Materiał Partnera
Szklane ścianki działowe w przestrzeni biurowej – najważniejsze zalety

Szklane ścianki działowe w przestrzeni biurowej – najważniejsze zalety

Szkło to uniwersalny i coraz bardziej pożądany surowiec o szerokim zastosowaniu – wykorzystywany zarówno w budownictwie, jak i w stolarce czy wykończeniu wnętrz. Szkło to już nie tylko szyby okienne czy lustra – obecnie z surowca tego powstają eleganckie szklane drzwi, schody oraz ściany. W nowoczesnych przestrzeniach biurowych, coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są szklane ścianki działowe. Poznaj 5 powodów, dla których warto zamontować szklane ścianki działowe w biurze!

Mocne i trwałe, jak…szkło!

Popularne jest przekonanie, że wszystko, co ze szkła jest kruche i nietrwałe. Nic bardziej mylnego! Dzięki hartowaniu i laminowaniu szkła, uzyskuje się wyjątkowo trwały, wytrzymały i odporny materiał, który znajduje zastosowanie w wielu branżach: w budownictwie, motoryzacji, stolarce okiennej i drzwiowej, a także w szeroko pojętym wykończeniu wnętrz. Z roku na rok, coraz większą popularność zyskują szklane ścianki działowe montowane w przestrzeni biurowej. Dlaczego inwestorzy tak chętnie decydują się na tego typu rozwiązanie?

Optyczne powiększenie przestrzeni biurowej

Jedną z najważniejszych zalet szklanych ścian działowych w przestrzeni biurowej jest możliwość wizualnego powiększenia wnętrz. Szklane ściany sprawią, że nawet niewielka przestrzeń wyda się znacznie większa. Godną polecenia firmą, oferującą wysokiej klasy rozwiązania z zakresu stolarki okiennej i drzwiowej, w tym montaż szklanych ścian działowych dla klientów z całej Polski, jest Przedsiębiorstwo BC w Nowym Targu.

Nowoczesny wygląd i funkcjonalność

Szkło, bez wątpienia, jest obecnie jednym z najmodniejszych, najchętniej wykorzystywanych surowców. Uważane za materiał wyjątkowo designerski i elegancki, doskonale sprawdza się szczególnie w nowoczesnych biurowcach.

Łatwiejsza komunikacja między pracownikami

Transparentne szklane ścianki znacznie ułatwiają kontakt między pracownikami w firmie – szczególnie, jeśli mowa o komunikacji niewerbalnej, gdy słowa stają się zbędne, a wystarczające są gesty i mowa ciała.

Świetny sposób na rozjaśnienie wnętrz

Szklane ścianki działowe w przestrzeni biurowej to doskonały sposób na rozjaśnienie wnętrz. Ściany nie są już ciężkimi murami, zaciemniającymi pomieszczenie, odcinającymi dopływ światła, ale lekkimi, aczkolwiek solidnymi przegrodami, dzięki którym wnętrze stanie się zdecydowanie jaśniejsze. Lampy znajdujące się na korytarzu, a także światło słoneczne wpadające przez okna budynku, oświetli również części pomieszczeń oddzielone szklanymi ściankami.

Ściany ze szkła można łatwo zasłonić

Wystarczy zamontować na nich odpowiednie rolety, które w razie potrzeby można całkowicie bądź częściowo opuścić.