Jakie soczewki kontaktowe są najlepsze na lato?

Jakie soczewki kontaktowe są najlepsze na lato?

Wybór soczewek kontaktowych na ciepłe dni nie powinien być przypadkowy. By trafić na najlepszy model, trzeba mieć na uwadze szereg czynników. Soczewki kontaktowe powinny chronić oczy przed szkodliwymi czynnikami. Lubisz aktywnie spędzać czas czy wolisz relaksować się na leżaku? A może lato spędzasz w pracy? Przeczytaj artykuł i znajdź soczewki kontaktowe idealne na upalną porę roku.

Jak wybrać soczewki kontaktowe latem?

Każdy z nas inaczej spędza urlop. Jedni wolą opalać się i nie myśleć o niczym, inni z kolei nie wyobrażają sobie wolnego czasu bez aktywności. Jeszcze inni podczas lata w ogóle nie planują wypoczynku i cały okres urlopowy spędzają w pracy. Bez względu na preferencje każdy z nas po wizycie u optyka znajdzie rozwiązanie dla siebie. Na rynku dostępne są wygodne soczewki kontaktowe na lato, które będą idealne zarówno na gorącej plaży czy w wodzie, jak i podczas pracy w klimatyzowanym biurze.

Soczewki kontaktowe dla aktywnych

Jeśli w czasie wakacji stawiasz na aktywny wypoczynek – lubisz sporty wodne, długie wycieczki pieszo i na rowerze lub nawet ekstremalne rozrywki, wybierz soczewki kontaktowe jednodniowe. To najlepsze rozwiązanie. Takie soczewki są nie tylko wygodniejsze od okularów, bo nie przeszkadzają w czasie aktywności, ale także są praktyczne. Po założeniu wieczorem po prostu wyrzuca się je do śmieci. Nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji, więc na wyjazd nie musisz przeznaczać miejsca w walizce na pojemniki do przechowywania i płyny do czyszczenia, które w dodatku mogą się wylać w czasie podróży. Takie soczewki kontaktowe są higieniczne, nie musisz martwić się o ryzyko zakażenia. Gdy uszkodzą się pod wpływem chlorowanej wody czy dostanie się do nich piasek, wystarczy wymienić je na nowe.

Soczewki kontaktowe na upały i klimatyzację

Latem pogoda daje się we znaki. Doskwiera nam upał, który nie tylko sprawia, że nadmiernie się pocimy, ale także powoduje, że nasze oczy się przesuszają. Jeśli w okresie wakacyjnym musisz zostać w pracy, klimatyzacja również nie pomaga. Z czasem po długiej pracy z komputerem w takich warunkach możesz odczuwać pieczenie i zmęczenie oczu. W takim przypadku z pewnością pomogą soczewki kontaktowe, które dbają o nawilżenie. Okuliści zalecają wybór soczewek silikonowo-hydrożelowych. Takie soczewki kontaktowe na wakacje sprawią, że będziesz czuć się komfortowo przez długi czas i niestraszne będą ci słońce, wiatr i klimatyzacja.

Modne soczewki kontaktowe na lato

A może latem chcesz po prostu zaszaleć? Czeka cię wyjątkowe wydarzenie? Wybierz soczewki kolorowe, które zmienią barwę twoich oczu. W salonach optycznych czeka szeroka gama kolorystyczna, więc każdy znajdzie coś dla siebie i na każdą okazję. Wybór takich soczewek powinien być koniecznie skonsultowany z okulistą.

Kiedy warto zdecydować się na soczewki z filtrem UV?

Podczas wakacji używamy kremów z wysokim filtrem, a na głowę wkładamy kapelusz lub czapkę. Powinniśmy jednak nie tylko zadbać o ochronę naszej skóry i głowy. W czasie lata również oczy narażone są na szkodliwe promieniowanie UV. Warto pamiętać, że nawet w pochmurne dni ryzyko uszkodzenia wzroku jest równie wysokie. Promieniowanie ultrafioletowe może z czasem przyczynić się do zmętnienia soczewki oka lub przerostu spojówki. By uniknąć groźnych konsekwencji, niezbędna jest dobra ochrona oczu. Jeśli spędzasz wakacje w Polsce, wystarczą dobre okulary przeciwsłoneczne. Koniecznie wybieraj modele wysokiej jakości. Jeśli wybierasz się na wczasy w rejony południowe, pomyśl wtedy o soczewkach z filtrem UV, które zapewnią idealne zabezpieczenie. 

Kategorie
Warto przeczytać
Z jakich usług skorzystasz u optyka?
Z usług optyka codziennie korzysta miliony Polaków. Jego zadaniem jest odpowiedni dobór okularów i soczewek kontaktowych. Może on również wykonać komputerowe badanie wzroku i doradzić nam w kwestiach dotyczących dbania...
Jak dbać o soczewki kontaktowe?
Właściwa pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo ważna dla zdrowia naszych oczu. Nagromadzone na nich osady mogą bowiem stać się pożywką dla bakterii i zmniejszyć efektywność działania soczewki korekcyjnej....
Gabinet Optyczny Max-Q - Zadbaj o swój wzrok
Regularne badania wzroku są niezwykle ważne. Zwłaszcza teraz, kiedy tak często musimy obcować z ekranami komputerów i narażeni jesteśmy na olbrzymią liczbę bodźców wzrokowych. Często nie możemy się od nich uwolnić, ze...
Znajdź optyków