Materiał Partnera
Wybór kredytu. Czym się kierować?

Wybór kredytu. Czym się kierować?

Kredyt gotówkowy, konsolidacyjny lub hipoteczny to często podejmowane zobowiązania, które pomagają szybko spełniać marzenia lub sprostać niespodziewanym wydatkom i obciążeniom finansowym. Bierzemy kredyt na dom, samochód, remont oraz różne przyjemności, jednak często żałujemy swojej decyzji, bo po jakimś czasie, okazuje się, że wcale nie była ona dla nas korzystna. Czym kierować się podczas wyboru kredytu i kiedy sprawdzi się doradca kredytowy?

 

Wybierasz kredyt gotówkowy? Rób to spokojnie i kieruj się rozsądkiem

O tym, by podczas wyboru kredytu nie kierować się emocjami i skrupulatnie przemyśleć sprawę, wie prawie każdy, jednak gdy kredytodawcy kuszą szybką gotówką, wiele osób podejmuje decyzję bez zastanowienia... Niestety jest to krótka droga prowadząca z reguły do poważnych problemów finansowych i ogromnych długów. Warto zatem przed podjęciem decyzji na spokojnie przeczytać ofertę kredytową i zachować czujność, wypełniając wniosek kredytowy. Nie należy także impulsywnie decydować się na tzw. chwilówki, które często przyczyniają się do spirali długów. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej sięgają po nie osoby nieposiadające wystarczającej zdolności kredytowej, by dostać kredyt gotówkowy w banku, osoby już zadłużone lub nieposiadające stałego dochodu. Dodatkowo przyznawane są często bardzo szybko i pod wpływem impulsu, w tym np. bez zaświadczeń o dochodach i bez poświadczenia osób trzecich (tj. bez żyrantów).

 

O czym jeszcze pamiętać decydując się na kredyt?

- Wybór kredytu jest wyjątkowo trudny. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie i wysokość miesięcznej raty, ale także na to, w jakiej walucie będziemy spłacać swoje zadłużenie, ile zapłacimy bankowi za dodatkowe usługi, czyli np. ubezpieczenie kredytu oraz z jakich ulg możemy skorzystać w kryzysowej sytuacji – wyjaśnia ekspert z firmy Finansowy Piotr.

 

Kredyty możemy zaciągać na różne cele, jednak niezależnie od tego, czy wybieramy kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, konsolidacyjny lub inny, zawsze warto pamiętać, by w razie jakichkolwiek wątpliwości zasięgnąć porady specjalisty, jakim jest doradca kredytowy. Pomoże on porównać oferty różnych banków, wyjaśni niezrozumiałe zapisy umowy kredytowej oraz ułatwi dokonanie wyboru bezpiecznej i korzystnej dla nas oferty. Ekspert kredytowy pomaga także dopełnić wszystkich formalności, dzięki czemu można szybko i bez stresu zrealizować swoje cele.

 

Podczas wyboru kredytu, zwróć szczególną uwagę na:

  • opłaty, które pobierane są za rozpatrzenie wniosku kredytowego,
  • wysokość prowizji, która związana jest z udzieleniem kredytu,
  • oprocentowanie kredytu,
  • marżę banku,
  • koszt kredytu w ujęciu rocznym, czyli RRSO,
  • dodatkowe zabezpieczenie kredytu, jakiego wymaga bank.

 

Jak widać, wybór kredytu wymaga sporej wiedzy i sprawnego poruszania się w finansowej rzeczywistości, dlatego zawsze warto skorzystać z usług doradcy kredytowego, który może ustrzec nas przed popełnieniem rzutujących na przyszłość błędów oraz pojawieniem się poważnych kłopotów finansowych.

Kategorie
Warto przeczytać
Elementy obsługi księgowej
Zgodnie z ustawą o rachunkowości, każda firma jest zobowiązana do prowadzenia rozliczeń i sprawowania nadzoru nad księgami. W praktyce przedsiębiorstwa korzystają z usług wyspecjalizowanych ekspertów w zakresie...
Podatek dochodowy z Niemiec. Jak go odzyskać?
Polacy bardzo często podejmują się różnego rodzaju pracy u naszego zachodniego sąsiada. Jeżeli osoba zatrudniona jest tam legalnie, pracodawca ma obowiązek odprowadzania odpowiednio wysokich zaliczek na podatek...
Jak znaleźć dobre biuro księgowe?
Niezależnie od tego, czy dopiero zamierzamy otworzyć własną działalność gospodarczą, czy też jesteśmy doświadczonymi przedsiębiorcami poszukującymi profesjonalnych usług zewnętrznych, zapewne staniemy przed wyborem...
Kalkulatory
Znajdź biura rachunkowe