Artykuł sponsorowany
3 cechy dobrego mechanika samochodowego

3 cechy dobrego mechanika samochodowego

Wielu kierowców ma swojego ulubionego mechanika, do którego zaprowadzają swój samochodów w przypadku usterki. Jeżeli jednak zmieniłeś miejsce zamieszkania lub po prostu czeka cię pierwsza wizyta w serwisie samochodowym, lepiej zapoznaj się z naszym wyborem cech idealnego mechanika samochodowego. Bez nich ani rusz w dzisiejszym biznesie motoryzacyjnym.

Fachowość

Mechanik jest dla samochodu niczym lekarz dla człowieka. Nie warto powierzać ulubionego auta osobie bez odpowiedniej wiedzy i wykształcenia. Już z rozmowy powinno wyniknąć, czy mechanik jest prawdziwym pasjonatem motoryzacji i posiada na jej temat rozległą wiedzę. Dobrze aby poparł ją wykształceniem kierunkowym, co sprawi, że łatwiej będzie mu zaufać. W dzisiejszych czasach niczym na studiach mechanicy idą w kierunku specjalizacji. Oznacza to, iż w jednym serwisie znajdziemy fachowców od samochodów marek niemieckich, a w innym od francuskich czy amerykańskich. Jest to spowodowane coraz większą ilością elektroniki w poszczególnych modelach – aby dobrze ogarnąć potrzebną do napraw wiedzę, najlepiej skupić się na jednej marce i zostać mechanikiem z wąską specjalizacją.

Uczciwość

W tym punkcie chodzi o „nieowijanie w bawełnę”. Jeżeli dane części będą kosztować określoną kwotę, to tyle powinny kosztować. Jeżeli czegoś nie ma sensu naprawiać lub lepiej zamówić droższą część zamienną, na którą trzeba będzie dłużej poczekać, również powinno zostać to zakomunikowane.

Jasne określone zasady podczas pierwszej wizyty zaoszczędzą obu stronom nerwów, które mogą pojawić się przy niedopowiedzeniach lub niedotrzymaniu obietnic dotyczących wspomnianych już kosztów czy czasu trwania naprawy – wyjaśnia właściciel warsztatu samochodowego Celmer w Toruniu.

Terminowość

Ta cecha nie podlega wątpliwościom. Bardzo często samochód jest jedynym środkiem transportu w rodzinie, co sprawia, że wszyscy jej członkowie zostają unieruchomieni na pewien okres. Z tego względu odpowiedzialność mechanika powinna wziąć górę nad wymówkami. Usługa powinna zostać wykonana w określonym i w miarę szybkim terminie, oczywiście zależy to od stopnia usterki oraz dodatkowych prac, wymagających np. lakierni. Obowiązkiem mechanika jest natomiast przedstawienie realnego terminu na naprawę i trzymanie się go.

Życzliwość

Zwykła życzliwość w każdym biznesie jest oczekiwana. Nie zawsze jest to jednak oczywiste. W przypadku mechaników samochodowych należy schować swoje ego do kieszeni i nawet w sytuacji, gdy klientem jest nieznająca się zbytnio na motoryzacji osoba, dokładnie wytłumaczyć, na czym polega usterka, w jaki sposób będzie naprawiana, jakie części zostaną użyte do prac i jaki będzie całkowity koszt usługi.

Kategorie
Warto przeczytać
Czy folia samochodowa jest bezpieczna dla lakieru?
Jeśli jesteś fanem oryginalnych samochodów i cenisz sobie wysokie walory estetyczne nadwozia, zdecyduj się na auto detailing za pomocą specjalistycznych foli. Folia nie tylko polepszy wygląd Twojego pojazdu, ale także...
Profesjonalny serwis powypadkowy – gdzie się zgłosić?
Miałeś kolizję lub wypadek? Twój samochód wymaga natychmiastowej i kompleksowej naprawy? Udaj się do profesjonalnych serwisów powypadkowych, które współpracują z większością Towarzystw Ubezpieczeniowych. To...
Skąd w oleju pojawia się woda i dlaczego jest niebezpieczna dla układu olejowego?
Po zanieczyszczeniu cząstkami stałymi woda jest drugą najczęstszą przyczyną usterek i problemów z prawidłowym funkcjonowaniem układów olejowych. Trudno uniknąć jej obecności, ponieważ jest wiele źródeł, z których płyn...
Znajdź warsztaty samochodowe
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas