Materiał Partnera
Rodzaje implantów zębowych

Rodzaje implantów zębowych

Implanty stomatologiczne są nowoczesnym oraz bardzo komfortowym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Dzięki postępach w nauce mamy możliwość wyboru różnego rodzaju implantów. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny rodzaj, warto poznać jego cechy charakterystyczne. Dzięki temu wybierzemy implant dopasowany do naszych potrzeb. Jakie zatem są dostępne rodzaje implantów? 

Dzięki postępującej wiedzy z zakresu implantologii możemy skorzystać z różnych rozwiązań dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Jak mówią specjaliści z Centrum Stomatologicznego New-Dent:

Implanty zębowe zapewniają dużo większy komfort i naturalny wygląd w porównaniu do protez zębowych. Co więcej, implanty są trwalsze i będą nam służyć przez długi czas.

Implanty można podzielić ze względu na głębokość ich umiejscowienia, rozmiar wszczepionej struktury oraz materiał, z którego są wykonane. Do najbardziej popularnych należą implanty śródkostne, które umieszcza się w obrębie kości szczęki, bądź żuchwy. Natomiast implanty podokostnowe umiejscawiane są płycej, bezpośrednio pod dziąsłem, na powierzchni kości.

Implanty tytanowe

Jeśli chodzi o materiał, z którego powstają implanty zębowe, do najbardziej popularnego należy tytan. Tytanowy implant jest bardzo trwały oraz stabilny. Warto też wiedzieć, że szybko integruje się z kością, tworząc z silne połączenie. Dzięki swoim właściwościom tytan nie ulega korozji oraz niszczeniu podczas żucia, czy gryzienia. Dodatkowo, implanty tytanowe odporne są na obciążenia oraz posiadają zwiększoną sprężystość. Dzięki temu implanty tytanowe mogą służyć nam bardzo długo bez uszkodzeń oraz w pełni zachowując swoje początkowe właściwości.

Implanty cyrkonowe

Alternatywną opcją dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, czyli ceramiczne. Produkowane są one z tlenku cyrkonu, który posiada właściwości bardzo zbliżone do naturalnej tkanki zębowej. Ze względu na swój kolor, zbliżony do koloru kości słoniowej, implanty cyrkonowe zapewniają wysoką estetykę, szczególnie istotną w odcinku przednim uzębienia. Tlenek cyrkonu, z którego tworzone są protezy również jest bardzo trwały oraz odporny na ścieranie. Co więcej, implanty cyrkonowe odporne są na działanie substancji kwaśnych oraz nie są wrażliwe na zamiany temperatury. Tak, jak w przypadku implantów tytanowych, te cyrkonowe również cechują się wysoką biozgodnością z otaczającymi tkankami.

Kategorie
Warto przeczytać
Trzy problemy z zębami – jak je wyeliminować?
Powszechnie uważa się, że próchnica jest największym wrogiem uzębienia. Okazuje się jednak, że osiągnięcie idealnego uśmiechu uniemożliwia jeszcze kilka problemów. Są to: stany zapalne dziąseł, nadwrażliwość zębowa oraz...
Zalety odbudowy braków w uzębieniu przy pomocy implantów zębowych
Odbudowa utraconego z różnych przyczyn uzębienia jest niezwykle ważna. Brak nawet pojedynczych zębów może bowiem prowadzić do poważnych problemów związanych z przeżuwaniem pokarmu, negatywnie wpływać na estetykę naszego...
Bezbolesne leczenie w Centrum Stomatologicznym New-Dent
Z reguły zaniedbywanie stanu uzębienia wynika z lęku przed bólem związanym z leczeniem stomatologicznym lub samym zastrzykiem ze środkiem powodującym jego brak. Rozwiązanie tego problemu znajdziemy w Centrum...
Znajdź gabinety stomatologiczne