Materiał Partnera
Dlaczego zabieg wszczepienia implantu to niezawodna metoda uzupełnienia braków w uzębieniu?

Dlaczego zabieg wszczepienia implantu to niezawodna metoda uzupełnienia braków w uzębieniu?

Implanty zębowe poprawiają jakość i komfort życia. Dzięki nim możemy pozbyć się wstydliwego problemu, jakim jest brak jednego lub kilku zębów. Zabieg wszczepienia implantów wykonywany jest często w przypadku posiadania zębów, których nie da się już odratować, dlatego coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Podpowiadamy, dlaczego zabieg wszczepienia implantów jest najlepszą metodą uzupełnienia ubytków i kto może z niego skorzystać.

Dlaczego warto wybrać zabieg wszczepienia implantu?

Implanty zębowe imitują naturalny korzeń zęba i wykonane są najczęściej z tytanu, który jest dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Umożliwiają one przywrócenie uzębienia i poprawienie mechaniki żucia. Ze wszystkich rozwiązań stomatologicznych to właśnie zabieg wszczepienia implantów zębowych jest najlepszy, gdyż odtwarza ubytki, a przy tym jest całkowicie bezpieczny. Jest to najnowocześniejsza metoda, która spełnia wszelkie standardy stomatologii XXI wieku.

Implanty sprawiają, że rekonstruowany ząb jest trwały i nie różni się od pozostałych, ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Co więcej, zapobiegają także utracie tkanki kostnej, przez co mają pośredni wpływ na rysy twarzy, które w przypadku brakującego uzębienia zmieniają się. Implanty zębowe z pewnością wystarczą na długie lata i zapewnią wysoki komfort – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z Centrum Stomatologicznego Aria-Dent w Siewierzu, który przeprowadza nawet najbardziej zaawansowane i wymagające precyzji zabiegi stomatologiczne.

Niezwykłą zaletą jest fakt, że implanty przywracają w pełni siły żucia (tradycyjne protezy ruchome przywracają zaledwie 30-50%). Pozwala to na zwiększenie efektywności pracy przewodu pokarmowego. Co więcej, implanty zębowe się nie psują, jednak nie oznacza to, że możemy zapomnieć o codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Zabieg wszczepienia implantów jest jedyną metodą odbudowy uzębienia, która jest w stanie zlikwidować ryzyko zaniku kości. Po wszczepieniu obrastają one tkankami kostnymi, co dodatkowo gwarantuje ich stabilność. Implanty zębowe zapewniają zdrowy wygląd twarzy, a podczas zabiegu nie naruszają sąsiednich zębów. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, gdy pacjent jest wrażliwy na ból, a proces gojenia jest szybki.

Kiedy i kto powinien zdecydować się na implanty zębowe?

Z zabiegu wszczepienia implantów zębowych powinny skorzystać te osoby, które mają braki międzyzębowe lub cierpią na bezzębie. Pacjenci, którzy nie chcą korzystać z ruchomych protez z uwagi na dyskomfort, również mogą zdecydować się na implanty w Siewierzu. Decyzję o wszczepieniu implantów zawsze poprzedza wizyta u stomatologa zakończona badaniem RTG. Najlepszy czas na wszczepienie implantu to około 8 do 12 tygodni od usunięcia lub utraty zęba, gdyż dopiero po tym czasie, powstaje nowa kość.

Implant stomatologiczny można wszczepić również w sytuacji, gdy pacjent nie posiada żadnych ubytków w uzębieniu, nie ma już zawiązków zębów stałych, czy w przypadku, gdy jego organizm nie toleruje protez zębowych. Implanty to alternatywa dla leczenia koronami, mostami lub protezami. Jednak w przypadku zaniku kości szczęki, implantologia to jedyne rozwiązanie, pozwalające na osadzenie protez. Warto także wiedzieć, że zabieg implantologii wykonuje się u pacjentów bez jakichkolwiek chorób jamy ustnej.

Kategorie
Warto przeczytać
Impregnacja zębiny zębów mlecznych. Wskazania i przebieg zabiegu
Zęby mleczne charakteryzują się tym, że są słabsze, a choroby atakują je szybciej. Próchnica dotyka już małe dzieci – częstym przykładem jest np. próchnica butelkowa, która w krótkim czasie potrafi dokonać dużych...
Dłutowanie zęba – na czym polega ten zabieg i kiedy jest potrzebny?
Dłutowanie to jedna z metod chirurgicznego usuwania zębów. Jest ona wykorzystywana w przypadku, gdy nie da się ich usunąć innym sposobem – np. w przypadku złamania zęba, czy zakrzywienia jego korzeni. Chcesz wiedzieć,...
Charakterystyka stomatologii zachowawczej
Stomatologia zachowawcza, zwana także stomatologią ogólną, to tak naprawdę dentystyczny lekarz pierwszej pomocy. To właśnie do gabinetu stomatologii ogólnej zapisujemy się w celu wykonania okresowych badań kontrolnych...
Znajdź gabinety stomatologiczne