Materiał Partnera
Wykorzystanie kamery wewnątrzustnej w przychodni stomatologicznej Dental

Wykorzystanie kamery wewnątrzustnej w przychodni stomatologicznej Dental

W dziedzinie stomatologii lekarze dążą do tego, aby pacjent jak najbardziej zrozumiał przyczynę swoich dolegliwości i był skłonny podjąć leczenie. Jedną z metod nowoczesnej diagnostyki stanowi kamera wewnątrzustna, którą stosuje się w gabinetach przychodni stomatologicznej Dental. Takie rozwiązanie jest nie tylko udogodnieniem dla osoby leczonej, ale również samego dentysty.

Precyzyjna diagnostyka

To jedno z podstawowych zastosowań kamery wewnątrzustnej w gabinecie stomatologicznym. Dzięki niej dentysta jest w stanie dojrzeć nawet najmniejsze ubytki na koronach oraz zmiany chorobowe dziąseł, co jest o wiele skuteczniejszą metodą w porównaniu do standardowego lusterka stomatologicznego. Uwidaczniają między innymi mikropęknięcia szkliwa lub rozszczelnienie plomb. Urządzenia cechują się możliwością rejestracji obrazu w dobrej rozdzielczości, co pozwala na uzyskanie czytelnego powiększenia wyświetlanego na monitorze LCD. Stąd też z takiego rozwiązania korzysta właśnie przychodnia stomatologiczna Dental z Lublina, aby móc świadczyć usługi dla pacjentów na najwyższym poziomie. Kamera wewnątrzustna to niezbędne wyposażenie nowoczesnych gabinetów dentystycznych.

Zrozumiały przebieg leczenia

Korzyści z zastosowania takiego udogodnienia nie odnoszą się wyłącznie do lekarza stomatologa. Dzięki nim objaśnianie zachodzących zmian w obrębie jamy ustnej jest o wiele prostsze, ale również zrozumiałe dla samego pacjenta. Biorąc pod uwagę, że duża część jest właśnie wzrokowcami, taka metoda w gabinetach przychodni stomatologicznej Dental staje się nieocenioną pomocą. Ponadto w przejrzysty sposób można przedstawić nie tylko same przyczyny dolegliwości, ale również szczegółowy plan leczenia. Należy również wspomnieć, że kamera wewnątrzustna umożliwia unaocznienie pacjentowi skutków zaniedbań higienicznych oraz przekonać go do podjęcia leczenia powstałych ubytków.

Co ważne, dbając o zachowanie zasad sterylności, przychodnia stomatologiczna Dental każdorazowo podczas diagnostyki za pomocą kamery, umieszcza na jej końcu jednorazową lub możliwą do sterylizacji nakładkę. W związku z czym, taka metoda jest nie tylko wysoce skuteczna, ale również całkowicie bezpieczna dla pacjenta.

Bieżąca kontrola

Tego rodzaju sprzęt odgrywa istotną rolę również na późniejszych etapach leczenia, ponieważ nie tylko rejestrują obraz w podglądzie na żywo, ale pozwalają na wykonanie stop-klatki lub serii zdjęć. Takie dane są archiwizowane przez stomatologów w przychodni Dental, a następnie wykorzystywane do oceny postępów w przebiegu usuwania ubytków. Pacjenci także mogą zaobserwować dokładnie rezultaty, jakie dają poszczególne wizyty oraz zabiegi, co pozwala na budowanie zaufania wobec lekarza dentysty. Dodatkowo kamery wewnątrzustne dzięki zapisywaniu nagrań oraz wykonanych zdjęć przyczyniają się do wygodniejszego prowadzenia dokumentacji medycznej. Jak widać, są więc bardzo przydatnymi urządzeniami, które wpływają na profesjonalne przeprowadzenie leczenia uzębienia i jamy ustnej.

Opracowanie:
Lublin, Lwowska 6
tel. 81 747 74 19
Kategorie
Warto przeczytać
Co to jest kiretaż i kiedy warto go wykonać?
Zabieg kiretażu jest zabiegiem z zakresu periodontologii, czyli dziedziny, która zajmuje się chorobami przyzębia. Jest on wykonywany, wtedy kiedy zwykle piaskowanie już nie wystarcza. Dowiedz się, czym różni się kiretaż...
Rodzaje implantów zębowych
Implanty stomatologiczne są nowoczesnym oraz bardzo komfortowym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Dzięki postępach w nauce mamy możliwość wyboru różnego rodzaju implantów. Zanim jednak zdecydujemy się na...
Małgorzata Ossowska – profilaktyka, chirurgia oraz protetyka
Profilaktyka, chirurgia stomatologiczna oraz protetyka – to trzy aspekty, w których opiekę zapewnia stomatolog Małgorzata Ossowska. Swoją pracą zajmuje się od ponad piętnastu lat, wykorzystując nieustannie wzbogacane...
Znajdź gabinety stomatologiczne