Materiał Partnera
Co warto wiedzieć o naprawie automatycznych skrzyni biegów

Co warto wiedzieć o naprawie automatycznych skrzyni biegów

W Polsce automatyczne skrzynie biegów wciąż nie cieszą się ani dużą popularnością, ani uznaniem kierowców. Przez lata pojazdy w nią wyposażone traktowane były z przymrużeniem oka. Jednak, z biegiem czasu, podejście do tematu automatycznych skrzyń biegów znacznie się zmieniło, toteż i na polskich drogach spotkać można „automaty”. Jednak nie są one nadal bezawaryjne, dlatego warto wiedzieć na czym polega ich naprawa.

O automatycznych skrzyniach biegów

Choć na polskich drogach wciąż częściej spotkać można pojazdy wyposażone w manualną skrzynię biegów, to jednak coraz częściej kierowcy decydują się na automaty, cieszące się na zachodzie popularnością już od wielu lat. Nie jest to jednak efekt mody, a raczej funkcjonalności i wielu zalet jakie można przypisać automatycznej skrzyni biegów.

-Współczesne automatyczne skrzynie biegów znacznie różnią się od tych, które produkowane były kilkanaście lat temu. Teraz są to urządzenia wysokiej jakości, zapewniające kierowcy prawdziwy komfort w czasie jazdy. Co więcej, automatyczne skrzynie biegów zachwycają szybkością przełożeń i płynnością oraz umożliwiają osiągnięcie takiej sprawności, o której można pomarzyć w przypadku auta z ręczną skrzynią – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę Seb-Kar.

Automatyczne skrzynie biegów zapewniają wygodę jazdy, a płynność jazdy jaką można dzięki nim osiągnąć pozwala na spokojny sen malucha lub spokojne wypicie napoju, bez ryzyka oblania nim siebie i tapicerki. Ponadto, automaty świetnie sprawdzają się w korkach (wystarczy włączyć odpowiednią pozycję na pulpicie i z odpowiednią siłą wciskać lub odpuszczać jedynie hamulec, co zupełnie inaczej wygląda w przypadku samochodów z ręczną skrzynią biegów).

Co powinniście wiedzieć o naprawie automatycznej skrzyni biegów?

Jako, że automatyczna skrzynia biegów to najbardziej złożony podzespół pojazdu (zwykle stanowi aż 1/3 jego wartości), to często koszty jej naprawy są wysokie. Nie warto jednak oszczędzać na naprawie, dlatego najlepiej znaleźć doświadczonego fachowca, który przed dokonaniem wyceny dokona diagnostyki komputerowej pojazdu.

Niektórzy, w poszukiwaniu oszczędności, decydują się na sprowadzenie zastępczej skrzyni z zagranicy, co jednak nie zawsze jest opcją korzystną – bardzo często okazują się być w złym stanie, a samo sprowadzanie ich również wymaga pewnych nakładów finansowych. Najlepiej jest serwisować samochód w profesjonalnym warsztacie, którego pracownicy z pewnością będą wiedzieli jak wam pomóc.

Warto wiedzieć, że w automatach najczęściej psują się elektrozawory hydrauliczne, a awaria ta wynika ze zbyt rzadkiej wymiany oleju, toteż należy o niej pamiętać w celach profilaktycznych. 

Kategorie
Warto przeczytać
Naprawy powypadkowe w warsztacie Bis Car Serwis!
Każdego roku na polskich drogach dochodzi do tysięcy wypadków samochodowych. Mowa zarówno o poważniejszych zdarzeniach, jak i też o drobnych kolizjach, czy też obtarciach karoserii. Niestety proces likwidacji szkód –...
Felgi aluminiowe. Odpowiedni dobór i pielęgnacja obręczy z aluminium
Dobrze dobrane felgi aluminiowe zdecydowanie upiększają auto –  najczęściej to właśnie dlatego się na nie decydujemy. Nie należy jednak zapominać, że felga musi być również odpowiednio dobrana do samochodu, którym...
Monitoring GPS pojazdów
Systemy nawigacji satelitarnej (z ang. Global Positioning System; w skrócie GPS) znajdują coraz szersze zastosowanie w codziennym życiu – między innymi przy ochronie obiektów stałych i ruchomych. Doskonałym tego...
Znajdź warsztaty samochodowe