Materiał Partnera
Charakterystyka stomatologii estetycznej

Charakterystyka stomatologii estetycznej

Piękny uśmiech w dużej mierze decyduje o estetyce naszego wyglądu. W wielu zawodach i okolicznościach szczery i piękny uśmiech jest przydatny i pożądany. Jeśli chcesz wzbudzać sympatię i zaufanie od pierwszego wejrzenia, zyskać pewność siebie i łatwiej przekonywać do swoich racji, skorzystaj z usług stomatologa estetycznego. Czym charakteryzuje się ta dziedzina, jakie zabiegi obejmuje i z czym możesz przyjść do gabinetu stomatologii estetycznej?

Problemy z wyglądem zębów. W czym pomoże Ci stomatologia estetyczna?

Na piękny wygląd zębów i olśniewający uśmiech składa się wiele elementów, m.in.: jasny i jednorodny kolor, kształt łuków zębowych, długość poszczególnych zębów i to, czy układają się one w jednej linii.

Nikt nie rodzi się z idealnymi zębami. Niektórzy z natury mają żółtawy odcień uzębienia, jeden ząb może być dłuższy, zrotowany lub lekko wychylony. Z czasem pojawiają się przebarwienia związane np. z piciem kawy czy herbaty – mówi specjalista z Platinum Dental w Bełchatowie.

Dlatego nawet zdrowe zęby mogą wymagać interwencji dentysty. Jeśli nic Ci nie dolega, dbasz o zdrowie jamy ustnej, ale chcesz poprawić ich wygląd i uzyskać uśmiech jak z okładki kolorowego magazynu, skorzystaj z pomocy stomatologa estetycznego.

Usługi stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna ma wiele sposobów na to, aby upiększyć Twoje zęby. Podczas pierwszej wizyty specjalista dokładnie je obejrzy i przeanalizuje, co można poprawić. Przedstawisz też swoje oczekiwania. W zależności od tego, co chcesz udoskonalić, możesz zdecydować się na jeden z zabiegów stomatologii estetycznej albo udać się do innego specjalisty, który również pomoże Ci w osiągnięciu idealnego uśmiechu. Może to być np. ortodonta lub protetyk.

Zabiegiem najczęściej kojarzonym ze stomatologią estetyczną jest wybielanie zębów. Można je przeprowadzić w gabinecie pod lampą albo w domu, stosując specjalne preparaty wybielające. W tym drugim przypadku proces trwa znacznie dłużej. O ile tonów można wybielić zęby? Nowoczesne technologie pozwalają osiągnąć uśmiech bielszy nawet o 8 odcieni!

Kolejnym zabiegiem wykonywanym w ramach stomatologii estetycznej są tzw. licówki. To niewielkie płatki imitujące naturalną powierzchnię zębów, mocowane od ich strony wargowej, czyli „od frontu”. Licówki dają natychmiastowy efekt wyrównania i rozjaśnienia zębów, ukrywają drobne pęknięcia, nierówności i przebarwienia, a co ważne – są odporne na ich powstawanie!

Jak wspomniano, po konsultacji stomatolog estetyczny może skierować Cię do innego specjalisty, który przeprowadzi Cię przez leczenie, uzupełnianie lub prostowanie zębów, co również przyczyni się do piękniejszego uśmiechu!

Kategorie
Warto przeczytać
Próchnica – przyczyny i zapobieganie
Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów w obrębie jamy ustnej. Niestety większość osób bagatelizuje istniejące ubytki, zwlekając z wizytą u stomatologa. Warto więc poznać najważniejsze przyczyny próchnicy i...
Metody wybielania zębów
Wybielanie zębów jest niezwykle popularnym zabiegiem stomatologicznym. Nasze przyzwyczajenia polegające na spożywaniu barwiących płynów, takich jak np. kawa, czarna herbata, czerwone wino czy nawet soki owocowe oraz...
Nadwrażliwość zębów – kiedy wymaga wizyty u dentysty?
Nadwrażliwość zębów jest uciążliwą dolegliwością, która wywołuje ból. Można mówić o niej wówczas, gdy każdy łyk zimnego napoju lub kęs gorącego dania powoduje nieprzyjemne odczucia. I chociaż nadwrażliwości można...
Znajdź gabinety stomatologiczne