Materiał Partnera
Okulary – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Okulary – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Poprawa widzenia w przypadku posiadania wady wzroku jest niezwykle istotna. Jednym z narzędzi wykorzystywanym do zredukowania m.in. nadwzroczności czy krótkowzroczności są okulary. Muszą być one jednak idealnie dopasowane nie tylko do wady, ale także do kształtu twarzy i typu urody. Przy wyborze odpowiednich okularów pomogą specjaliści z dobrego salonu optycznego – co konkretnie mogą zaproponować?

Typ oprawki

Jednym z głównych elementów okularów są oprawki. To właśnie one odpowiedzialne są za estetykę i styl. Od oprawek uzależnione jest również dopasowanie okularów do konkretnego typu urody oraz kształtu twarzy, dlatego warto przy ich wyborze zasięgnąć rady w dobrym salonie optycznym. Specjaliści dzięki rozbudowanej ofercie i współpracy z renomowanymi światowymi producentami oprawek będą w stanie zaproponować wiele produktów, co z kolei pozwoli na ich idealne dostosowanie do indywidualnych preferencji.

Jako najpopularniejszy kształt oprawek okularowych wskazuje się prostokątny. Sporą popularnością cieszą się jednak bardziej nietypowe propozycje, do których zaliczyć można tzw. kształt motyla – oprawki w tym stylu są charakterystycznie powiększone na rogach, przypominając tym samym skrzydła wyjątkowego owada. Tego typu oprawki i wiele innych jest w stanie zaproponować swoim klientom centrum okulistyczne Rosa Alba, które w swojej ofercie posiada też atrakcyjne wizualnie okrągłe oprawki typu panto. Po wyborze oprawek okularowych warto zwrócić też uwagę na inne elementy okularów – jakie?

Okulary idealnie dopasowane

Przy wyborze okularów dobry salon optyczny zaproponuje także poszczególne ich rodzaje. Zaliczają się do nich przede wszystkim okulary z oprawkami pełnymi – to jeden z najpopularniejszych wariantów wybieranych przez klientów salonów optycznych. Sporym zainteresowaniem cieszą się jednak okulary półramkowe i bezramkowe – te ostatnie przypominają okulary pozbawione oprawek, oferując tym samym dyskretny wygląd. Okulary mogą być stworzone zarówno z metalu, jak i tworzywa sztucznego. Przy wyborze odpowiedniego materiału również należy zwrócić uwagę na indywidualne preferencje – może się bowiem np. okazać, że u konkretnej osoby występuje alergia na metal, w związku z czym konieczne jest zastosowanie okularów z tworzyw sztucznych.

Po wybraniu wszelkich elementów wizualnych okularów, konieczne jest też zadbanie o odpowiednie szkła. Muszą być dostosowane do posiadanej przez klienta salonu optycznego wady wzroku. Ich przygotowaniem zajmie się optyk, który jest w stanie zaproponować m.in. okulary dwuogniskowe, polaryzacyjne, progresywne, przeciwsłoneczne czy nawet ochronne do pracy przy komputerze. Dzięki temu uda się wyeliminować problemy z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, a nawet astygmatyzmem i innymi wadami wzroku. Należy jednak pamiętać, że stworzenie idealnych okularów to konieczność wyboru renomowanego salonu optycznego.

Kategorie
Warto przeczytać
Kiedy udać się  na wizytę do okulisty, a kiedy do optometrysty?
Lekarz okulista jest zwykle pierwszym wyborem, w przypadku dolegliwości związanych z narządem wzroku. Również planując zakup okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych konsultujemy to z odpowiednim specjalistą. Nie...
Choroby oczu u osób starszych. Jak dobrać okulary?
Z wiekiem w naszym ciele zachodzą zmiany, które mogą pogorszyć jakość widzenia. Do degradacji wzroku przyczyniają się zarówno naturalne czynniki, jak i długoletnie zaniedbania – czytanie przy słabym oświetleniu, czy...
Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?
Promieniowanie UV wpływa bardzo negatywnie na nasze oczy. Oczy dziecka narażone są na ich niekorzystne działanie w szczególny sposób. Dlatego już nawet kilkuletni maluch powinien nosić okulary przeciwsłoneczne. Takie...
Znajdź optyków