Materiał Partnera
Likwidacja szkody u dealera. Dlaczego to dobry pomysł?

Likwidacja szkody u dealera. Dlaczego to dobry pomysł?

Wypadek drogowy może przytrafić się nawet mistrzowi kierownicy. Wystarczy chwila nieuwagi, nierówna nawierzchnia czy brawura innego kierowcy, aby doszło do kolizji. Samochód, który brał  udział w takim zdarzeniu, musi zostać obejrzany przez fachowców z warsztatu. Jeżeli właścicielowi pojazdu zależy, by szybko powrócił on do swojego pierwotnego stanu, należy oddać go w ręce specjalistów pracujących dla dealera.

Jakie szkody powypadkowe są naprawiane w warsztacie dealera?

Auto, które brało udział w wypadku, może być bardzo uszkodzone. Dlatego też należy zatroszczyć się o jego kompleksową naprawę.

W warsztacie dealera mechanicy szybko zajmą się naprawą wszystkich podzespołów, które uległy awarii. Przywrócenie samochodu do pełni sprawności nie stanowi dla nich żadnego problemu. Dysponują oni na miejscu częściami zamiennymi do konkretnych modeli auta lub są w stanie niezwykle szybko je sprowadzić od producenta. Mechanizm aut danej marki nie ma też dla nich tajemnic - znają  go od podszewki.

Dealer może się także zająć naprawami lakierniczymi i blacharskimi. Jest też w stanie pozbyć się wgnieceń metodami, które zapewniają, że nie ma potrzeby nanoszenia nowej warstwy lakieru, szpachlowania czy piaskowania.

Fachowcy w warsztacie dealera świadczą kompleksowe usługi w zakresie naprawy aut. Dzięki nim nawet auto, które przeszło wypadek, szybko wróci do pełni sprawności i doskonałego stanu technicznego. Dzieje się tak, gdyż specjaliści ci dysponują odpowiednimi częściami, narzędziami oraz umiejętnościami – mówi ekspert z firmy VOLVO CAR WROCŁAW-BIELANY.

Jakie korzyści wiążą się z likwidacją szkody u dealera?

Naprawa samochodu u dealera, również wtedy, gdy został on uszkodzony wyniku wypadku, to gwarancja usług świadczonych na najwyższym poziomie. Wpływ ma na to kilka czynników.

Po pierwsze mechanicy pracujący w takim warsztacie specjalizują się w serwisowaniu samochodów tylko jednej marki aut. Dlatego też są znawcami w swojej dziedzinie. Uczestnicząc w kursach i szkoleniach, nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Znają najnowsze metody i technologie służące naprawie pojazdów. Dzięki temu każda szkoda, nawet ta poważniejsza, zostanie niezwykle szybko usunięta.

Poza tym fachowcy ci mają do dyspozycji narzędzia i akcesoria dedykowane do naprawy konkretnych modeli. To samo dotyczy oryginalnych części zamiennych – tylko takie zapewniają, że auto będzie działało bezawaryjnie. Dealer ma też jasny i czytelny cennik – kierowca nigdy nie będzie zaskoczony tym, jaką kwotę musi uiścić po naprawie.

Kategorie
Warto przeczytać
Serwis samochodów Citroen. Co warto wiedzieć?
Francuska marka aut Citroen jest jedną z najbardziej znanych firm samochodowych na świecie. Produkowane przez nią pojazdy, podobnie jak samochody innych marek, potrzebują odpowiedniego serwisowania, które przyczyni się...
Jak dbać o samochód podczas lata?
Lato to czas, na który co roku czekamy z utęsknieniem. Promienie słoneczne i wysoka temperatura, chociaż dla nas przyjemne, dla naszego samochodu mogą okazać się szkodliwe. Zastanawiasz się, jak podczas wakacji zadbać o...
Jak odczytywać oznaczenia na oponach?
Czym byłby samochód bez opon? Tak naprawdę bezużytecznym obiektem. Te elementy odgrywają jedną z najważniejszych ról w pojazdach. O ile możemy się obyć bez radia, a nawet klimatyzacji, opony to must-have. Wielu...
Znajdź warsztaty samochodowe