Materiał Partnera
Zalety i wady programów lojalnościowych

Zalety i wady programów lojalnościowych

Programy lojalnościowe to podstawowa forma nawiązania relacji z klientem. Sklepy – zarówno internetowe, jak i stacjonarne – bardzo chętnie sięgają po tego typu formę budowania więzi, by przytrzymać klientów, ale także by ich zdobyć. Warto znać wszystkie zalety i wady programów lojalnościowych.

Lojalność XXI wieku

            W naszych czasach, lojalność stała się towarem. Dlatego tym bardziej ceni się różnego rodzaju karty lojalnościowe czy inne formy przywiązania klienta do sklepu. Są one bowiem namacalnym dowodem na uznanie. Technologie mobilne pozwalają na rozszerzenie programów o aplikacje, które z dają szereg dodatkowych możliwości. Dlatego dziś możliwości jest zdecydowanie więcej.

Przytrzymanie klienta

            Zaletą używania kart lojalnościowych jest przede wszystkim szansa na zatrzymanie u siebie klienta. Zbieranie pieczątek, znaczków, naklejek czy punktów samych w sobie dla uzyskania danej nagrody jest świetnym przyczynkiem do kolejnych zakupów. Dlatego wykorzystując dawanie korzyści, w zamian za kolejne zakupy, można z łatwością sprawić, by klient wrócił i został na dłużej.

Pozyskanie klienta

            Jednak tego rodzaju programy to także możliwość łatwego pozyskania klienta. Dlaczego? Dużo przyjemniej robi się bowiem zakupy w sklepie, który skupia się na kliencie i pozwala mu na branie czynnego udziału w różnego rodzaju promocjach czy akcjach rabatowych. Dlatego programy lojalnościowe są w tym wypadku przede wszystkim skutecznym argumentem przekonującym klientów do kupowania w danym miejscu.

Wymagania programów

            Nie jest rzecz jasna tak, że programy lojalnościowe nie mają minusów. Jest ich niewiele, ale bywają kosztowne. Takie programy wymagają pracy, zaangażowania oraz pomysłu. Nie mogą nudzić i nie mogą być wciąż oparte na tych samych schematach. W przeciwnym wypadku spowszednieją i staną się nieatrakcyjne. Dlatego warto wziąć pod uwagę także minusy i działać tak, by ich nie było w sklepowej działalności.

Kategorie
Warto przeczytać
aleRanking – wybierz specjalistę z branży
Rankingi branżowe firm aleRanking to nieoceniona pomoc przy wyborze specjalisty. W zestawieniu prezentowane są polecane firmy z wybranej branży. Obecnie użytkownicy mogą skorzystać z rankingu biur rachunkowych,...
Kontrola z urzędu skarbowego – co musisz wiedzieć?
Prowadząc firmę, przedsiębiorca powinien liczyć się z kontrolą z urzędu skarbowego. Czynności sprawdzające są zwykle stresujące – tym bardziej, że polskie prawo podatkowe jest dość skomplikowane. Warto być więc zawsze...
Na czym polega windykacja należności?
Prowadzenie działalności gospodarczej to zajęcie, które może przynieść dużo satysfakcji. Ale nie tylko – wielu przedsiębiorców boryka się z problemem niezapłaconych należności. Musisz ściągnąć długi od kontrahenta?...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe