Materiał Partnera
Czy wagi wymagają oprogramowania?

Czy wagi wymagają oprogramowania?

Oprogramowanie do wagi umożliwia ważenie, zapis, segregację, ale też wizualizację wykonanych pomiarów za pomocą podłączonego urządzenia. Odpowiedni program ma wiele funkcji, które pozwalają sprawnie zarządzać produktem, pokazując na bieżąco jego stan. Właściwie dopasowane, może informować również o innych dokonanych ważeniach. Co ważne, zawiera również bazę kontrahentów, produktów i wielu innych. Jakie są jeszcze jego zalety?

Dlaczego warto stosować oprogramowanie do wagi?

Oprogramowanie wagowe pozwala uzyskać odczyt wyników ważenia w komputerze, ale też innym urządzeniu, takim jak tablet czy telefon. Jego odpowiednie zaprojektowanie umożliwia wystawianie kwitów wagowych po odbiorze danych z systemu bądź po samodzielnym wpisaniu danych z klawiatury. Najważniejszą zaletą rozwiązania jest rozbudowana baza danych, która pozwala na dokonywanie różnego rodzaju analiz czy zestawień, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Decydując się na instalację systemu z pomocą specjalistycznej firmy, można zyskać pełną swobodę dostosowania jego parametrów do własnych potrzeb. Co ważne, rozwiązanie to sprawdza się w wielu branżach. Warto również wspomnieć, że oprogramowanie może być wzbogacone np. kamerą przemysłową, która umożliwia dokumentowanie każdego ważenia w postaci graficznej.

Jakie funkcje może pełnić system?

Specjaliści z firmy Precia Molen wyjaśniają, że każdorazowo zakres funkcji oprogramowania dopasowywany jest do specyfiki działalności. Odpowiednie przystosowanie systemu umożliwia na przykład dokonywanie:

 • ważeń pojedynczych w momencie, gdy znana jest tara pojazdu,

 • ważeń podwójnych tj. przy wjeździe i wyjeździe,

 • ważeń usługowych,

 • tarowania,

 • jednoczesnej obsługi kilku mierników,

 • obsługi czytników w postaci kart,

 • podglądu listy ważeń,

 • generowania raportów,

 • zapamiętywania tar pojazdów,

 • pracy w sieci,

 • wydruków kwitów i innych ważnych dokumentów,

 • obsługa wyświetlaczy zainstalowanych w wybranych miejscach,

 • eksport plików,

 • obsługa kamer i innych urządzeń zainstalowanych jednocześnie z oprogramowaniem.

Odpowiadając na pytanie, czy jest ono niezbędnym wyposażeniem wagi, należy zaznaczyć, że ich nowoczesne wersje tych urządzeń działają z jego pomocą maksymalnie precyzyjnie. Warto zwrócić również uwagę na ogromną ilość dodatkowych funkcji, jaką można dzięki niemu zyskać. Jest to ogromne ułatwienie pracy w wielu firmach, ale też sposób na zapewnienie ich sprawnego funkcjonowania. Podsumowując, oferowane rozwiązanie ma na celu wsparcie, a nie zastąpienie procesu ważenia na różnego rodzaju wagach.

Kategorie
Warto przeczytać
Samochód na gaz czy na benzynę?
W czasach, gdy cena paliwa zmienia się kilka razy w miesiącu, coraz częściej właściciele samochodów decydują się na zamontowanie instalacji LPG. To rozwiązanie, które zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Przed...
Najczęstsze usterki układów wydechowych pojazdów
Każdy pojazd składa się z wielu różnych, bardziej bądź mniej ważnych elementów odpowiadających za jego prawidłowe działanie. Jednym z ważniejszych układów jest wydechowy, który podczas jazdy ulega zniszczeniu w wyniku...
Kiedy maglownica może podlegać regeneracji?
Maglownica, zwana fachowo przekładnią kierowniczą listwową, jest bardzo ważnym elementem, dzięki któremu samochód może prawidłowo skręcać. Odpowiada za przenoszenie ruchów rąk na kierownicy i zamianę ich w siłę osiową,...
Znajdź warsztaty samochodowe