Trzy problemy z zębami – jak je wyeliminować?

Trzy problemy z zębami – jak je wyeliminować?

Powszechnie uważa się, że próchnica jest największym wrogiem uzębienia. Okazuje się jednak, że osiągnięcie idealnego uśmiechu uniemożliwia jeszcze kilka problemów. Są to: stany zapalne dziąseł, nadwrażliwość zębowa oraz przebarwienia na zębach. Poznaj sposoby, dzięki którym je wyeliminujesz.

Uwaga na stany zapalne dziąseł

Jeśli czyszczenie zębów przebiega niedokładnie, na ich powierzchni zaczynają zbierać się bakterie odpowiadające za tworzenie płytki nazębnej. To z kolei daje początek kamieniowi, który z czasem wnika pod dziąsła i odpycha je od korzeni. Ułatwia to wnikanie bakterii na przyzębie i kości szczęki, zmniejszając stabilność zębów. W efekcie dochodzi do zapalenia dziąseł, co może objawiać się m.in. ich nadmiernym krwawieniem podczas szczotkowania.

Jak temu zapobiec? Wystarczy regularna wizyta w gabinecie stomatologicznym, podczas której dentysta usunie kamień nazębny. Jest to czynność całkowicie bezbolesna dla pacjenta, dlatego nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Warto także przeprowadzić piaskowanie, które pozwala na wygładzenie powierzchni zębów oraz usunięcie osadów.

Uciążliwa nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwe zęby to uporczywa dolegliwość, za powstawanie której może odpowiadać nadmierne gromadzenie się kamienia nazębnego. Wciskając się pod dziąsła i odpychając je od korzeni odsłania on szyjki zębowe. Przyczyną nadwrażliwości może być także bruksizm oraz próchnica. Objawem wrażliwych zębów jest przeszywający ból pojawiający się jako reakcja na gwałtowne zmiany temperatury podczas jedzenia lodów, picia zimnych i gorących napojów oraz spożywania ciepłych lub zimnych posiłków.

Chcąc uniknąć tego problemu przede wszystkim należy zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Dokładne czyszczenie zębów to podstawa, którą należy uzupełnić regularnymi wizytami u stomatologa, podczas których dentysta usunie kamień nazębny.

W przypadku istniejącej już nadwrażliwości koniecznością jest zmiana menu, by wykluczyć z codziennego jadłospisu produkty powodujące wzrost kwasowości śliny oraz demineralizację szkliwa. Pomoże stosowanie specjalnych past przeznaczonych do nadwrażliwych zębów. A w przypadku poważnych problemów nieodzowna będzie wizyta u dentysty.

Gdy zęby nie są śnieżnobiałe

Śnieżnobiałe zęby są marzeniem większości osób, jednak nieodpowiednia dieta i niestarannie prowadzona higiena jamy ustnej przyczyniają się do zażółcenia uzębienia. Biel można jednak przywrócić w sposób szybki i efektywny – najlepiej w gabinecie stomatologicznym. Warto wybrać takiego dentystę, który posiada nowoczesny sprzęt wybielający, pozwalający na uzyskanie zadowalającego rezultatu już po pierwszym seansie. Zabieg taki jest zupełnie bezbolesny i nie wiąże się z dyskomfortem. Jest przy tym bezpieczny i nie powoduje nadwrażliwości zębów.

Zadbaj o zęby – wybierz dobry gabinet stomatologiczny

Jeśli chcesz wyeliminować najczęstsze problemy z zębami lub po prostu im zapobiec, wybierz odpowiedni gabinet stomatologiczny. Nie kieruj się wyłącznie cennikiem, ponieważ na koszt usług wpływa wiele czynników, np. doświadczenie, dysponowanie zaawansowanym sprzętem, lokalizacja. Możesz skorzystać z gotowych rankingów gabinetów stomatologicznych

Wybierając gabinet stomatologiczny, zwróć uwagę na takie kwestie jak:

  • posiadane certyfikaty potwierdzające stałe pogłębianie wiedzy,
  • doświadczenie zatrudnionych lekarzy,
  • dostęp do nowoczesnego i zaawansowanego sprzętu,
  • poszerzanie usług o innowacyjne metody leczenia zębów,
  • możliwość wykonania kilku usług w jednej placówce (np. prześwietlenia zębów),
  • opinie innych pacjentów,
  • czas oczekiwania na wizytę – im jest dłuższy, tym większe prawdopodobieństwo, że placówka cieszy się popularnością.
Kategorie
Warto przeczytać
Profilaktyka i leczenie w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym
Dla wielu osób wizja odwiedzin w gabinecie dentystycznym jest na tyle niekomfortowa, że wybierają się do stomatologa jedynie w stanie wyższej konieczności. Warto jednak odwiedzać tego lekarza nie tylko wtedy, gdy...
Wady zgryzu i ich wpływ na aparat mowy
Wady zgryzu bardzo często mogą przyczyniać się do wad wymowy. U dzieci z wadami zgryzu bardzo ważna jest wczesna profilaktyka ortodontyczna. Leczenie w gabinetach stomatologicznych zagwarantuje nam i naszym dzieciom...
Czym są licówki? Kiedy warto się na nie zdecydować?
Zdrowe zęby nie muszą być idealne. Dbając o zachowanie nienagannego zdrowia uzębienia, nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć powstawania szpecących wygląd zębów przebarwień np. powstałych podczas zastosowania niektórych...
Znajdź gabinety stomatologiczne