Materiał Partnera
Sprzedaż i przechowalnia opon

Sprzedaż i przechowalnia opon

Ogumienie w samochodzie to podstawowy element każdego auta, który wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Mimo że przepisy prawa nie regulują obowiązku sezonowej zmiany opon, to warto dla własnego bezpieczeństwa zdecydować się na jazdę w ogumieniu przystosowanego do konkretnych warunków atmosferycznych. Aby odpowiednio zabezpieczyć opony do następnego sezonu, należy zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania.

Jak przechowywać opony?

Jeżeli decydujemy się na co sezonową zmianę opon, musimy wygospodarować odpowiednią ilość miejsca do ich przechowywania. Dla wielu osób może stanowić to problem, gdyż zajmują one dużo miejsca, a w przypadku braku miejsca garażowego jest to prawdziwym utrudnieniem. Przechowywanie opon na świeżym powietrzu może zaważyć na ich żywotności, gdyż ostre słońce, wysokie i niskie temperatury oraz opady atmosferyczne mogą wpłynąć na jakość gumy. W takim przypadku pomocna może się okazać Firma Handlowo-Usługowa Artur Piega, która dysponuje odpowiednimi warunkami do przechowania ogumienia, a dodatkowo zadba o ich konserwację.

Co może zaoferować przechowalnia opon?

Decydując się na przechowywanie opon w profesjonalnej firmie mamy pewność, że będą one miały zapewnione odpowiednie warunki. W takich przechowalniach panuje odpowiednia temperatura, opony trzymane są na specjalnych konstrukcjach zapobiegających ich uszkodzenie, a dodatkowo nie są narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Firmy zajmujące się przechowywaniem opon zajmują się również ich wymianą i konserwacją, dlatego wraz ze zmianą pory roku wystarczy pojechać na wymianę, bez konieczności czekania w kolejkach i umawiania się na usługę.

Jakie opony kupić?

Na komfort i bezpieczeństwo jazdy wpływa nie tylko odpowiednie przechowywanie opon, ale także ich jakość. Podczas wyboru ogumienia należy kierować się:

  • wielkością opon,
  • przeznaczeniem ogumienia,
  • jakością wykonania,
  • rodzajem bieżnika,
  • modelem auta i stylem jazdy.

Wiele osób decyduje się na zakup opon całorocznych, z powodu braku konieczności ich wymiany i przechowywania. Mimo że takie ogumienie jest przystosowane do każdych warunków jazdy, to nie zapewni tak dobrej przyczepności w przypadku bardzo dużych upałów czy bardzo śliskiej nawierzchni. Jeżeli więc wyjeżdżasz w dłuższe trasy, zależy Ci na komforcie i bezpieczeństwie, lepszym rozwiązaniem będą opony sezonowe. Całoroczne ogumienie sprawdzi się, jeżeli samochodu używasz tylko w warunkach miejskich do sporadycznej jazdy, dojazdu do pracy czy do sklepu. Wówczas możesz zastanowić się nad tym wariantem.

Kategorie
Warto przeczytać
Zalety posiadania samochodu z turbosprężarką
Na polskich drogach coraz częściej spotkać można samochody wyposażone w turbosprężarki. Urządzenia te swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że ich zastosowanie zwiększa moc pojazdu przy jednoczesnym...
Jak dbać o instalację gazową w aucie?
Instalacja samochodowa LPG, podobnie jak inne zespoły i podzespoły samochodowe, musi być poddawana regularnym czynnościom diagnostycznym i serwisowym. W czasie eksploatacji należy pomyśleć zaledwie o kilku procedurach,...
Rola i znaczenie olejów silnikowych
W każdym pojeździe wykorzystuje się szereg płynów eksploatacyjnych. Jednym z nich jest olej silnikowy, który odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu jednostki napędowej. Istotne jest nie tylko jego regularne...
Znajdź warsztaty samochodowe