Materiał Partnera
Zadbaj o piękny uśmiech z pomocą specjalistów Duda Clinic

Zadbaj o piękny uśmiech z pomocą specjalistów Duda Clinic

Zdrowie oraz wygląd zębów mają ogromny wpływ na nasze codzienne życie i funkcjonowanie w społeczeństwie. Mamy tego ogromną świadomość, dlatego regularnie odwiedzamy stomatologa. Warto jednak wybrać gabinet, który zapewni nam kompleksową opiekę stomatologiczną nie tylko w zakresie profilaktyki, ale również diagnostyki i leczenia. Te kryteria spełnia Duda Clinic i jej wysoko wykwalifikowany personel.

Skuteczna stomatologia zachowawcza

W utrzymaniu prawidłowego stanu naszego uzębienia niezbędne jest zachowanie higieny jamy ustnej. Mycie zębów po każdym posiłku, stosowanie nici dentystycznej to zasady, które zna każdy. Większość z nas też przychodzi na wizyty kontrolne do gabinetu stomatologicznego. Warto przy tym pamiętać, że ich częstotliwość zależeć będzie od naszych nawyków żywieniowych. Jeśli zgodnie z zaleceniami stomatologów unikamy produktów i używek, które negatywnie wpływają na nasze zęby, wystarczy, że poddamy się profesjonalnej higienizacji raz lub dwa razy do roku. Jeśli jednak pijemy dużo kawy, herbaty lub palimy papierosy, do stomatologa powinniśmy udać się raz na trzy miesiące.

Wspomniana higienizacja jest jednym z obszarów działania Duda Clinic. W jej zakresie mieszczą się zabiegi profilaktyczne, w tym skaling, piaskowanie, fluoryzacja oraz lakowanie zębów. Skaling polega na usunięciu twardych, zmineralizowanych złogów osadzających się na płytce nazębnej. W katowickiej klinice stomatologicznej zabieg ten wykonywany jest przy pomocy skalera ultradźwiękowego. Piaskowanie, również przeprowadzane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, służy natomiast usunięciu osadów i przebarwień. Fluoryzacja, inaczej lakierowanie, ma na celu ochronę zębów przed nadwrażliwością oraz próchnicą. Może być powtarzana nie częściej niż co sześć miesięcy, ponieważ w krótszych odstępach wywołuje efekty uboczne. Lekarze stomatolodzy z Duda Clinic dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie wyeliminować reakcje niepożądane podczas zabiegu. Lakowanie zaś polega na pokryciu bruzd, szczelin i zagłębień w zębach światłoutwardzalną substancją.

Diagnostyka i leczenie stomatologiczne

Jednym z najważniejszych celów nowoczesnej stomatologii, a tym samym również zespołu Duda Clinic jest zmniejszenie inwazyjności przeprowadzanych zabiegów i stosowanych metod leczenia. Z tym wiąże się rozwój zaawansowanych narzędzi diagnostycznych, których stomatolodzy Duda Clinic używają w codziennej pracy. Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie pacjentów w klinice wykorzystywane są zdjęcia RTG zębów i stawów, obrazy 3D struktur anatomicznych wykonane przy użyciu tomografii komputerowej, nawigacja optyczna umożliwiająca uzyskanie obrazu 3D podczas zabiegu, a także skanowanie wewnątrzustne, którego efektem jest obraz cyfrowy zębów i dziąseł. Wszelkie badania diagnostyczne zawsze poprzedzone są przy tym szczegółowym wywiadem.

Najczęstszym sposobem leczenia stosowanym przez gabinety stomatologiczne jest endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu z zęba zainfekowanej miazgi, dokładnym oczyszczeniu kanałów i komory zęba oraz wypełnieniu ich odpowiednimi materiałami. Nowoczesne technologie, jakie stosuje Duda Clinic pozwalają nie tylko zminimalizować ból poprzez użycie znieczulenia miejscowego, ale również przeprowadzić niemal wszystkie etapy leczenia podczas jednej wizyty. Pozwala to wyeliminować konieczność wielotygodniowego noszenia trutek. W złożonych przypadkach, gdzie budowa zęba utrudnia znalezienie kanałów lub są one wąskie czy zrośnięte, lekarze z Duda Clinic przeprowadzają leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zapewnia ono precyzję oraz wysoką skuteczność.

Opracowanie:
Katowice, Kołodzieja 8
tel. 32 253 01 09
Kategorie
Warto przeczytać
Bezbolesne leczenie w Centrum Stomatologicznym New-Dent
Z reguły zaniedbywanie stanu uzębienia wynika z lęku przed bólem związanym z leczeniem stomatologicznym lub samym zastrzykiem ze środkiem powodującym jego brak. Rozwiązanie tego problemu znajdziemy w Centrum...
Sposoby leczenia paradontozy
Paradontoza to choroba, która dotyka tkanki przyzębia. Nieleczona może doprowadzić nawet do utraty zębów. Pierwsze objawy paradontozy często bywają niezauważalne, dlatego skuteczną ochroną przed jej rozwojem są...
Profesjonalne leczenie kanałowe zębów w przychodni stomatologicznej Artdent
Ostry stan zapalny zęba może być spowodowany próchnicą, która przedostała się do miazgi zębowej. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest jej całkowite usunięcie poprzez leczenie kanałowe. Wykonane w sposób...
Znajdź gabinety stomatologiczne