Materiał Partnera
Przykłady ogrodzeń niestandardowych

Przykłady ogrodzeń niestandardowych

Ogrodzenie posesji pełni co najmniej kilka funkcji. Przede wszystkim wyznacza granice inwestycji, ale również wpływa na jej prywatność i zabezpiecza przed przedostaniem się osób do tego niepowołanych. Nie ma również wątpliwości, że stanowi wizytówkę danego terenu. To właśnie dlatego coraz częściej wykorzystywane są ogrodzenia niestandardowe, realizowane zgodnie z indywidualnymi preferencjami inwestorów. Poznaj ich przykłady.

Z czego zbudować ogrodzenie?

Typowe ogrodzenie powstaje na podmurówce i wykonane jest z metalowej siatki z rolki, stalowych prętów, ewentualnie drewnianych paneli. Trzeba mieć jednak na uwadze dopasowanie ogrodzenia do stylu zabezpieczanej posesji bądź stojącej na niej nieruchomości oraz aspekt dekoracyjny. Z powodzeniem udaje się dzisiaj zamówić ogrodzenie niestandardowe na specjalne zamówienie. Realizacją dopasowanego projektu oraz wykonaniem ogrodzenia wedle specyficznych wymagań może zająć się np. firma TCS Ogrodzenia, oferując jednocześnie bezpłatną wycenę koniecznych prac.

Projekty niestandardowych ogrodzeń

Reprezentacyjnym, jakże dekoracyjnym ogrodzeniem posesji może być takie, które jest wykonane w ramach kowalstwa artystycznego z ręcznie kutych przęseł stalowych. Najczęściej jest bogato zdobione, świetnie pasuje do inwestycji w stylu retro albo tym glamour.

Miłośnicy klimatu loftowego bądź skandynawskiego mogą postawić zaś na tzw. gabiony. To kosze z siatki wypełnione naturalnym kamieniem, w tym granitem, który nadaje nutkę elegancji albo gruzem, który wpisuje się w nurt architektury nowoczesnej. W podobnym stylu realizowane są ogrodzenia niestandardowe z cegły klinkierowej bądź mury z granitu, bazaltu, kwarcytu czy też betonu, który nadaje surowości.

Warto zaznaczyć, że coraz więcej osób stawia też na tzw. zielone ogrodzenie terenu. Najczęściej jest to połączenie żywopłotu z elementami stałej konstrukcji, na przykład wykonany z przęseł panelowych, palisad czy murów.

Ogrodzenie w tej najbardziej nowoczesnej odsłonie może być również wykonane ze szkła. Inwestor może wybrać szkło całkiem przeźroczyste albo to barwione, które zapewni intymność. Szklana ściana to idealna opcja dla tych, którzy szukają innowacyjnych, niebanalnych i zaskakujących rozwiązań.

Na co zwracać uwagę, wybierając ogrodzenie?

Bez względu na fantazyjność projektu ogrodzenia i jego funkcję dekoracyjną, nie należy zapominać o podstawowej roli takiej inwestycji. Koszt wykonania ogrodzenia nie jest niski, dlatego też wszystkie elementy konstrukcyjne muszą wykazywać najlepszą jakość. Nawet najbardziej niestandardowe ogrodzenie musi być stabilne, wytrzymałe i trwałe.