Materiał Partnera
Ile kosztują dobre drzwi tarasowe?

Ile kosztują dobre drzwi tarasowe?

Taras, szczególnie latem, jest intensywnie użytkowany. Z tego względu na wzmożoną eksploatację narażone są również drzwi tarasowe. Dlatego podczas urządzania domu warto zwrócić szczególną uwagę na ten element stolarki – jeśli wybierzemy je z głową, drzwi tarasowe będą nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim wytrzymałe. Jednak czy to znaczy, że trzeba kupować droższe modele? Przyjrzyjmy się bliżej, ile kosztują dobre drzwi na taras.

Od czego zależy cena drzwi tarasowych?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule. Na cenę drzwi tarasowych składa się bowiem wiele czynników. Koszt jest zależny przede wszystkim od rodzaju materiału: najwięcej kosztują drzwi drewniane, na drugim miejscu plasuje się stolarka aluminiowa. Najtańsze są natomiast drzwi tarasowe wykonane z PVC. Jeśli chodzi o sposób otwierania, najniższą cenę mają drzwi rozwieralne, droższe są uchylno-przesuwne, a najwyższy koszt poniesiemy przy zakupie drzwi podnośno-przesuwnych.

Okna drewniane mają różną cenę w zależności od rodzaju zastosowanego drewna, a w przypadku stolarki aluminiowej i PVC wiele zależy od malowania lub okleiny – drzwi tarasowe aluminiowe lub plastikowe mogą bowiem imitować drewno, aluminium, a także występować w wielu różnych kolorach. Wpływ na koszta ma także wielkość przeszkleń oraz ich rodzaj, a warianty przesuwne są droższe od przeszkleń stałych. Ostatecznie na cenę wpływa także system: HS jest droższy od typu PSK.

Ile zapłacimy za dobrej jakości drzwi tarasowe?

Za najtańsze, a jednocześnie komfortowe drzwi tarasowe zapłacimy ok. 2-3 tysięcy złotych. To cena za dwuskrzydłowe drzwi o szerokości 200 cm ze stałym przeszkleniem, wykonane z PVC i w kolorze białym. Za drzwi szersze zapłacimy nieco więcej, ponieważ nawet 5-6 tysięcy. Okna i drzwi tarasowe z systemem HS wyniosą nas już 8-9 tysięcy złotych, a w zależności od wybranych wariantów wyposażenia nawet więcej. O szczegółową wycenę możemy zapytać np. u producenta energooszczędnych okien PCV i z aluminium Tur-Plast z Czaplinka – wówczas będziemy mieć pewność, ile wyniosą nas interesujące nas drzwi.

Warto pamiętać, że najtańsze drzwi mogą być równie wysokiej jakości, jak te droższe – szczególnie że wszystkie produkowane obecnie okna i drzwi muszą spełniać określone normy energooszczędności. Jednak z drugiej strony zakup drzwi tarasowych jest na lata, dlatego na tym intensywnie eksploatowanym elemencie wyposażenia nie warto oszczędzać. Wybór najlepszego rozwiązania zapewni nam komfort użytkowania i sprawne działanie drzwi przez wiele kolejnych sezonów.

Jak nie tracić klientów?

Jak nie tracić klientów? Podpowiadamy!

Reklamuj się u nas