Materiał Partnera
Metody profesjonalnego wybielania zębów

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Niemal każdy z nas chciałby mieć piękny i zdrowy uśmiech, a w dodatku idealnie białe żeby, na których nie będzie widać żadnych odbarwień. Większość osób niestety w tym celu stara się korzystać w ogólnie dostępnych w drogeriach czy supermarketach past, pasków oraz lakierów wybielających, jednak osiągane za ich pomocą rezultaty bardzo odbiegają od naszych oczekiwań. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym w celu wykonania profesjonalnego zabiegu wybielania.

Dlaczego domowe metody wybielania zębów są nieskuteczne?

Ogólnie dostępne w sklepach pasty wybielające oraz różnego rodzaju paski czy lakiery, nie do końca dają możliwość skutecznego wybielenia zębów, nie z powodu zastosowanych w nich substancji aktywnych, tylko z powodu ograniczeń dotyczących braku możliwości dotarcia do wszystkich zakamarków zębów oraz do przestrzeni międzyzębowych. W tego typu preparatach wybielających głównym składnikiem jest nadtlenek wodoru, którego użycie pozwala na wybielenie zębów nawet o 4 odcienie, jednak niestety bardzo ciężko jest przy użyciu takich środków osiągnąć równomierny efekt, przez co zazwyczaj, białe są jedynie fronty zębów, a wszystkie zagłębienia zawsze są co najmniej o odcień ciemniejsze.

Zdecydowanie lepsze rezultaty można osiągnąć zgłaszając się na zabieg wybielania zębów do kliniki stomatologicznej. W renomowanych klinikach, takich jak np. Klinika Multimed w Zamościu zazwyczaj do wyboru mamy dwie metody wybielania: trwającego jedną wizytę zabiegu przy użyciu lampy Beyond lub poprzez stosowanie w domu przygotowanych w gabinecie nakładek.

Wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond

Ten rodzaj zabiegu wybielania zębów jest najczęściej stosowaną metodą. Jego największą zaletą jest to, że do całkowitego wybielenia zębów wystarczy jedynie jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym oraz trwający około 1-1,5 godziny zabieg.

Sam zabieg jest bardzo prosty. Na początku powierzchnia wszystkich zębów jest dokładnie pokrywana żelem wybielającym, a następnie naświetla się je lampą Beyond, która emitując zimne niebieskie światło o wysokiej częstotliwości przyspiesza działanie naniesionego preparatu wybielającego. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i pozwala na skuteczne wybielenia zębów o 5 do nawet 14 odcieni. Efekty zabiegu są widoczne nawet przez 2-3 lata po jego wykonaniu.

Po zakończeniu wybielania przez około 48 godzin zęby mogą być nieco nadwrażliwe. Zaleca się także spożywanie jedynie „białych” posiłków, unikanie palenia papierosów oraz spożywania silnie barwiących płynów, takich jak czerwone wino, kawa, czy czarna herbata.

Wybielanie nakładkowe

Inną skuteczną metodą wybielania zębów jest wybielanie nakładkowe. W tym przypadku wizyta w gabinecie stomatologicznym ogranicza się jedynie do pobrania odcisku zębów, dzięki któremu można wykonać indywidualnie dobrane nakładki. Następnie lekarz stomatolog dobiera odpowiedni preparat wybielający, który wraz z nakładkami przekazuje pacjentowi. Po otrzymaniu takiego zestawu do wybielania zębów, pacjent musi go samodzielnie stosować w domu. Na nakładki umieszcza wieczorem około dwóch kropel żelu, nakłada je na zęby i idzie spać. Pierwsze efekty takiego wybielania są widoczne już po jednej nocy, jednak do pełnego wybielenia zębów potrzebnych jest około 8-10 sesji.

Ta metoda wybielania również daje znakomite efekty estetyczne, jednak skutkuje nieco dłuższą nadwrażliwością zębów, która może się utrzymywać nawet przez około kilka tygodni. 

Kategorie
Warto przeczytać
Rodzaje zabiegów przeprowadzanych w ramach chirurgii stomatologicznej
Stomatologia to bardzo szeroka dziedzina medycyny. W jej ramach funkcjonują poddyscypliny, a jedną z nich jest chirurgia stomatologiczna. Choć zabiegi przeprowadzane w gabinetach dentystów nie cieszą się dobrą sławą,...
Wybielanie zębów ze specjalistą
Kto z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu? Lśniące, białe zęby celebrytów przykuwają naszą uwagę podczas oglądania telewizji lub przeglądania czasopism. Niejednokrotnie zazdrościmy im możliwości wybielenia...
Charakterystyka stomatologii zachowawczej
Stomatologia zachowawcza, często nazywana także stomatologią ogólną, to podstawowa dziedzina stomatologii. Lekarze dentyści przyjmujący w gabinetach stomatologii zachowawczej zajmują się profilaktyką chorób zębów i...
Znajdź gabinety stomatologiczne