Materiał Partnera
Gdzie mogą przydać się dozowniki do płynu dezynfekującego?

Gdzie mogą przydać się dozowniki do płynu dezynfekującego?

Placówki medyczne różnego typu: szpitale, gabinety lekarskie czy dentystyczne, to miejsca, w których absolutnie niezbędne są czystość, sterylność i higiena. W tego rodzaju placówkach stosowane są oczywiście specjalne akcesoria, np. rękawiczki, jednak nie bez znaczenia jest także to, w jaki sposób dba się o dłonie i całe ręce – a zwłaszcza o ich dezynfekcję. Właśnie dlatego tak przydatne są tam specjalne dozowniki do płynu dezynfekującego.


Po co używa się dozowników łokciowych?

Substancją, która eliminuje drobnoustroje dużo skuteczniej niż mydło, jest specjalny płyn dezynfekujący. Z tego względu napełnia się nim dozowniki, które można spotkać w placówkach medycznych – ośrodkach zdrowia, gabinetach lekarskich i dentystycznych. Pracownicy służby zdrowia muszą bowiem szczególnie dbać o higienę. To oczywiste – w końcu stykają się niemal bez przerwy z bakteriami i innymi drobnoustrojami w swoim miejscu pracy.

Do przechowywania płynu dezynfekującego używa się dozowników łokciowych. Są one wyposażone w dźwignię, która umożliwia łatwą aplikację substancji czyszczącej – zgodnie z nazwą – łokciem i można dzięki niej nabrać jej dokładnie tyle, ile potrzeba. Szybkość, z jaką się to odbywa, również nie jest bez znaczenia, ponieważ często po umyciu rąk lekarz, dentysta czy pielęgniarka muszą błyskawicznie wrócić do obowiązków.


Gdzie można stosować te akcesoria?

Dozowniki do płynu dezynfekującego mogą przydać się nie tylko w placówkach związanych z ochroną zdrowia. Można je zamontować wszędzie tam, gdzie higiena jest nie mniej istotna, np. w hotelach, w których pracownicy stykają się z różnymi zanieczyszczeniami, w obiektach gastronomicznych czy w szkołach, gdzie również nauczyciele oraz uczniowie są narażeni na przenoszone zarazki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby tego rodzaju urządzeń używać w domach czy mieszkaniach. Dozowniki łokciowe są bardzo solidnie wykonane, trwałe, a – co nie mniej istotne – mają również bardzo ciekawy wygląd, więc można nadać łazience jeszcze lepszych walorów estetycznych.


Dlaczego warto kupić dozowniki do płynu dezynfekującego?

Jak potwierdza specjalista z firmy LINEA TRADE, dozowniki łokciowe są niezwykle wygodne w użytkowaniu i niezbędne tam, gdzie dbałość o higienę musi być na najwyższym poziomie. Dlatego stanowią wyposażenie wielu gabinetów lekarzy i dentystów, ale mogą być także z powodzeniem stosowane w hotelach czy szkołach, a nawet w prywatnych łazienkach. Dozowniki do płynu dezynfekującego są szeroko dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i konstrukcyjnych. Bez problemu można wybrać także urządzenie o odpowiedniej pojemności.

Kategorie
Warto przeczytać
Leczenie kanałowe szansą na uratowanie nawet bardzo zniszczonego zęba
Leczenie kanałowe zęba stosowane jest w sytuacjach, gdy choroba próchnicowa jest już tak bardzo rozwinięta, że zdołała już przedrzeć się przez szkliwo i zębinę i zaatakowała znajdującą się w kanałach zębowych unerwioną...
Rodzaje protez zębowych
Protezy zębowe zalecane są, gdy z jakichś powodów utraciliśmy naturalne uzębienie i przez to w naszej żuchwie znajdują się puste miejsca, które z czasem mogą doprowadzić do zaburzeń w uzębieniu. Od rodzaju i materiałów,...
Jak przygotować się na wizytę z dzieckiem u ortodonty?
Pierwsza wizyta u ortodonty, tak jak u dentysty, jest dla dziecka ważnym i stresującym wydarzeniem. W przypadku pojawienia się problemów z uzębieniem jest ona istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale też...
Znajdź gabinety stomatologiczne