwierząt nie jest dobrym pomysłem, jeżeli nasz pupil bardzo się stresuje, będąc daleko od domu. Silny stres może wpłynąć negatywnie na jego zdrowie i na inne zwierzęta przebywające z nim w jednej przestrzeni. Może on także próbować uciec z ośrodka, co również może mieć przykre konsekwencje. Przed umieszczeniem psa czy kota w hotelu zawsze warto zasięgnąć rady weterynarza, który podpowie czy to rozwiązanie jest dobre.

Jak znaleźć dobry hotel dla zwierząt?

Duży wpływ na to, czy zwierzak będzie czuł się dobrze, czy źle ma wybór miejsca. Hotel hotelowi nie równy, a nam zależy na tym, aby zwierzę spędziło miło i bezstresowo czas bez właściciela. Warto zasięgnąć opinii w internecie czy popytać znajomych. Są to bardzo cenne informacje.

Warto stawiać na sprawdzone miejsca, aby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek i nie żałować swoich decyzji.

Zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czy w ośrodku panuję przyjazna atmosfera dla czworonogów i czy zwierzęta mają stały dostęp do wody. Zanim zostawimy zwierzę w hotelu, rozejrzyjmy się dokładnie po hotelu. Zwróćmy uwagę na warunki, w jakich nasz pupil będzie żył przez następne parę dni.

Niektóre hotele proponują dodatkowe zabiegi. Przy okazji możesz zapewnić zwierzakowi kąpiel, czesanie czy strzyżenie. Zdarza się także, że na miejscu jest dostępna opieka weterynarza. Pupil ma zatem profesjonalną opiekę, dzięki której ty możesz mieć pewność, że oddałeś zwierzaka w dobre miejsce i spokojnie spędzić czas na wyjeździe.

Jak wygląda procedura przyjęcia zwierzaka w hotelu?

Termin przyjęcia zwierzaka należy ustalić z wyprzedzeniem. Niektóre hotele oferują przywiezienie i odwiezienie pupila. Jest to bardzo wygodna opcja, która pozwala nam zaoszczędzić czas. Pamiętajmy, żeby do hotelu zabrać ze sobą rzeczy zwierzaka. Podstawa to książeczka zdrowia z aktualnymi szczepieniami, legowisko, ulubiona zabawka, smycz, obroża oraz miska. W razie potrzeby możliwe jest dostarczenie jedzenia dla zwierzaka ze swojego domu – to jest świetne rozwiązanie, jeżeli nasze zwierzę jest przyzwyczajone do swojego jedzenia i podejrzewamy, że nie będzie jeść innego.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak wyrobić paszport dla psa?
Posiadanie zwierzaka to duża odpowiedzialność, także w wakacje. Wyjeżdżasz na urlop i chcesz zabrać swojego pupila ze sobą? Na terenie Europy spokojnie możesz podróżować z domowym czworonogiem, który posiada ważny...
Jak wybrać dobry gabinet weterynaryjny?
Znalezienie dobrego weterynarza jest jedną z pierwszych czynności, gdy do naszego domu trafi nowy zwierzak. Decydując się na odpowiedni gabinet weterynaryjny, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak odległość...
Buldog francuski – co warto o nim wiedzieć?
Buldog francuski to jedna z najpopularniejszych ras psów do towarzystwa. Buldożki są wesołe i łagodne, szybko przywiązują się do właściciela i dobrze znoszą towarzystwo dzieci. Planujesz zakup psa tej rasy? Dowiedz się,...
Znajdź weterynarzy