Materiał Partnera
Metody montażu okien i drzwi

Metody montażu okien i drzwi

Nawet najwyższej jakości okna i drzwi źle zamontowane mogą przysporzyć sporych kłopotów. Nieszczelności sprawią, że wilgoć będzie się zbierać na oknach i w murze. Niestety podczas montażu stolarki otworowej łatwo popełnić błędy, które będą dużo kosztować. Bardzo często wynika to z niechlujnej pracy albo chęci oszczędzenia na materiałach. Dowiedz się więc jakie są zalecane metody montażu okien i drzwi.

Metody montażu okien

Sposób montowania okien nie jest nigdy uwzględniany w projekcie budynku. Odpowiedzialność za wybór odpowiedniej metody spoczywa na ogół na montażystach z firmy, w której kupuje się okna. To oni powinni dobrać najlepszą metodę.

Standardowy montaż okien opiera się na odpowiednim umiejscowieniu okna w zależności od grubości ściany. W uproszczeniu można by wyróżnić 3 metody:

  • przy ścianach jednowarstwowych okno wstawia się w połowie szerokości,
  • przy ścianach dwuwarstwowych okno wstawia się przy krawędzi zewnętrznej,
  • przy ścianach trójwarstwowych okno wstawia się w warstwie ocieplenia.

Obecnie za złoty standard uznaje się tzw. ciepły montaż. Zapewnia on bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną. Metoda ta polega na zastosowaniu 3 warstw termoizolacyjnych:

  • paroszczelnej (wewnętrzna),
  • izolatora akustyczno-termicznego (warstwa środkowa),
  • paropszepuszczalnej (zewnętrznej) – chroni przed dostawaniem się wilgoci do środka.

Stosowanie tej metody pomaga ograniczać koszty ogrzewania i eksploatacji budynku.

Metody montażu drzwi

Drzwi zamontowane we właściwy sposób zapewniają wysoki stopień izolacji termicznej, nie opadają i nie wypaczają się. W przypadku drzwi podobnie jak w przypadku okien stosuje się montaż zależny od ilości warstw ściany. Mocuje się je, stosując odpowiednie systemy uszczelniające, by zapewnić jak największą energooszczędność eksploatacji budynku.

Podsumowując, można by stwierdzić, że prawidłowy montaż okien i drzwi jest równie ważny, co ich jakość. Wiedzą o tym producenci, którzy często udzielają gwarancji na swoją stolarkę okienną jedynie pod warunkiem, że montażu dokonają przeszkolone, autoryzowane grupy fachowców.

Jeśli chcesz mieć pewność, że okna i drzwi w Twoim domu są naprawdę wysokiej klasy, a do tego prawidłowo zamontowane, skorzystaj z szerokiej oferty firmy Mitbau z Wrocławia. Jest to godny zaufania producent stolarki okiennej i drzwiowej, który świadczy też usługę montażu na najwyższym poziomie. Wykorzystuje najlepszej jakości materiały i stosuje ekologiczne systemy, byś mógł cieszyć się jak najniższymi kosztami eksploatacji i ogrzewania.

Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas