Jak przygotować auto do ślubu?

Jak przygotować auto do ślubu?

Planujesz ślub? Aby ten dzień był niezapomniany, musisz zadbać nie tylko o odpowiednie menu czy stylizację, ale również przygotowanie samochodu, który zawiezie parę młodą na ceremonię. Jak to zrobić? Podpowiadamy, jaki samochód do ślubu wybrać, na jakie dekoracje się zdecydować i kiedy wykonać przegląd techniczny. Sprawdź, o co musisz zadbać, by uniknąć wpadek w dniu wesela i bezpiecznie dojechać na uroczystość.

Jaki samochód wybrać?

Wybierając samochód, zastanówmy się, czy ma być on nowoczesny czy zabytkowy. Wiele zależy od naszych preferencji ale także charakteru samego wesela. Przyjęcie w stylu rustykalnym to doskonała okazja na wykorzystanie ładnego auta zabytkowego, na wesele w prestiżowym hotelu dojedziemy raczej nowoczesnym, bogato wyposażonym autem. Latem warto rozważyć przejazd kabrioletem.

Przy wyborze zwróćmy również uwagę na kolor. Najczęściej pary młode wybierają samochody białe lub czarne ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wybrali inny kolor auta. Pamiętajmy jednak, aby dopasować do niego odpowiednie dekoracje.

Auto wypożyczone czy własne? Obecnie wiele par decyduje się na wypożyczenie auta do ślubu. Wówczas możemy zdecydować się na pakiet zawierający również usługę kierowcy oraz dekoracji auta. Jeśli nasz znajomy posiada interesujące nas auto, warto zapytać się, czy nie zdecydowałby się on na jego pożyczenie.

Kontrola stanu technicznego

Chyba nikt, nie chciałby, aby podczas jazdy na wesele auto nagle stanęło na środku drogi. Dlatego dzień przed ślubem należy sprawdzić, czy auto jest odpowiednio przygotowane. Może zająć się tym świadek, rodzeństwo lub przyjaciel Pary Młodej. Przede wszystkim należy sprawdzić stan techniczny pojazdu w sprawdzonym warsztacie samochodowym:

  • świece
  • ciśnienie w oponach
  • naładowanie akumulatora
  • poziom oleju
  • stan hamulców
  • stan wyposażenia

Ponadto auto do ślubu warto zatankować do pełna i wybrać się na myjnię samochodową, gdzie umyjemy i nawoskujemy karoserię. Przyjechanie na ślub brudnym autem lub nagły brak paliwa w trakcie transportu na wesele to scenariusz z największych koszmarów i lepiej go nie realizować.

Dekoracje

Pojazd do ślubu to nie tylko czyste i sprawne technicznie auto, ale przede wszystkim samochód, który się wyróżnia. W kwestii dekoracji możemy zdać się na usługi wykwalifikowanej firmy lub kwiaciarni, która przystroi je żywymi kwiatami. Auto możemy również przystroić samodzielnie dekoracjami zakupionymi w Internecie lub specjalnych sklepach.

Jak udekorować samochód do ślubu? Na tę okazję warto postawić na kwiaty, ozdobne wstążki, personalizowane tablice rejestracyjne czy ozdobne zawieszki. Do nowoczesnych aut będą pasować orchidee i helikonie, samochody w stylu retro możemy przystroić w gerbery, goździki i tulipany. Pamiętajmy, aby dekoracja auta pasowała do charakteru wesela i nie kłóciła się ze stylizacją Pary Młodej.

Ile zapłacimy za dekorację auta ślubnego? Jest to koszt od 80 do nawet 500 zł. Cena usługi zależy przede wszystkim od tego, czy użyjemy kwiatów sztucznych czy żywych, dodatkowo będziemy musieli zapłacić za dekoracyjne tablice rejestracyjne czy ozdobne zawieszki z napisem „Para Młoda”. Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów, możemy przystroić auto samodzielnie.

Kierowca

Kierowcą samochodu, który będzie wiózł nas do ślubu może być któryś z gości lub osoba zatrudniona z zewnątrz. Pierwsza opcja sprawdzi się wówczas, gdy pożyczamy auto np. od znajomego. Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie kierowcy, zadbajmy również o to, aby odwiózł nas jak i innych gości również po weselu. Pamiętajmy, że kierowcą ślubnym nie może być żaden z rodziców pary młodej. Możemy zdecydować się natomiast na pomoc świadka.

Na kierowcę najlepiej wybrać osobę kulturalną. Jeśli decydujemy się na szofera, wymagajmy, aby był on odpowiednio ubrany. Przed ślubem ustalmy z nim również wszystkie szczegóły dotyczące przejazdu, a najlepiej spiszmy umowę, w której zawrzemy informacje o dacie i godzinie wykonania usługi, mapie przejazdu czy postępowania w wypadku wydarzeń losowych. Wybór odpowiedniego kierowcy ślubnego może być problematyczny, dlatego najlepiej dokonać go z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kategorie
Warto przeczytać
Co wpływa na wartość samochodu używanego?
Wycena auta używanego zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należą oczywiście marka, model, wiek i stan techniczny auta, ale to nie wszystko. Kupujący zwracają uwagę także na przebieg auta, udział w kolizjach...
Dlaczego należy regularnie wymieniać olej silnikowy w pojeździe?
Podczas pracy silnika samochodowego powstaje w nim wysokie tarcie, a co za tym idzie - ciepło. To, w połączeniu z zanieczyszczeniami stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa mechanizmu. Aby redukować szanse, że...
Kiedy szyby samochodowe kwalifikują się do wymiany?
Bezpieczeństwo podczas jazdy powinno być priorytetem każdego kierowcy. Mają na nie wpływ umiejętności osoby prowadzącej pojazd, ale też sprawność oraz odpowiedni stan techniczny wszystkich elementów auta. Niewiele osób...
Znajdź warsztaty samochodowe