Materiał Partnera
Okulary – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Okulary – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Poprawa widzenia w przypadku posiadania wady wzroku jest niezwykle istotna. Jednym z narzędzi wykorzystywanym do zredukowania m.in. nadwzroczności czy krótkowzroczności są okulary. Muszą być one jednak idealnie dopasowane nie tylko do wady, ale także do kształtu twarzy i typu urody. Przy wyborze odpowiednich okularów pomogą specjaliści z dobrego salonu optycznego – co konkretnie mogą zaproponować?

Typ oprawki

Jednym z głównych elementów okularów są oprawki. To właśnie one odpowiedzialne są za estetykę i styl. Od oprawek uzależnione jest również dopasowanie okularów do konkretnego typu urody oraz kształtu twarzy, dlatego warto przy ich wyborze zasięgnąć rady w dobrym salonie optycznym. Specjaliści dzięki rozbudowanej ofercie i współpracy z renomowanymi światowymi producentami oprawek będą w stanie zaproponować wiele produktów, co z kolei pozwoli na ich idealne dostosowanie do indywidualnych preferencji.

Jako najpopularniejszy kształt oprawek okularowych wskazuje się prostokątny. Sporą popularnością cieszą się jednak bardziej nietypowe propozycje, do których zaliczyć można tzw. kształt motyla – oprawki w tym stylu są charakterystycznie powiększone na rogach, przypominając tym samym skrzydła wyjątkowego owada. Tego typu oprawki i wiele innych jest w stanie zaproponować swoim klientom centrum okulistyczne Rosa Alba, które w swojej ofercie posiada też atrakcyjne wizualnie okrągłe oprawki typu panto. Po wyborze oprawek okularowych warto zwrócić też uwagę na inne elementy okularów – jakie?

Okulary idealnie dopasowane

Przy wyborze okularów dobry salon optyczny zaproponuje także poszczególne ich rodzaje. Zaliczają się do nich przede wszystkim okulary z oprawkami pełnymi – to jeden z najpopularniejszych wariantów wybieranych przez klientów salonów optycznych. Sporym zainteresowaniem cieszą się jednak okulary półramkowe i bezramkowe – te ostatnie przypominają okulary pozbawione oprawek, oferując tym samym dyskretny wygląd. Okulary mogą być stworzone zarówno z metalu, jak i tworzywa sztucznego. Przy wyborze odpowiedniego materiału również należy zwrócić uwagę na indywidualne preferencje – może się bowiem np. okazać, że u konkretnej osoby występuje alergia na metal, w związku z czym konieczne jest zastosowanie okularów z tworzyw sztucznych.

Po wybraniu wszelkich elementów wizualnych okularów, konieczne jest też zadbanie o odpowiednie szkła. Muszą być dostosowane do posiadanej przez klienta salonu optycznego wady wzroku. Ich przygotowaniem zajmie się optyk, który jest w stanie zaproponować m.in. okulary dwuogniskowe, polaryzacyjne, progresywne, przeciwsłoneczne czy nawet ochronne do pracy przy komputerze. Dzięki temu uda się wyeliminować problemy z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, a nawet astygmatyzmem i innymi wadami wzroku. Należy jednak pamiętać, że stworzenie idealnych okularów to konieczność wyboru renomowanego salonu optycznego.

Kategorie
Warto przeczytać
Jak dobrać oprawki okularów?
Marzysz o oprawkach, w których będziesz wyglądać idealnie? Dobór odpowiednich opraw nie jest łatwy. Dobrze dopasowane okulary powinny podkreślać zalety i ukryć mankamenty. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze oprawki?...
Zalety powłoki antyrefleksyjnej
Powłoka antyrefleksyjna dla szkieł okularowych to nie jest nowy pomysł. Została ona wynaleziona około 40 lat temu, ale popularność zyskuje ostatnio między innymi przez to, że jest to jedna z podstawowych metod ochrony...
Jak wybrać okulary, które skutecznie ochronią nasze oczy przed słońcem?
Okulary przeciwsłoneczne to modny dodatek do każdej letniej stylizacji. Przy ich zakupie nie powinniśmy jednak zwracać uwagi tylko na wygląd. Odpowiednio dobrane okulary ochronią nas przed szkodliwym promieniowaniem,...
Znajdź optyków