Materiał Partnera
Na czym polega wykończenie mieszkania pod klucz?

Na czym polega wykończenie mieszkania pod klucz?

Na rynku pojawiają się lokale mieszkalne wyposażone w różnym stopniu. Niektóre są całkowicie puste i umożliwiają samodzielne umeblowanie przez nabywcę. Inne zostały natomiast już wyposażone i pozwalają na wprowadzenie się od razu po zakupieniu nieruchomości. Co najczęściej pojawia się w mieszkaniach przygotowanych pod klucz? Czy warto się na nie zdecydować?

Czym jest mieszkanie wykończone pod klucz? 

Mieszkanie wykończone pod klucz jest tak przygotowane, by można było wprowadzić się do niego od razu po zakupieniu nieruchomości. Wówczas nie trzeba już przeprowadzać żadnych dodatkowych prac remontowych. W mieszkaniu znajdują się położone podłogi, pomalowane ściany, wykończona łazienka i kuchnia oraz drzwi wewnętrzne pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Wystarczy przywieźć swoje meble, by móc komfortowo mieszkać w nabytym lokalu.

Zdarzają się także oferty mieszkań wykończonych pod klucz, które obejmują również wyposażenie w postaci mebli. Jest to jednak znacznie mniej powszechna praktyka. Częściej można spotkać się z pustymi pomieszczeniami przygotowanymi do samodzielnego umeblowania. Wyjątek stanowi jedynie kuchnia i łazienka, w których to znajdują się już niezbędne sprzęty.

Wygoda i piękny design wnętrz 

Mieszkania wykończone pod klucz są przygotowywane przez specjalistów, takich jak architekci z firmy Wnętrza VIP z Koninka. Z tego powodu łączą one w sobie modny design z funkcjonalnością. Prywatni właściciele lokali mieszkalnych nie zawsze wiedzą, jak poprawnie urządzić nieruchomość. Z tego powodu postawienie na usługi specjalistów pozwala na uzyskanie znacznie bardziej funkcjonalnej i wygodniejszej przestrzeni, która spełni oczekiwania wymagających osób. Architekci orientują się w aktualnych trendach i wiedzą, jakie rozwiązania cieszą się obecnie największą popularnością.

Mieszkanie wykończone pod klucz to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie chcesz samodzielnie zajmować się organizowaniem prac remontowych. Wystarczy zakupić nieruchomość i dokończyć jej wyposażanie, co trwa zwykle nie więcej niż kilka dni. Z tego powodu z takiej opcji często korzystają również firmy, które zajmują się wynajmowaniem mieszkań. To niezwykle wygodne rozwiązanie, choć cena takich lokali zazwyczaj jest znacznie wyższa ze względu na przygotowanie ich do zamieszkania przez samego dewelopera.