Materiał Partnera
Kto może skorzystać z pomocy drogowej?

Kto może skorzystać z pomocy drogowej?

Nie ma chyba gorszego koszmaru dla kierowcy niż awaria samochodu w godzinach szczytu na miejskim skrzyżowaniu. Pomimo regularnych przeglądów i serwisowania pojazdu nie wszystkie takie zdarzenia można wyeliminować. W przypadku unieruchomienia samochodu konieczne może okazać się wezwanie pomocy drogowej. Kto może skorzystać z takich usług? Dowiedz się więcej!

Czym jest pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to szerokie pojęcie usług świadczonych przez firmy w sytuacjach, w których klient napotyka poważny problem z samochodem. Pojazd może zostać unieruchomiony z powodu usterki, kolizji lub wypadku. Gdy nie jest możliwe samodzielne przeprowadzenie auta w bezpieczne miejsce, konieczne jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

Kiedy dochodzi do poważnego uszkodzenia pojazdu, często niemożliwe lub niebezpieczne jest poruszanie się nim dalej. Usunięcie auta z miejsca kolizji lub awarii musi się w takich wypadkach odbyć przy pomocy lawety. Inne, bardziej prozaiczne powody wzywania pomocy drogowej to nagła konieczność wymiany koła, brak paliwa lub wlanie do baku nieodpowiedniej mieszanki – omawia pracę pomocy drogowej ekspert z firmy Starczewski z Poznania.

Główną ideą prosperowania świadczenia usług tego typu jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu drogowego.

Kto i kiedy powinien skorzystać z pomocy drogowej?

Z usług pomocy drogowej może skorzystać każdy, kto napotka problem z samochodem, którego nie jest w stanie bądź nie potrafi samodzielnie rozwiązać. Najczęściej dzieje się tak w przypadku kolizji. Pojazd, który w jej wyniku nie nadaje się do dalszej jazdy, musi zostać jak najszybciej usunięty z drogi – tak, aby nie stwarzał zagrożenia dla innych kierujących. Jest to oczywiście jedna z najpoważniejszych przyczyn wzywania pomocy drogowej. Interwencja specjalistów często kończy się wówczas transportem samochodu na lawecie prosto do warsztatu samochodowego. Wśród innych powodów wzywania pomocy często wymienia się:

  • rozładowany akumulator,
  • pusty bak paliwa,
  • przebitą oponę (zwykle w przypadku braku koła zapasowego),
  • konieczność przetransportowania samochodu bez aktualnego dowodu rejestracyjnego.

Aby mieć pewność, że usługi pomocy drogowej zostaną zrealizowane poprawnie, warto wybrać firmę, która pracuje przez całą dobę i jest w każdym momencie gotowa przyjechać odpowiednio wyposażonym pojazdem.

Dodatkową usługą, która ostatnio w większych miastach zyskuje na popularności, jest tzw. mobilny mechanik. Jest to zakres usług pomocy drogowej, który obejmuje wstępną diagnostykę problemu z samochodem w umówionym miejscu lub w miejscu zamieszkania klienta.

Kategorie
Warto przeczytać
Kiedy lewarek zgrzyta i trzeszczy... Awarie manualnych skrzyń biegów
Manualna skrzynia biegów to jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów konstrukcyjnych samochodu. Nic dziwnego, że przytrafiają się mu okresowe awarie. Za część z nich odpowiadamy my sami, choć bywa i tak, że...
Awaria samochodu podczas podróży – jak sobie z nią poradzić?
Każdy, kto chociaż raz doświadczył niespodziewanej awarii auta, wie, że jest to stresujący moment. Przyczynę usterki niełatwo zdiagnozować, a będąc za granicą w drodze na urlop, niełatwo również ściągnąć pomoc drogową....
Naprawy powypadkowe w warsztacie Bis Car Serwis!
Każdego roku na polskich drogach dochodzi do tysięcy wypadków samochodowych. Mowa zarówno o poważniejszych zdarzeniach, jak i też o drobnych kolizjach, czy też obtarciach karoserii. Niestety proces likwidacji szkód –...
Znajdź warsztaty samochodowe