Materiał Partnera
Leczenie protetyczne z zastosowaniem ruchomych protez częściowych w klinice Stomatologia Wodecki

Leczenie protetyczne z zastosowaniem ruchomych protez częściowych w klinice Stomatologia Wodecki

Klinika Stomatologia Wodecki znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju i oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej, dziecięcej oraz chirurgii stomatologicznej. Wspomniana wyżej klinika zatrudnia również doświadczonych protetyków, którzy przywracają pacjentom piękny, zdrowy i pełny uśmiech. Dla kogo przeznaczone jest leczenie protetyczne z wykorzystaniem ruchomych protez częściowych?

Cel leczenia i podział częściowych protez ruchomych ze względu na konstrukcję

Wielu pacjentów wstydzi się swoich braków zębowych, co przekłada się na obniżenie jakości ich życia. Warto jednak podkreślić, że częściowy brak zębów, to nie tylko defekt kosmetyczny, ale też poważny problem zdrowotny. Tylko kompletne uzębienie pozwala na prawidłowe rozdrabnianie pokarmów i zapewnia stabilne podparcie dla tkanek budujących twarz. Celem leczenia protetycznego jest czynnościowe i estetyczne odtworzenie brakujących zębów z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej jamy ustnej.

Ruchome protezy częściowe to protezy, które można swobodnie wyjmować z ust. Są one zaprojektowane tak, by wypełnić pojedyncze lub sąsiadujące ze sobą luki w łuku zębowym. Jak wyjaśnia protetyk z kliniki Stomatologia Wodecki:

„Różnorodność konstrukcji częściowych protez ruchomych sprawia, że łatwo dostosować je do każdej konfiguracji braków zębowych. W tej kategorii wyróżniamy protezy płytowe akrylowe i szkieletowe. Szczycimy się tym, że nasze uzupełnienia protetyczne wyglądają niemalże identycznie jak naturalne zęby”.

Największe zalety częściowych protez ruchomych

Częściowe protezy ruchome najczęściej wykonuje się z obojętnej dla śluzówki jamy ustnej masy akrylowej. Tego typu uzupełnienia protetyczne charakteryzują się niewygórowaną ceną i szeroką dostępnością, dzięki czemu łatwo wymienić je na nowe w razie uszkodzenia czy zgubienia. Komfort użytkowania protezy akrylowej gwarantuje dokładne dopasowanie jej do potrzeb pacjenta. Aby to zrobić, stomatolog musi najpierw pobrać wycisk zębowy, na podstawie którego zostanie przygotowana proteza wstępna, a po naniesieniu poprawek – docelowa.

Pacjent potrzebuje zwykle kilku dni, by przyzwyczaić się do noszenia ruchomego uzupełnienia protetycznego. Początkowo obecność ciała obcego w buzi może sprawiać dyskomfort, ale dzięki dobremu mocowaniu, szybko się o nim zapomina. Pielęgnacja protezy akrylowej również nie stwarza większych problemów. Do jej czyszczenia warto używać specjalnych past bądź tabletek. Żywotność częściowej protezy ruchomej szacuje się na okres 4-5 lat. Potem trzeba zgłosić się do protetyka po nowe uzupełnienie.

Opracowanie:
Jastrzębie-Zdrój, al. marsz. Piłsudskiego 18a
tel. 32 470 48 02
Kategorie
Warto przeczytać
Higiena jamy ustnej po uzupełnieniu protetycznym
Właściwa higiena jamy ustnej wpływa na piękny i zdrowy uśmiech oraz świeży oddech. Niestety wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy zarówno dorośli, jak i dzieci nie do końca wiedzą, jak prawidłowo o nią dbać. Odpowiednia...
Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny?
Już na samą myśl o wizycie u dentysty, wiele dorosłych osób wzdryga się. Boją się przede wszystkim bólu, dlatego unikają fotela stomatologicznego jak ognia. Przyczyną takiego stanu bywają przykre doświadczenia z...
Leczenie kanałowe krok po kroku
W przypadku zakażenia miazgi zębowej konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Ma no na celu usunięcie obecnych w kanałach korzeniowych bakterii oraz uratowanie zęba lub zębów, bo proces chorobowy może być...
Znajdź gabinety stomatologiczne
Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas