Jakie soczewki kontaktowe są najlepsze na lato?

Jakie soczewki kontaktowe są najlepsze na lato?

Wybór soczewek kontaktowych na ciepłe dni nie powinien być przypadkowy. By trafić na najlepszy model, trzeba mieć na uwadze szereg czynników. Soczewki kontaktowe powinny chronić oczy przed szkodliwymi czynnikami. Lubisz aktywnie spędzać czas czy wolisz relaksować się na leżaku? A może lato spędzasz w pracy? Przeczytaj artykuł i znajdź soczewki kontaktowe idealne na upalną porę roku.

Jak wybrać soczewki kontaktowe latem?

Każdy z nas inaczej spędza urlop. Jedni wolą opalać się i nie myśleć o niczym, inni z kolei nie wyobrażają sobie wolnego czasu bez aktywności. Jeszcze inni podczas lata w ogóle nie planują wypoczynku i cały okres urlopowy spędzają w pracy. Bez względu na preferencje każdy z nas po wizycie u optyka znajdzie rozwiązanie dla siebie. Na rynku dostępne są wygodne soczewki kontaktowe na lato, które będą idealne zarówno na gorącej plaży czy w wodzie, jak i podczas pracy w klimatyzowanym biurze.

Soczewki kontaktowe dla aktywnych

Jeśli w czasie wakacji stawiasz na aktywny wypoczynek – lubisz sporty wodne, długie wycieczki pieszo i na rowerze lub nawet ekstremalne rozrywki, wybierz soczewki kontaktowe jednodniowe. To najlepsze rozwiązanie. Takie soczewki są nie tylko wygodniejsze od okularów, bo nie przeszkadzają w czasie aktywności, ale także są praktyczne. Po założeniu wieczorem po prostu wyrzuca się je do śmieci. Nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji, więc na wyjazd nie musisz przeznaczać miejsca w walizce na pojemniki do przechowywania i płyny do czyszczenia, które w dodatku mogą się wylać w czasie podróży. Takie soczewki kontaktowe są higieniczne, nie musisz martwić się o ryzyko zakażenia. Gdy uszkodzą się pod wpływem chlorowanej wody czy dostanie się do nich piasek, wystarczy wymienić je na nowe.

Soczewki kontaktowe na upały i klimatyzację

Latem pogoda daje się we znaki. Doskwiera nam upał, który nie tylko sprawia, że nadmiernie się pocimy, ale także powoduje, że nasze oczy się przesuszają. Jeśli w okresie wakacyjnym musisz zostać w pracy, klimatyzacja również nie pomaga. Z czasem po długiej pracy z komputerem w takich warunkach możesz odczuwać pieczenie i zmęczenie oczu. W takim przypadku z pewnością pomogą soczewki kontaktowe, które dbają o nawilżenie. Okuliści zalecają wybór soczewek silikonowo-hydrożelowych. Takie soczewki kontaktowe na wakacje sprawią, że będziesz czuć się komfortowo przez długi czas i niestraszne będą ci słońce, wiatr i klimatyzacja.

Modne soczewki kontaktowe na lato

A może latem chcesz po prostu zaszaleć? Czeka cię wyjątkowe wydarzenie? Wybierz soczewki kolorowe, które zmienią barwę twoich oczu. W salonach optycznych czeka szeroka gama kolorystyczna, więc każdy znajdzie coś dla siebie i na każdą okazję. Wybór takich soczewek powinien być koniecznie skonsultowany z okulistą.

Kiedy warto zdecydować się na soczewki z filtrem UV?

Podczas wakacji używamy kremów z wysokim filtrem, a na głowę wkładamy kapelusz lub czapkę. Powinniśmy jednak nie tylko zadbać o ochronę naszej skóry i głowy. W czasie lata również oczy narażone są na szkodliwe promieniowanie UV. Warto pamiętać, że nawet w pochmurne dni ryzyko uszkodzenia wzroku jest równie wysokie. Promieniowanie ultrafioletowe może z czasem przyczynić się do zmętnienia soczewki oka lub przerostu spojówki. By uniknąć groźnych konsekwencji, niezbędna jest dobra ochrona oczu. Jeśli spędzasz wakacje w Polsce, wystarczą dobre okulary przeciwsłoneczne. Koniecznie wybieraj modele wysokiej jakości. Jeśli wybierasz się na wczasy w rejony południowe, pomyśl wtedy o soczewkach z filtrem UV, które zapewnią idealne zabezpieczenie. 

Kategorie
Warto przeczytać
Zalety powłoki antyrefleksyjnej
Powłoka antyrefleksyjna dla szkieł okularowych to nie jest nowy pomysł. Została ona wynaleziona około 40 lat temu, ale popularność zyskuje ostatnio między innymi przez to, że jest to jedna z podstawowych metod ochrony...
Okulary dwuogniskowe czy progresywne?
Zaczynasz mieć problemy ze wzrokiem i musisz zdecydować się na okulary? Wraz z wiekiem elastyczność soczewki pogarsza się, dlatego pojawiają się kłopoty z ostrym widzeniem zarówno dali, jak i bliży. Jeśli nie chcesz...
Czy można pływać w soczewkach?
Jeżeli masz poważną wadę wzroku, wizyta na basenie może okazać się problematyczne. Należy stanąć przed wyborem – okulary czy soczewki? Okulary na basenie mogą przeszkadzać i być niewygodne. Z soczewkami często mamy...
Znajdź optyków