Materiał Partnera
Jakie okulary powinieneś kupić?

Jakie okulary powinieneś kupić?

Odpowiednio dopasowane okulary to zdecydowanie lepszy komfort życia. Oczywiście najważniejszy jest właściwy dobór szkieł, ale również oprawki mają ogromne znaczenie! Okulary powinny właściwie korygować wzrok i dobrze leżeć, aby nie powodowały dyskomfortu. W jaki sposób powinieneś je kupować, aby mieć pewność, że będą idealnie dopasowane do Twojej wady wzroku oraz twarzy?

Czy masz profesjonalną diagnozę?

Kluczowym etapem doboru okularów jest profesjonalna diagnoza. Błędem jest szacowanie wady na własną rękę, gdyż tylko specjalista może zdiagnozować ją we właściwy sposób. Pamiętaj, że wada wzroku to nie tylko rozmyty obraz. Może mieć wiele przyczyn. Zdarza się, że problemy z widzeniem wynikają wyłącznie z przesuszenia oczu, innym razem jest to trwała wada. Niekiedy przyczyną nieprawidłowego widzenia są poważniejsze problemy np. infekcje, uszkodzenia narządu lub nowotwory. Pamiętaj, że optyk zajmuje się wyłącznie badaniem wad wzroku oraz ich korekcją. Jeśli dostrzegasz u siebie inne problemy np. uczucie ciała obcego lub ból – konieczna będzie wizyta u okulisty.

Zamów okulary u specjalisty!

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się zauważyć stoiska z okularami korekcyjnymi w drogeriach i supermarketach. Ich wyjątkowo niskie ceny kuszą, lecz tego typu okulary mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Okulary powinny być kupowane na zamówienie w profesjonalnych salonach optycznych np. Tomoptik. Te, które są sprzedawane w supermarketach, pochodzą z masowej produkcji i mogą pogłębiać problemy z prawidłowym widzeniem.

Powinieneś zwracać szczególną uwagę na:

  • Typ szkieł – jednoogniskowe, dwuogniskowe lub progresywne. Szkła mogą być dodatkowo wyposażone w różnego rodzaju powłoki uszlachetniające, które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem monitorów lub słońca.  
  • Dopasowanie oprawek – powinny przylegać do skóry i dobrze trzymać się na nosie, lecz jednocześnie nie mogą uciskać.
  • Wygląd – okulary to gadżet, który będziesz nosić każdego dnia. Wybierz takie, w których dobrze wyglądasz i doskonale się czujesz.

A co na lato?

W dzisiejszych czasach osoby ze słabym wzrokiem nie muszą rezygnować z okularów korekcyjnych na rzecz tych przeciwsłonecznych. Jeśli nosisz okulary korekcyjne na co dzień, zaopatrz się w przeciwsłoneczne okulary korekcyjne! Jednym z podstawowych błędów jest kupowanie okularów w sklepach odzieżowych, gdyż nie chronią one przed promieniowaniem UV. Kupując w salonie optycznym, nie tylko otrzymasz przyciemniane szkła z korekcją, ale również takie, które będą wyposażone w powłoki uszlachetniające, chroniące Twoje oczy.

Opracowanie:
Rzeszów, Hetmańska 120, (przy bramie WSK PZL Rzeszów)
tel. 790 737 452
Kategorie
Warto przeczytać
Okulary dwuogniskowe czy progresywne?
Zaczynasz mieć problemy ze wzrokiem i musisz zdecydować się na okulary? Wraz z wiekiem elastyczność soczewki pogarsza się, dlatego pojawiają się kłopoty z ostrym widzeniem zarówno dali, jak i bliży. Jeśli nie chcesz...
Na czym polega perymetria?
Perymetria to badanie, które wykonuje się w celu sprawdzenia, czy w polu wzroku pacjenta nie ma żadnych ubytków. Tego typu badania okulistyczne należą do najważniejszych i najczęściej wykonywanych w trakcie wizyt w...
Jak dbać o soczewki kontaktowe?
Właściwa pielęgnacja soczewek kontaktowych jest bardzo ważna dla zdrowia naszych oczu. Nagromadzone na nich osady mogą bowiem stać się pożywką dla bakterii i zmniejszyć efektywność działania soczewki korekcyjnej....
Znajdź optyków