Materiał Partnera
Prostowanie zębów nakładkami

Prostowanie zębów nakładkami

Czy wiesz, że z wadami zgryzu boryka się nawet około 60% populacji? Niestety, ale przekłada się to nie tylko na jakość uśmiechu, ale też niesie za sobą inne konsekwencje. Wśród nich są próchnica, zaburzenia mowy, odżywiania, a nawet bóle głowy i deformacja twarzy. Dlatego wszelkie wady zgryzu należy jak najszybciej leczyć. Coraz większą popularnością cieszy się prostowanie zębów nakładkami. Jak to przebiega w praktyce?

Prostowanie zębów nakładkami – co to za metoda?

Ortodontyczne leczenie nakładkowe to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych aparatów na zęby. Te praktycznie niewidzialne elementy korygują wady zgryzu równie skutecznie i bezpiecznie. Składają się one z dwóch przezroczystych silikonowych nakładek na górny i dolny łuk zębowy. Silikon kształtuje się pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego specjaliści nie mają problemu z dopasowaniem go indywidualnie do każdego pacjenta.

Prostowanie zębów nakładkami jest zatem wygodne i bezpieczne, a silikonowe elementy można bez problemu zdjąć z zębów na czas jedzenia lub szczotkowania. Nie są one na stałe przytwierdzone do uzębienia, nie powodują dyskomfortu, a co istotne w nakładkach nie odkładają się resztki jedzenia.

Popularne nakładki przesuwają zęby pacjenta, co prowadzi do kompleksowej naprawy wady. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadkach:

  • przodozgryzu,
  • zgryzu krzyżowego,
  • zgryzu otwartego,
  • szparowości,
  • zgryzu głębokiego,
  • stłoczenia zębów.

Najważniejsze, by pacjent zakładał nakładki według wytycznych specjalisty i dokładnie stosował się do jego zaleceń. Kluczową rolę w noszeniu silikonowych nakładek odgrywa właśnie systematyczność.

Silikonowe nakładki na zęby – jak je zacząć nosić?

Jeśli zamiast tradycyjnego aparatu wolisz wypróbować praktycznie niewidzialne silikonowe nakładki, skontaktuj się ze stomatologiem. Specjalista po szczegółowym wywiadzie i analizie będzie mógł dopasować nakładki do Twojej wady zgryzu. Ponadto wykona dokładne skany cyfrowe i wyciski zębów.

Dopiero po ułożeniu przez lekarza planu leczenia, jest możliwe założenie nowych przezroczystych nakładek. Co istotne, pierwsze efekty są widoczne już po kilku tygodniach noszenia aparatu. 

Warto jednak postawić na usługi renomowanego gabinetu stomatologicznego, takiego jak Stomatologia Banino, w którym lekarze kompleksowo planują proces leczenia i na bieżąco monitorują postępy. Właściwie dobrane nakładki, regularne wizyty i stosowanie się do zaleceń specjalisty są więc kluczem do wyleczenia wady zgryzu.

Kategorie
Warto przeczytać
Trzy problemy z zębami – jak je wyeliminować?
Powszechnie uważa się, że próchnica jest największym wrogiem uzębienia. Okazuje się jednak, że osiągnięcie idealnego uśmiechu uniemożliwia jeszcze kilka problemów. Są to: stany zapalne dziąseł, nadwrażliwość zębowa oraz...
Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja implantów?
Zęby powinny służyć nam przez całe życie. Aby tak się stało, należy o nie prawidłowo dbać. Dbać trzeba także o implanty zębowe. Prawidłowa pielęgnacja sprawi, że nie będziemy mieć z nimi problemów. Przekonaj się, jak...
Odwapnienia zębów. Jak ich uniknąć w trakcie leczenia ortodontycznego?
Ortodontyczne leczenie zębów jest niezwykle skuteczne w walce z nierównym zgryzem. Oprócz oczywistych korzyści może nieść za sobą również inne, nieco kłopotliwe dolegliwości. Jedną z nich są odwapnienia zębów, których...
Znajdź gabinety stomatologiczne